Skocz do zawartości

2 EINTOPFFTREFFEN 2010


Jawar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Będzie że się czepiam, ale dlaczego polskie spotkanie dla polskich motocyklistów firmowane jest zdjęciem wehrmachtu i nazywa się po niemiecku? czy w niemczech takie spotkania mają polskie nazwy?

Tak mnie to zaciekawiło, skąd taki pomysł?

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czepiasz się

to odpowiem - a dlaczego nie? :icon_razz:

fota jest git - dla Ciebie to żołnierze wehrmahtu a dla mnie dwóch zamarzniętych kolesi na świetnym bmw (bodajże r12)

czy we wszystkim musimy doszukiwać się polityki?

niemieckiego nie znam więc nie wiem co znaczy nazwa zlotu, niemniej samo to, że brzmi niemieckojęzycznie świadczy o nawiązaniu do najbardziej popularnego zlotu zimowego w europie

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolesie są z wehrmachtu - popatrz na czapki.

Ja się nie doszukuję polityki, tylko mnie ciekawi dlaczego ktoś tam w Pile jest takim germanofilem. Co, mało mamy naszych wzorców? Gdyby jeszcze wehrmacht był dla nas i naszej historii taki sam, jak na przykład armia brytyjska czy francuska, czy nawet japońska, to OK. Ale nie jest.

A jeżlei to kopia/nawiązanie do czegoś innego, to gdzie jest związek "eintopf" z "elefant"?

 

Jestem ciekawy skąd się po prostu pomysły na taką nazwę biorą.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ja pisałem że nie są w wehrmahtu?

może kurna zabronisz jeszcze jeździć starymi beemkami bo używali ich żołnierze armii III Rzeszy?

emkami także bo Armia Czerwona z nich korzystała?

człowieku - ogarnij się!

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przepięknie na pewno sie pojawie. Mam nadzieje, że będzie jeszcze lepiej niż w tamtym roku chociaż i tak było zajebiscie :).

 

W tamtym roku też ktoś miał pytania co do nazwy, najlepiej napisz do organizatorów czyli do Płonących Wałków jeśli Cie to ciekawi i dostaniesz najbardziej wiarygodną odpowiedź.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eintopftreffen po niemiecku, w nawiązaniu do zlotu typu "elefantentreffen" w loh na bawarii. A po naszemu to po prostu spotkanie przy garnku z gorącą grochówką.

 

 

 

Ja i moja nieśmiertelna JAWA będziemy na 100% :) tradycyjnie dzień wcześniej, czyli piątek startuje:)

Edytowane przez bakczysaraj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce wasz straszyć, ale na tym zlocie można oberwać;p Najpierw próbują upić samogonem, potem strzelają z armat, motocyklami pijani jeżdżą gdzie popadnie - rozrzucając glajde spod kół jak obornik na polu... Pijany niedźwiedź zaczepia ludzi wciskając chleb ze smalcem, kto się ładnie uśmiechnie to kielicha nawet poleje... Każą rąbać drzewo, bo niby to jakieś zawody... a tak naprawdę organizatorzy są tak nawaleni ze siekierką w pieniek trafić nie mogą, piją bimber i grochówką zapijają. A o striptizie zapomnijcie - kto chce baby ten snopek słomy dostaje i sam musi ją sobie upleść, zapomnijcie że zdążycie się ją nacieszyć - zabiorą (podobno zgwałcą) i z ogniem do rzeki wrzucą!!! Jeden to nawet na gitarze gra podobno ładnie, ale nikt nie może tego potwierdzić, bo zaczyna grać jak jest strasznie późno (ok 22) a o tej porze każdemu Trójką Bermudzki sie załancza i potem nie pamiętają gdzie byli i co zrobił, a robią dużo brzydkich rzeczy... niektórzy światło księżyca pośladkami odbijają inni namiot z lasem mylą i do rzeki wpadają... motóry bez kierowcy ziemie wyrywają...

 

Radze wam jeśli nie chcecie tego przeżyć to nie jedzcie!!! :buttrock:

p.s.

Co by nie było kilku Jawersów się zjawi! Będziem w palnik walić, motórami ziemie orczyć i dziki w lesie gonić;p

Pozdrowienie dla Organizatorów;) :crossy:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TRYBOL nie przypuszczałem, że z Ciebie taki utalentowany wieszcz, albo to wrodzony talent, albo żeś się spalin od Jawy nawdychał. Tak czy tak wyszło super :biggrin: :clap: :clap: :clap:

 

 

Pozdrawiam serdecznie

 

 

 

 

PS: Dla niewtajemniczonych dodam że wszystko o czym opowiadał TRYBOL zdarzyło się na prawdę , i nie ma mowy o fikcji literackiej.

RIDE TO LIVE

Pilska Grupa Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie że się czepiam, ale dlaczego polskie spotkanie dla polskich motocyklistów firmowane jest zdjęciem wehrmachtu i nazywa się po niemiecku? czy w niemczech takie spotkania mają polskie nazwy?

Tak mnie to zaciekawiło, skąd taki pomysł?

Myślę, że kiedyś im minie fascynacja niemieckim językiem(Polacy nie gęsi...) jak się kiedyś zorientują jak ten N naród nas kocha i co myśli o nas.

Jakoś nie zauważam tutaj polskich akcentów.A jak bardzo chciałbym zobaczyć taką zażartość w obronie czegoś polskiego... :banghead:

Popieram Cię Buber...nawet nie wiesz jak bardzo.

 

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...