Skocz do zawartości

Peugeot S157b


mahermnih1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mahermnih1 moj ojciec ma takiego Peugeota tylko ze narazie jest w trakcie renowacji ale jak maszyna bedzie gotowa to ja pozycze i moze gdzies pojezdzimy?Jeszcze nie mialem okazji widziec drugiego jezdzacego egzemplarza.Tu jest zdjecie http://www.scigacz.pl/riderfoto/1132/Peugeot,S157_5901.html motocykla i wuzka bocznego konstrukcji ojca.Mam nadzieje ze motocykl da sie doprowadzic do takiego stanu jak na zdjeciu.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to pierwszy mój remont.

Karter nie był w imadle a łożyska wyciskane za pomocą ściągacza, wprasowywane po ogrzaniu łoża na prasie !!!

szczeliwo pod głowicą (!) bardziej na polski proszę :D

Spod głowicy wystaje czarny, nieregularny kształt przypominający silicon - może się mylę...

Na jednym ze zdjęć karter jest wkręcony w imadło więc nie zaprzeczaj ;)

Co do szpilek na kolejnym zdjęciu jest skręcony cylinder i widać jak na dłoni że szpilki nie są jednej długości - może szczegół ale czemu nie wymienić na nowe, równe..?

Jak oglądałem zdjęcia to pomyślałem sobie że te moto idzie na handel i nie jest robione dla siebie. Wyprzedziłeś mnie i dokładnie to napisałeś ;)

 

Jak na początku napisałem to szczegóły i nie każdy je zauważa. Moto na zdjęciach się prezentuje ładnie - nic/nikt tego nie zmieni.

 

 

 

Pozdro all :flesje:

 

 

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelki wycinałem z preszpanu i lekko dookoła pojechałem silikonem ale nie na samym silikonie. To są stare odlewy daleko im od ideału trzeba by planować głowice. Swoją drogą mam w warsztacie specjalną szlifierkę do powierzchni płaskich, na nią nakleja się papier wodny. Myślicie, że można by tak przejechać papierem 500 800 1000 ? Tylko potem grubsza uszczelka, żeby nie zmienić odległości od tłoka po szlifowaniu.

No racja na jednym foto jest karter przy wyciąganiu łożyska mój błąd.

Wszystkie szpilki są jednakowej długości, są oryginalne nie widziałem potrzeby wymiany prze gwintowane i tyle.

Ja motoru nie sprzedawałem tylko robiłem dla kolegi, który go sprzedaje.

Renowacja ma to do siebie, że nigdy nie zrobisz motoru na 100 %.

Co najwyżej 99%. Zawsze się do czegoś można przyczepić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ryzykowałbym z szlifierką - ja się zawsze pocę na stole traserskim u znajomego szlifierza. Kartery tak wygładzisz że uszczelki można sobie w buty wsadzić - wystarczy odrobina szczeliwa. Chociaż w IŻ-u nie miałem nic i się nie pocił ale One mają szeroką przylgnię w porównaniu do większości.

 

 

Pozdro all :flesje:

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz na feriach kończę drugą sztukę.

W kwietniu wybieram się na pierwszą wystawę :)

Jutro porobię fotki z przebiegu prac.

Ciekawi mnie ilu kolegów z forum zajmuję się renowacją na co dzień.

Macie jakieś fotki swoich weteranów ?

Pozdrawiam

Edytowane przez mahermnih1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linki do fotek najnowszego czyli drugiego skuterka

1

2

3

4

Dziś kończyłem lakierownie dużych blach.

W następnym tygodniu polerowanie bezbarwnego i jak złoże do kupy wszystko to porobię też fotek.

Edytowane przez mahermnih1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te blachy pójdą na zamianę do tego pierwszego co Wam na początku linkowałem. Tam jest dużo chromu więc się będzie świetnie prezentować.

Foty wkrótce.

 

To jak tak wielu pasjonatów renowacji to może otworzymy jeden wspólny temat i każdy będzie się mógł pochwalić swoimi pracami ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...