Skocz do zawartości

kabel wysokieg napięcia - Savage


-piotr-
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś z Was wymieniał kabel wysokiego napięcia stanowiący integralny element z cewką zapłonową (chyba taki patent jest we wszystkich Suzuki). Jeżeli ktoś wie, czy da się to zrobić i jak - proszę o pomoc. Na forum jest kilka wątków z których wynika, że niby można ale opisy są dość ogólne. A może macie jakieś inne patenty na przedłużenie jego trwałości ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego chcesz wymieniac ten kabel? przestal spelniac swoje zadanie? czy ot tak 'profilaktycznie'? jesli ta ostatnia mozliwosc to nie widze sensu w takim dzialaniu. co do cewek to w niektorych mozna przewod wykrecac i wkrecac nowy - rowniez w cewkach stosowanych w motocyklach marki suzuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś z Was wymieniał kabel wysokiego napięcia stanowiący integralny element z cewką zapłonową (chyba taki patent jest we wszystkich Suzuki). Jeżeli ktoś wie, czy da się to zrobić i jak - proszę o pomoc. Na forum jest kilka wątków z których wynika, że niby można ale opisy są dość ogólne. A może macie jakieś inne patenty na przedłużenie jego trwałości ? Pozdrawiam

Ja wymieniałem w GS750 bo przerywał po każdym deszczu. (wszystkie 4szt na 2ch cewkach)

-Jak są podlane na cewce żywicą to ją odskubać.

-Na "żywca" wyciągnąłem kable - możesz próbować wykręcić (często w środki jest coś na kształt wkręta)

-jak chcesz samochodowe to od strony świecy zostawiasz końcówkę, od cewki ucinasz nożem.

-smarujesz izolację od zewnątrz niedużą ilością silikonu - pamiętaj żeby nie nałożyć do końca tak żeby nie zapaprać przewodu węglowego. (zostaw czysty 1cm końca)

- wciskaj (wkręcając jeżeli w środku jest gwint)

- pozostaw do wyschnięcia - nie dotykaj, nie instaluj.

 

NIGDY więcej nie miałem z tym już żadnych problemów. (kilka lat)

Edytowane przez pannonia75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję wszystkim za rady. Chcę wymienić bo jak było wilgotno i zimno to zapalał za po 3-4 razach i dusił się dopóki nie złapał temperatury. Jak było ciepło i sucho odpalał od pierwszego. Więc chyba WN. Chwilowo kupiłem spray do kabli. Przeczyszczę, zaimpregnuję i zobaczę. Jak nie pomoże będę wymieniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...