Skocz do zawartości

Triumph Rocket III


Kapiszon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Stanęło na Karlovych Warach:) może innym razem , sezonu jeszcze dużo.

 

 

Grendel

Krótko. Baza w miejscowości Chomutów. Trasa jednego dnia do Karlowych i drugiego do Pilzna. Dużo winkli, świetny asfalt, mały ruch o atrakcjach tych miejscowości nie będę nawet wspominał. Roadster okazał się świetnym turystykiem:)

 

Pozro dla Wszystkich

 

 

Grendel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dawno nikt się nie odzywał to może ja zacznę.Właśnie wróciłem z objazdu Suwałki-Hamburg-Czechy-Austria-Słowenia-Chorwacja-Bośnia i Hercegowina i powrót do Suwałk.W sumie 4 600 kilometrów w 8 dni.Ogólnie jestem bardzo zadowolony z Prosiaka,nawet żona za bardzo nie narzekała.Jazda autostradami bajka prędkość przelotowa 160 w Niemczech 180-200,oczywiście miałem założoną szybę z przodu na której było parę kilo robactwa.Średnie spalanie wyszło 7.4/100 km w dwie osoby i bagaże,moim zdaniem nie dużo.Obyło się bez awarii no prawie bo pękło górne mocowanie lewego gmola,które skręciłem sznurkiem bo zapomniałem zabrać trytytytek.Zauważyłem,że lewa strona bardziej wpada w wibrację,bardziej drży lusterko lewe i licznik,obrotomierz nie drży, czuć wibracje na lewej nodze.Tylna opona na środku prawie łysa ale nie ma się co dziwić było ok 40 stopni w cieniu a asfalt to pewnie miał z 50.Moim zdaniem Rocket jest stworzony do dalekich podróży po dobrych drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Koledzy,

Mam pytanie dotyczące drugiego biegu. Pojawił się problem ze skrzynią - trudności ze zmianą biegów po rozkręceniu silnika stwierdził ze problem z wybierakiem. Awaria poparta był miedzy innymi tym ze wyskoczył mi parę razy drugi bieg. Po rozkręceniu silnika zębatka 2 biegu nie wykazuje żadnych śladów zużycia, Pytanie czy wymieniać tę zębatkę na zapas i czy tylko ją należy wymienić? Bo moto jest z okresu kiedy miało "chorobę wieku dziecięcego" ( rocznik 2005- srebrny silnik) przebieg 9000 km

 

Pozdrawiam ,



Witam,

Pytanie o zakup części co możecie polecić?

czy jest jakaś sprawdzona alternatywa do http://www.worldoftriumph.com ?

 

Pozdrawiam

Filip .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

ja miałem problem z dwójką, wyskakiwała. Kupiłem KIT naprawczy razem z drugim biegiem i zamontowałem (mój mechanik) grzecznie wszystkie elementy KITU. Po zamontowaniu problem zniknął, jak ręką odjął :biggrin: A zapomniałem KIT odkupiłem od jednego uprzejmego kolegi z tego forum :notworthy:

Edytowane przez ArturM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mnie ciągle nie zadowalają hamulce w prosiaku. Ostatnio wsiadłem na dłuższa trasę po długiej przerwie i przednia klamka prawie mi wpadła do manetki bez oporu. Po kilku hamowaniach lekko urosła ale dopiero jak wracałem po 700km to wróciło do normalnego stanu, który tez nie jest wcale dobry. Ten hamulec jest kiepski a przez integracje pompki z obudową przełączników nie ma jak założyć innej. W końcu kiedyś to rozetnę brzeszczotem i założę inna pompę. Też macie przedni taki do dupy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już wymieniłem płyn, zestaw naprawczy pompy, przewody hamulcowe, klamki, klocki, uszczelniacze tłoczków. Czyszczone było wszystko i rozebrane. Na mój gust z tego gówna się nie zrobi dobrych hamulców. Jedyne co to inna pompa. Jak mi kiedyś podpięli na chwilę od Kawasaki GPZ to od razu klamka była kamień. Ta pompka jest kompletnie do dupy nie podobna i nadaje się najwyżej do komarka a nie takiego wieprza jak prosiak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe życie jeżdżę motocyklem.

W marcu na 60-siątkę sprawiłem sobie nowego ROCKETA.

Co raz bardziej go kocham. :biggrin:

 

Witam na forum i zapewniam, że z każdym przejechanym kilometrem będziesz go kochał coraz bardziej (pomimo wszystkich jego wad).

 

Pozdrawiam

Wspinaker

 

U mnie to samo. Hamuje, ale klamka do idzie do manetki.

 

Problem został rozwiązany w Roadsterze. Tutaj klamka jest już normalna. Wcześniej miałem Classika i trzeba było się do tego przyzwyczaić. Na szczęście pomimo miękkiej klamki te hamulce nie były złe (przynajmniej nie miałem nigdy z tego powodu problemów). Gdy zastanawiałem się nad zmianą Classika, po wykonaniu wielu różnych jazd testowych na wszystkim co się da, wybrałem Roadstera. Tak to już jest z Rocketem, że narzekamy na niego na tym forum, ale trudno zamienić go na coś innego. Gdyby ktoś przed zakupem Rocketa przeczytał to forum, mógłby się "trochę" zrazić. Ja na szczęście wszedłem na to forum dopiero po jego zakupie i dzięki temu jestem do dziś szczęśliwym ujeżdżaczem Rocketa.

 

Pozdrawiam

Wspinaker

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem w sobotę Suzuki Intruderem 1500 ten motocykl to dopiero ma zdymane hamulce.Kolega chciał się przejechac Prosiakiem to się zamieniłem no i stwierdził,że sprzedaje Intruza mówił,że hamulce rewelacja.Tak więc jak coś was będzie drażnić w waszej maszynie to przejedzcie się inną i docenicie co macie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem od 6 lat chyba mega zadowolony z prosiaka i nie zawiódł mnie nigdy. Jedynie te hamulce ciastowate mnie drażnią. Może kupie układ od Roadstera i będzie po problemie, tylko to sie wiąże z załozeniem ABS-u i nie bedzie tanie niestety. Ja od kiedy go mam nie widze innego kandydata do jazdy, no może jeszcze V-max ale to się nie nadaje dla dwojga. Nie zrozumcie źle, ja nie biadole na nic poza hamulcami. Nie miałem z nim zadnych problemów, odpalam i zapie**alam - proste :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy ktoś z Was zmieniał w Roadsterze fabryczne tłumiki na akcesoryjne. Robiłem to w Classicu i zmiana była korzystna z dwóch powodów. Tłumiki były krótsze, co fajnie odsłoniło tylne koło oraz dzwięk był bardziej basowy, bez zbytniego podniesienia głośności. Zastanawiam się na dym samym ruchem w Roadsterze, ale w tym przypadku akcesoryjne nie są niestety krótsze, a dźwięk Roadstera jest już bardziej basowy i nie wiem, czy akcesoryjne coś wnosi.

Jeśli ktoś używa lub używał akcesoryjnych chętnie poznam opinię.

 

Pozdrawiam

Wspinaker

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...