Skocz do zawartości

odpalanie bez lub z ssaniem


dani472
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

wszystkim dzięki za odpowiedz na moje pytanie, co do motocykla jest to honda ft 500 ten sam silnik jest w xl 500, motor już chodzi dobrze tak jak napisałem wcześniej ( po wyczyszczeniu gaźnika i ponownej jego regulacji) a moje pytanie wzięło się stąd ze kiedyś miałem doczynienia z suzuki gs która bez problemu odpalała bez ssania i niby chodziła poprawnie ale jednak nie do końca jak się potem okazało a kupując honde u gostka też bez problemu zapalała bez ssania ale wolno schodziła z obrotów a po jej regulacji chodzi normalnie ale bez ssania nie odpali, i stąd moje pytanie, bo chciałem się dowiedzieć czy oznakom źle ustawionej mieszanki może być brak potrzeby używania ssania chodzi o temp. około 10 st.C :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega coś chyba źle doczytał w tej instrukcji :)

TAk?

To jest napisane w instrukcji:

hohe lufttempteratur 35 oder hoher

1. Nicht den choke benutzen

2. die drosselklape leicht offnen

3. den motor anlassen

 

Jak to przetłumaczysz? :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tam jest opisane jak odpalać powyżej 35 stopni a nie że używamy ssania dopiero od 35 stopni.

 

a dokładnie jest tak:

 

Wysoka temperatura otoczenie 35 lub wyzsza

 

1. nie używaj ssania

2. lekko otwórz przepustnicę

3.uruchom silnik

 

jest tez opisana normalna temperatura otoczenia 10-35 stopni i niska czyli poniżej 10 stopni.

 

Jak chcesz moge ci podesłac polska instrukcję bo widzę ze germańskim sie katujesz. :wink:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewnie sluzy ono do dlawienia przeplywu powietrza przez ukladu dolotowy i ma na celu wzbogacenie mieszanki dostarczanej do silnika...

:icon_mrgreen:

 

w sprzetach na wtrysku waycha ssania przeważnie otwiera lekko przepustnice a nie dławi przepływ, przynajmniej w sieczkarni tak mam, a w czasie jazdy słuzy jako tempomat :biggrin:

 

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Jak urwałeś wajche to nie masz wyjścia :D

We wtryskowcu można to olać , w gaźnikowcu należało by wyregulować. Ale jeśli nie zabija świec ...

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...