Skocz do zawartości

Motocykl Adolfa Dymszy


jarek s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś natknąłem się na motocykl Adolfa Dymszy, od kilkunastu lat jest ozdobą restauracji i hotelu w Chojnicach (ul. Człuchowska, tuż przed stacją Orlen).

Klasyczna WSK 125 z lat 60.

http://img192.imageshack.us/i/wskadilfadymszy1.jpg/

http://img532.imageshack.us/i/wskadolfadymszy2.jpg/

http://img186.imageshack.us/i/wskadolfadymszy3.jpg/

A Adolf Dymsza tu:

Aktor zmarł w roku 1975, realne jest że będąc np. na wczasach jeździł po okolicach tym motocyklem. Wnioskuję to po numerze rejestracyjnym-Adolf Dymsza zył i zmarl w W-wie, a numer rej maszyny miejscowy. Niestety właściciela lokalu nie było na miejscu i nie było kogo specjalnie pociagnąc za język żeby dowiedzieć się czegoś więcej. Możliwe że coś ciekawego na temat wątku motocyklowego u swojego eks-teścia ma do powiedzenia jego nieaktualny zieć, Maciej Damięcki, czynny nadal aktor.

P.S:

Restauracja na medal :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś natknąłem się na motocykl Adolfa Dymszy, od kilkunastu lat jest ozdobą restauracji i hotelu w Chojnicach (ul. Człuchowska, tuż przed stacją Orlen).

Klasyczna WSK 125 z lat 60.

http://img192.imageshack.us/i/wskadilfadymszy1.jpg/

http://img532.imageshack.us/i/wskadolfadymszy2.jpg/

http://img186.imageshack.us/i/wskadolfadymszy3.jpg/

A Adolf Dymsza tu:

Aktor zmarł w roku 1975, realne jest że będąc np. na wczasach jeździł po okolicach tym motocyklem. Wnioskuję to po numerze rejestracyjnym-Adolf Dymsza zył i zmarl w W-wie, a numer rej maszyny miejscowy. Niestety właściciela lokalu nie było na miejscu i nie było kogo specjalnie pociagnąc za język żeby dowiedzieć się czegoś więcej. Możliwe że coś ciekawego na temat wątku motocyklowego u swojego eks-teścia ma do powiedzenia jego nieaktualny zieć, Maciej Damięcki, czynny nadal aktor.

P.S:

Restauracja na medal :-P

 

Sorki ale co za równica czy jeździł nią jakiś Dymsza czy Ziutek, właściciel stodoły z trzema mućkami..? Człowiek jest człowiekiem i tyle :icon_rolleyes:

 

WSK chyba w oryginale i fajnie - tyle w temacie -dlaczego? Bo to nie forum kundelek czy jak mu tak - no wiecie ten o "gwiazdach" :icon_mrgreen:

 

 

Pozdro all :flesje:

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie to pachnie lipa jak w maju:) Juz ci mówie, ten model motobajka to WSK M06 B1 wersja druga produkowana po roku 70, wczesniejsze wersje miały profilowana kanape i swiatło tylne starszego wzoru, po 70 worowadzono kanape taka jak na foto i swiatło tylne z SHL Gazeli, wiec chyba ze na pogrzeb pojechał ta wieska....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tu zrobic cos zeby nie dostrzezono albo drozej sprzedac :wink:

 

Ale reklamę budy z żarciem za free zrobił :icon_mrgreen:

 

 

Pozdro all :flesje:

 

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl nie mój, knajpa nie moja. Motocykl w ogóle nie jest na sprzedaż.

Najbardziej interesowała mnei weryfikacja motocykla z realna możliwością poruszania sie nim w okolicach 1 połowy lat 70, tym bardziej ze pod koniec życia p. Dymsza wymagał stałej opieki pielęgniarskiej. Stan jego musiał być naprawdę powazny bo córka p. Dymszy, Anita Dymszówna z mężem zdecydowali sie na umieszczenie chorego (demencja starcza) w domu starców, za co oboje mieli bardzo poważne problemy w branży aktorskiej. Wtedy, w latach 70 oddanie rodzica do domu starców było fatalnie odbierane, i oboje przypłacili tą decyzję branżowym ostracyzmem towarzyskim. Dlatego wnioskuję ze jesli juz, to p. Adolf Dymsza mógł być zdolny do jazdy raczej maksymalnie do samiuskiego początku lat 70.

