Skocz do zawartości

Komar poważnym weteranem?


granat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale najpierw trzeba to poskładać. Wał do regeneracji, niestety czop od Komara zwykłego nie pasuje więc trzeba dorabiać ten czop. Szef mówił że może mi załatwić u znajomego "regeneratora" :biggrin: , sam zresztą pracował 20 lat jako szlifierz. No ale nie będzie tanio. Ze 100-150PLN za taką przyjemność. Blok silnika ma rysę,pęknięcie jakby, wokół nadlewu gdzie wchodzi oś pedałów. Nic wielkiego, ot taka rysa tylko, ale może się powiększyć więc trzeba będzie to za wczasu ulepszyć. Reszta jest wporzo. Kosz sprzęgła mnie zdziwił trochię, taki jakby od WSK tylko że płytki, na 2 tarcze. :eek:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedajac go uzyskasz dobra cene jakiegos kloca dostaniesz spoko albo wiecej, ale jak na razie nie masz pomysłu rozbierz jeszcze bardziej, zwiaz sznurkiem wszyszystkie czesci zeby sie nie pogubiły i ułóz w jakims suchym ciemnym koncie piwnicy, albo za szafa, zapomnisz, nie bedzie bolec, a jak znajdziesz za pare lat podczas przeprowadzki bedziesz szalał ze szczescia i dokładnie bedziesz wiedział co z nim zrobic:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie mam pomysłu. Na razie muszę skompletować części Rometa TS1, jest najważniejszy. Części od motongów które nie są w danej chwili w trakcie renowacji chowam w plastikowe pojemniki zamykane pokrywką, takie od surówek czy innych potraw rybnych, ma się znajomych w supermarkecie to i stosy pustych pudełek trafiają do mnie a nie na śmieci. Pakuję w to części, zamykam i wynoszę na strych. Tam jest sucho i bezpiecznie. Większe elementy jak blok silnika składam razem z pokrywami, skręcam na sztukę śrubami i też na strych. No i Komar chyba też tam wyląduje. A co najmniej silnik od niego bo jest w częściach. W wolnej chwili sprawdzę co od niego jest, porównam z katalogiem części i schowam. Pudełka oczywiście opisuję pisakiem, od czego te części, dzięki temu łatwiej później coś znaleźć.

 

Historyjka tego Koszmara była dość zabawna. Parkowałem Harrego pod wiatą na okolicznych p.strzeżonym, i pod tą wiatą stał ten oto Komar. Czasem rzuciłem na niego okiem ale nie wnikałem co to dokładnie jest. Ot - Komar stoi, i tyle. Pytałem czy na sprzedaż ale dziadek w okienku brzdąkał coś o kilku stówkach PLN więc dałem sobie spokój. W sezonie był przestawiany, wystawiany itd żeby inne moto się zmieściły pod wiatę. Wróćiłem do UK, minął jakiś czas i kolega mnie pyta czy wiem kto może mieć Koszmara jakiegoś na sprzedaż. Mówię mu żeby pojechał do mojej miejscowości na ten parking i zapytał o tego Komara. Jak się okazało, wtedy Komar jeżał już pod stertą śmieci i złomu (zderzaki,drzwi samochodów itd) i czekał na wywózkę z całą stertą na złom. Kumpel odkupił go za 50PLN bodajże. Był już wieczór, zapakował do fury i poleciał do domu. Dopiero na miejscu przyjrzał się temu wynalazkowi, poszperał w sieci i z niedowierzaniem zaczął mi nawijać że to jest Koszmar Dwa-Trzy-Zero. :eek: Zaczął rozgrzebywać silnika, tłok zespawany z cylindrem, wał trochę rudzielca miał itd. A że kolega jest sumienny w tych sprawach to każdą najmniejsza nawet śrubkę chował do pojemnika z częściami i bunkrował w szafie w swoim pokoju. :biggrin: Tak że o części się nie martwię ze czegoś brakuje.

http://picasaweb.google.pl/JoseJallapeno/KomarTyp230Szyja#

 

 

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten Twoj Komarek......szczerze mówiąc sam bym chętnie takiego przygarnął.....

Obecnie jestem na etapie szukania jakiegoś polskiego sprzętu (ot tak do jazdy w niedzielę)...ale wpierw muszę się pozbyć TS350......

 

Ps;

Dziś kupiliśmy (a właściwie kolega kupił - ja tylko asystowałem) WSK Lelek......troszkę zbeszczeszczona, pociapkana na fioletowo - ale poza przyciętym błotnikiem tylnym i wspomnianymi wcześniej rzeczami jest oryginalna......i teraz sam myślę o podobnym sprzęcie (chociaż Jawy i tak są najlepsze :biggrin: )....

 

Pozdr.

Edytowane przez Paolo350
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotek Jawy nie mam ale masz tu fotki mojego Koszmara. :biggrin: Świeże fotki czyli z dnia kiedy go przytargałem, zeszłej niedzieli. Żeby było zabawniej to przechodziłem skrótem przez teren kościoła pchając wózek ze sprzętem akurat gdy kończyła się Msza Święta. :biggrin:

"...Pamiętaj abyś dzień święty święcił...." :icon_twisted:

http://picasaweb.google.pl/JoseJallapeno/K...Ov0gLPykvaL_QE#

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie szkoda że nikt nie skomentował mojej obecności. :icon_twisted:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę nie w temacie ale gdzie jak nie tu- sprzedam komarka 323 64r.

http://picasaweb.google.pl/sowietboxer/1964#

jak by ktoś był chętny to GG 9274440

teraz jest rozebrany, korpus silnika wyczyszczony, kupione nowe łożyska i uszczelniacze,więcej informacji przez GG

Edytowane przez ronon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...