Skocz do zawartości

URAL i inne RUSY


Misza
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mińsk Mińskoi nie równy. Były one produkowane w ZSRR dawno temu (nie wiem dokładnie), a potem chyba na początku lat 90. Na takim nowszym zdawałem egzamin na prawo jazdy. O ile pamiętam miał on 125cc. Mogę się mylić, mogę też sprawdzić w mądrych książkach, jak uważacie, że warto. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K-750 jest najlepsza! Niedawno kupił go mój ojciec. Mam tylko 15 lat, ale na szczęście polna droga prowadząca do lasu znajduje się 30m od mojego domu, więc mam gdzie jeździć.

Tego gangu dolnozaworowca nie zastąpi nawet Iron Maiden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane na temat 500-tki znalazłem kilka lat temu w angielskiej książce. Nistety nie była ona moją własnością i żałuję, że nie zrobiłem ksero.Ale wróćmy do Urala. Była to dwucylindrowa 500 o mocy 27KM. Jako, że motocykl przeznaczony był do jazdy solo miał duże aluminiowe bębny (podobne jak w dnieprach). Błotniki były mocowane nisko nad kołami, zbiornik podobny jak w M-72. Bardzo charakterystycznym elementem były rury wydechowe. Biegły one normalnie do podnóżek kierowcy i potem podnosiły sie o około 8 cm. Tłumiki były podobne jak w M72. Brak było tylnego siedzenia, w jego miejscu mocowany był bagażnik (też przypominający M72). Ogólnie motocykl cechowała bardzo "lekka" linia, co nie jest standartem w rosyjskich motocyklach.

Oprócz tej ciekawej wersji był jeszcze model 1000 o mocy 64KM przeznaczony wyłącznie dla rosyjskiej Milicji, ale to już zupełnie inna historia.............. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja słyszałem(właściwie widziałem na rys) jeszcze o M51 ale nic ponadto o nim nie wiem

kiedyś była rozmowa o ruskach z napędem na kosz i wtąciłem swoje grosze o k750w-sprostowanie-wpadła mi ręki instrukcja do k750w i nie miała napędu na kosz

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K-750 jest najlepsza! Niedawno kupił go mój ojciec. Mam tylko 15 lat, ale na szczęście polna droga prowadząca do lasu znajduje się 30m od mojego domu, więc mam gdzie jeździć.

Tego gangu dolnozaworowca nie zastąpi nawet Iron Maiden.

 

Ja bym polemizował, czy Kasia jest najlepsza, ale skoro tak twierdzisz .... może masz rację, chociaż raczej trudno powiedzieć który Rusek jest najlepszy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja bym polemizował, czy Kasia jest najlepsza, ale skoro tak twierdzisz .... może masz rację, chociaż raczej trudno powiedzieć który Rusek jest najlepszy :D

 

Może masz rację...... Jedyny Rusek na jakim jeździłem i jeżdżę to Kaśka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Witam wszystkich posadaczy radzieckich motocykli.

 

Jestem szcesliwym posiadaczem K-705. Tylko czasem zasmuca mnie fakt czestych wizyt na staci paliw. Oprucz tego nie narzekam na swoja "KASIE".

 

Ostatnia kapitalke robilem ja poprzedniej zimy przez caly sezo tylko lalem do niel paliwo i olej. Ktos tam wczesniej mowil ze ruski maja malo mocy jak dlamnie to jest ona wystarczajaca przy takim momencia silnik.

 

 

ps.pozdrowienia dla posiadaczy ruskow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...