Skocz do zawartości

Rozmiar tłoka - jak sprawdzić i dopasować właściwy wymiar?


lukopr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, oddałem mój cylinder w DRZ 400E do zwymiarowania, nominał ma 90.00, mój ma owalizacje 0.03, jaki tłok mam kupić? Czy selekcja C czyli 89.96 będzie dobra?

 

Co u Ciebie ma owalizację 0.03mm tłok czy cylinder?

Bo jeżeli cylinder to już jest złomowy.

serwisówka przewiduje max. zużycie cylindra 0.015mm

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moj gust to 0.04 to ciutka malo i moze przylapac, znasz wymiary selekcji A i B :icon_question:

Selekcja A to 89,94 B 89,95 C 89,96 D 89,97

 

to 0,04 było by w sumie tylko na samej górze cylindra w miejscu gdzie nie pracują pierścienie.. poniżej luż wynosiił by od 0,07 do 0,05

 

serwisówka przewiduje max. zużycie cylindra 0.015mm
sory że przyjmuje to z niedowierzaniem ale zastanawiam się po co producent tłoków przewiduje selekcje skoro jest to bez celowe? mogł by mi któs to wytłumaczyć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Selekcja A to 89,94 B 89,95 C 89,96 D 89,97

 

to 0,04 było by w sumie tylko na samej górze cylindra w miejscu gdzie nie pracują pierścienie.. poniżej luż wynosiił by od 0,07 do 0,05

 

sory że przyjmuje to z niedowierzaniem ale zastanawiam się po co producent tłoków przewiduje selekcje skoro jest to bez celowe? mogł by mi któs to wytłumaczyć?

 

Nikt nie każe Ci wierzyć ale takie są realia ponieważ w procesie produkcji cylindrów niemożliwe jest wykonanie każdego na idealnie ten sam wymiar. Na cylindrze masz oznaczenie grupy selekcyjnej do której dobierasz selekcję tłoka.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze szczerze przyznac ze nie rozumiem z tego ani slowa.

Owalizacja cylindra jest 0.03, ale potem piszesz ze tlok mialby luz na gorze 0.04, a nizej 0.07 ?

Czy caly cylinder ma taka owalizacje, czy wystepuje ona tylko w srodku cylindra ? ( na polowie wysokosci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze szczerze przyznac ze nie rozumiem z tego ani slowa.

Owalizacja cylindra jest 0.03, ale potem piszesz ze tlok mialby luz na gorze 0.04, a nizej 0.07 ?

Czy caly cylinder ma taka owalizacje, czy wystepuje ona tylko w srodku cylindra ? ( na polowie wysokosci)

 

żużycie 0,03 występuje tylko w jednym miejscu cylindra.. niestety nie wiem dokładnie gdzie, ogólnie cylinder wygląda bardzo ładnie nie ma żadnych rys, przebarwień czy przetarć więc nie wydaje mi sie żeby nadawał się na złom :icon_rolleyes:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...