WSK M06B1 to był mój pierwszy motocykl i nie mogłem odgrzebac w pamieci czy jej rok produkcji to była końcówka lat 60 czy poczatek 70, i jeszcze tym bardziej ze interesuję sie przedwojennym filmem i Adolf Dymsza to nie jest dla mnie "jakiś tam Dymsza".

Odpowiedź uzyskałem za co dziękuję MOCowi i granatowi.

Podałem prostą informację, jem w knajpie obiad widzę motocykl to zrobiłem z ciekawości kilka fotek.

Przepraszam, następnym razem jak cos takiego mnie zaciekawi to fotografie i info zachowam dla siebie.

Ale reklamę budy z żarciem za free zrobił

Nie poczuję się źle jeśli temat spadnie do oczyszczalni podnoszac tym samym poziom merytoryczny działu weterany i aby nie drażnic kolegi Klapek jego fobiami odnośnie reklamowania czyjegos tam biznesu.

P.S:

Jest możliwe że WSK M06B3, taka jak miałem miała datę produkcji 1968? Tak coś mi świta że miałem własnei egzemplarz z 1968 i na oko wyglądała niemal identycznie ja ta "Dymszowa" . Od 1986-87, wtedy kiedy miałem pierwszy motocykl (tego typu własnie) przewaliło sie przez moje ręce około kilkanaście motocykli i pamiec mnie czasem zawodzi w takich szczegółach :)

Moc-ta kanapa nie jest oryginalna, przy realnym lookaniu widać że okrycie docinane chałupniczo z dermy i ogólny koktajl w tym siedzeniu, ogólnie motocykl sprawia wrazenie poklajstrowanego, nie jest to stan fabryczny. Jakby człowiek znajacy temat WSK przy okazji zajrzał do Chojnic i zweryfikował realnie temat, to byłbym wdzięczny.

Celowo pisze Chojnice a nie knajpa w Chojnicach, żeby nie było że przemycam pod stołem walizki z pieniędzmi od ukrytego gastronomicznego sponsora postu, który notabene dobrze pitrasi :)

Pzdr.

Edytowane przez jarek s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylna lampa wskazuje na pózny model, trezba było pojrzyc na tabliczke znamionowa to wszystko by było jasne, szkoda ze tam nie spojrzałes. Jesli dobrze zrozumiałem miałes taka sama WSK, rocznik 1969, wsyszko sie zgadza, miałes starsza wersje WSK M06B1,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w posiadaniu SHL M11 którą jeździł sam Qurim. :biggrin: Chcecie to mogę wrzucić foty.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ale co za równica czy jeździł nią jakiś Dymsza czy Ziutek, właściciel stodoły z trzema mućkami..? Człowiek jest człowiekiem i tyle :icon_rolleyes:

 

WSK chyba w oryginale i fajnie - tyle w temacie -dlaczego? Bo to nie forum kundelek czy jak mu tak - no wiecie ten o "gwiazdach" :icon_mrgreen:

Pozdro all :flesje:

 

Różnica taka, że jeśli to prawda, to mamy się czym cieszyć. Amerykanie mają swojego Presley'a, cadillac,my fascynujemy się JPII, i jego WV, itd. Dla mnie to wygląda na dwu ramówkę, tak w okolicach roku 1965-66. Po roku 1970 , dwururek już chyba nie produkowano?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica taka, że jeśli to prawda, to mamy się czym cieszyć. Amerykanie mają swojego Presley'a, cadillac,

 

A my nie mamy dobrego kina, ale za to był samochód Syrena. Całkowicie polski. :biggrin: Chociaż jeden.

 

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne, że napędza gościowi biznes. A pewnie o to, tylko chodzi.

W tym wszystkim zapominamy o jednej ważnej rzeczy.................może po prostu na tej "Wuesce" jeździł jakiś gość, który, tak samo jak nasz znany aktor, miał na nazwisko Adolf Dymsza? Wtedy ma to czysto marketingowy wymiar.....

Pamiętam, że kilka lat temu w jakimś markecie meblowym była podobna akcja - pojawiały się meble z tabliczkami typu "na tej kanapie siedział i rozmawiał z nami Aleksander Kwaśniewski" - a pod spodem małym druczkiem było napisane "Aleksander Kwaśniewski, 42 lata, kierowca z Łodzi". Postać (podobno) autentyczna więc i żadnych pretensji mieć nie można - a uwagę przykuwało;

Może tu jest podobnie........

Edytowane przez Paolo350
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...