Skocz do zawartości

Dwa pytania odnośnie kursu i egzaminu na kat. A


hipol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego przesyłają informacje dotyczące zdawalności instruktorów i szkół nauki jazdy do poszczególnych Starostw Powiatowych - Wydział Komunikacji. Można sprawdzić w odpowiednim pod względem ewidencji Starostwie Powiatowym zdawalność wybranego instruktora bądź szkoły nauki jazdy oraz ilość osób przeszkolonych. Urzędnicy udzielają takich informacji, chociaż z reguły te dane są publikowane w prasie, w artykułach w internecie. Jednak np lubelskie gazety robią zestawienie tylko tych szkół, które w jednym półroczu "wysłały" na egzamin przynajmniej 50 osób. W rankingu zazwyczaj pojawia się 5 "najlepszych" i 5 "najgorszych" szkół. Także ranking, można powiedzieć, że jest rzetelny. Nie publikuje się zdawalności szkoły, która w półroczu wyszkoliła jednego kursanta. Załóżmy, że kursant zdał za pierwszym razem i szkoła pana Stasia ma 100% zdawalności ;o)

Pozdrawiam, Daniel Piecychna
Szkolenia motocyklowe w Lublinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam

 

Czy na egzamin MUSZĘ mieć rękawice ? A może ośrodek je zapewnia tak samo jak kask ? Jest tu ktoś na forum kto zdawał na wordzie w tarnobrzegu na nowych przepisach ?

 

Egzamin mam we wtorek i strasznie boję się tego nowego motocykla tj. Kawasaki 400 cm2. Podobno strasznie ciężko jest slalom wolny zrobić, to prawda ?



Mam jeszze takie pytania:

W motocyklu Kawasaki ER-6N (lub podobnym):
- światło pozycyjne włączamy przekręcają kluczykiem o jedną pozycję w lewo i wciśniecie czerwonego przycisku świateł po prawej stronie ?
- światła mijania włączamy tak jak wyżej + trzeba odpalić moto ?
- światała drogo włączamy tak jak wyżej + przełączamy przyciskiem po lewej stronie ?

- hamowanie awaryjne wykonujemy za pomocą tylko hamula przedniego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz mieć rękawic, WORD ich nie zapewnia. Kask możesz zabrać swój. Ja jeździłem w orzechu xxl i na zakrętach prawie spadał mi z głowy.

Tego moto nie znam, więc nie podpowiem o światłach, ale awaryjne hamowanie to hamowanie z użyciem obu hamulców.

 

Btw. to powszechne, że na kursach rzadko kiedy nauczą jeździć motocyklem, ale żeby nie nauczyli cię jak zdać egzamin to już żal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na egzaminie nie wymagają rękawic ale dobrze żebys je miał mogą to być zwykłe zimowe skórzane rękawiczki. Egzaminatorzy zwracają uwagę na to jak jesteś przygotowany do jazdy na moto i mile jest widziane abyś był przygotowany i posiadał kompletny strój nie musi być nowy i profesjonalny ale żebyś miał liczy się pierwsze wrażenie. Odnośnie pytań technicznych to dobrze by było abys podskoczył do salonu skoro nie miałeś z motot do czynienia i pobrandzlował się trochę guzikami - nikt ci nie zabroni a raczej obsługa salonu pomoze i doradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ci chodzi o er6 to masz tam okienko do sprawdzania poziomu, nie trzeba nic wykręcać.

 

Ogólnie (er6) światła postojowe to kluczyk w stronę przeciwną niż blokada kierownicy. Jeśli chcesz je mieć włączone przy wyjętym kluczyku. Jeśli nie to wystarczy przekręcić kluczyk i już się świecą

Światła mijania (nie wiem czy w każdej wersji) same się zapalają po włączeniu silnika.

Drogowe tak samo przełączając czarnym przyciskiem po lewej

Awaryjne to czerwony przycisk lewa strona.

Po prawej stronie czerwony przycisk to awaryjne wyłączenie zapłonu a nie światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On mówił tylko że musze mieć długie spodnie i bluze z rękawami. A jak oglądałem teraz filmiki na yt to pisało, że musze miec rękawice i kurtę zapinaną. Jak to z tą kurtką ? może być zwykła gruba bluza z długimi rękawami ?

