Skocz do zawartości

niedziała klakson, bandit 600n 2001rok


nikon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

pewnego pięknego popołudnia mój klakson przestał działać. Szukałem bezpieczników, znalazłem jeden zielony, który prowadził kable do tylnej lampy, pod lewym plastikiem. Z nim wszystko OK. Sprawdzałem czy jest prąd w kablach prowadzących do klaksonu. O dziwo w obu kablach był prąd ( "o dziwo" tak mój kuzyn stwierdził ;) ) przy przekręconym kluczyku. Podczas naciskanie klaksonu nic się nie zmieniało. Po odłączeniu klaksonu prąd był w jednym kablu. Nie grzebałem we włączniku klaksonu. Nie mam pojęcia w czym może tkwić problem.

Edytowane przez nikon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem może tkwić w uszkodzonym klaksonie. :banghead: Podłącz sam klakson bezpośrednio do akumulatora, zobaczysz czy działa. Jeśli nie działa to czeka Cie wydatek rzędu 20PLN w najbliższym sklepie motoryzacyjnym. :biggrin:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym sprawdzałeś prąd? Jeśli zwykłym tanim multimetrem, to czasem wskazują one błędnie, że niby napięcie jest a tak na prawdę nie ma :P

 

Podłącz zamiast klaksonu zwykłą 12v żarówkę i naciśnij przycisk, jak zaświeci to masz klakson skopany, jak nie, to instalację.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać, że w większości pojazdów klakson jest sterowany masą. Czyli napięcie jest podawane stale, zaś włącznik jedynie podaje masę do klaksonu. Zatem normalne jest napięcie w jednym z przewodów doprowadzonych do trąbiałki. Pytanie: czy pojawia się masa w drugim przewodzie, gdy naciskamy włacznik?

Jak? Miernikiem elektrycznym nastawionym na badanie kontaktu/przewodzenia, czyli gdy słychać pipkanie przy zwarciu przewodów miernika. Wpinamy jedną końcówkę miernika w przewód bez napięcia przy klaksonie, zaś drugą dotykamy do masy maszyny. Po naciśnięciu włącznika miernik powinien dać dźwięk.

 

Ponadto pamiętajmy, że nie ma słowa niedziała...

Edytowane przez Tomek Kulik

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłeś ostatnio w deszczu albo myłeś karszerem ?

 

Dawno , dawno temu miałem podobnie , przyczyną okazała się papierowa uszczelka znajdująca się między dwoma połowkami obudowy sygnału . Odkształciła się ,wysunęła ze swego miejsca i przestała być dystansem , który to zapewniał działanie urządzenia .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokręć delikatnie śrubką regulacyjną, może "zatrybi", u mnie pomogło...

Potwierdzam :lalag: Może tam być taka mała śrubka ,wystarczy wkręcić lub wykręcić ,ale delikatnie , no i ktoś podczas kręcenia musi trzymać na klaksonie :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...