Skocz do zawartości

Alarm głupieje w okolicach Pałacu Kultury


Olsen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już kiedyś słyszałem o problemach z alarmami w okolicach PKiN. Ponoć jakieś nadajniki są zamontowane czy coś i dlatego auto-/motoalarmy uruchamiane z pilota szwankują. Czy ktoś mi może wyjaśnić, o co chodzi? I czy jedyna metoda to nie załączać alarmu?

Spotkało mnie to wczoraj, gdy parkowałem pod Złotymi Tarasami: najpierw alarm nie chciał się włączyć, a potem wyłączyć. :icon_eek:

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem pojawia się tam, gdzie jest dużo radiolinii i nadajników. Każdy nadajnik pracuje na odseparowanym paśmie ale każdy generuje tzw harmoniczne, czyli częstotliwości, których nie powinien generować. To jest jedno źródło zakłóceń. Odbiorniki w alarmach są prymitywne i w związku z tym mają małą selektywność, czyli odbierają także częstotliwości, których nie powinny odbierać. Te dwie rzeczy składają się na to, że stosunek sygnału do szumu odbierany przez odbiornik alarmu jest zbyt mały żeby odbiornik był w stanie z tego śmietnika sygnałów wyłowić ten właściwy. Są dwie metody na to : chodzić wokół samochodu i w różnych miejscach (jak najbliżej centralki alarmu) wciskać pilota, albo wejść do samochodu (alarm będzie wył) i odjechać kawałek co chwila uruchamiając siknik po wyłączeniu go przez immobilizer :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...