Hej, musisz mieć długie spodnie, długi rekaw - najlepiej mieć kurtke zapina, jesli nie masz motocyklowej założą Ci ochraniacze, buty wiązane. Byłam świadkiem jak kazali miec również rekawice (POZNAŃ)

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Zadałem dziś za drugim razem ;/ Za pierwszym się podparłem na 8, bo pierwszy raz tym moto jeździłem. Żeby już nie bylo takich pytań jak moje:

- trzeba mieć kask, kurtkę zapinaną, rękawice

Jak nie ma się kurtki do dają jakąs skórzaną szmatę, a rękawice ogrodniczki ;/

Sama bluza z długimi rękawami nie może być.

 

Zdawałem w Tarnobrzegu

Pozdor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

W tym roku zdecydowałam się zrobić prawo jazdy na motocykle (kat.B mam od 8 lat)

Nie będę się rozpisywać jak bardzo mnie to kręci, marzenie.. pasja.. itp.

Nie mam obecnie motocykla ale po zrobieniu prawka z pewnościa znajdę coś dla siebie :)

Problem jest taki , że nie mogę tego dziadostwa zdać.

Wykładam się cały czas w jednym miejscu czyli "SLALOM WOLNY".

Podchodziłam juz cztery razy... Wiem.. niby łatwizna.. tez tak myślałam .

Na kursie zawsze mi wychodziło, a na egzaminie ni w ząb.(w szczególności slalom wolny , ósemka ok.)

Ćwiczyłam już na różne sposoby:

ósemka na jedynce, ósemka na dwójce (lepiej się kładzie i równo idzie),zakręt z kolanem, zakręt z naciskaniem podnóżka,patrzenie na pachołki , bo się lepiej skręca

slalom wolny na jedynce ok. 9/10km/h, slalom wolny na dwójce z półsprzęgłem (ok 11km/h)

Wszystko ćwiczyłam wiele razy i wszystko wychodzi pięknie ,tylko niestety nie na placu egzaminacyjnym...

Już naprawdę nie wiem co mam robić :(

Wczoraj oblałam czwarty egzamin... proszę o jakies wskazówki, bo ja sobie tego nie odpuszczę..

Po prostu nie wiem co robię źle.. może jakis bardziej doświadczony kolega coś poradzi :)

 

Aldi

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zdajesz na Odlewniczej, tuż przed egzaminem zapisz się na godzinkę dla rozjeżdżenia w Olce, która mieści się po drugiej stronie ulicy. Rozjeździsz się i jakoś to będzie. Byle by wyjechać z małego placu. Szybkie elementy zrobisz z palcem w nosie :)

Jeśli masz problem ze stresem walnij sobie jakieś ziołowe pastylki na godzinkę przed egzaminem. Nie spowolnią i nie otępią, bo przy takiej dawce stresu szans na to nie mają, ale trochę Cię wyluzują ot choćby dla tego, że będzie Ci się wydawać, że działają :D

Przy okazji w Olce instruktor ma fajny patent na slalom wolny. Wychodzi 100/100.

 

P.S. Nie mam nic wspólnego z tą szkołą, z wyjątkiem tego, że dzięki 1 godzinie u nich zdałem egzamin :P

Edytowane przez Mider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona jest dziewczyną, to raz. Dwa, jak by była facetem, to ma i tak obite jaja, bo te gladiusy mają kanapę pochyloną do przodu i bak wbija się boleśnie, właśnie w jaja. Nie lubię tego motocykla, ale zakładam, że można mieć inne zdanie na ten temat :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

W tym roku zdecydowałam się zrobić prawo jazdy na motocykle (kat.B mam od 8 lat)

Nie będę się rozpisywać jak bardzo mnie to kręci, marzenie.. pasja.. itp.

Nie mam obecnie motocykla ale po zrobieniu prawka z pewnościa znajdę coś dla siebie :)

Problem jest taki , że nie mogę tego dziadostwa zdać.

Wykładam się cały czas w jednym miejscu czyli "SLALOM WOLNY".

Podchodziłam juz cztery razy... Wiem.. niby łatwizna.. tez tak myślałam .

Na kursie zawsze mi wychodziło, a na egzaminie ni w ząb.(w szczególności slalom wolny , ósemka ok.)

Ćwiczyłam już na różne sposoby:

ósemka na jedynce, ósemka na dwójce (lepiej się kładzie i równo idzie),zakręt z kolanem, zakręt z naciskaniem podnóżka,patrzenie na pachołki , bo się lepiej skręca

slalom wolny na jedynce ok. 9/10km/h, slalom wolny na dwójce z półsprzęgłem (ok 11km/h)

Wszystko ćwiczyłam wiele razy i wszystko wychodzi pięknie ,tylko niestety nie na placu egzaminacyjnym...

Już naprawdę nie wiem co mam robić :(

 

Na dwójce? Jakim motocyklem ćwiczyłaś?

I gdzie zdajesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...