Skocz do zawartości

Łańcuch DID 525 zvm2 ---> skąd paradoks cen?? :O


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

z racji że pytanie jest związane nie tylko z ceną, ale też z dość ważną kwestią zębatki napędowej z aluminium zamieszczam temat w mechaniece...

Pytanie 1:

rozglądam się za łańcuchem do Fajera i natknąłem się na paradoks cenowy w sieci larsson. Sytuacja wygląda tak:

-łańcuch ZVM2 108 ogniw--> 540zł

-łańcuch ZVM2 104 ogniwa--> 412 zł, jedno ogniwo--> 5zł, więc w sumie za 108 ogniw 432zł :icon_eek:

 

ktoś pewnie napisze, że sztukowanie to podcieranie tyłka szkłem ( zgadzam się, bo mieć na jednym łańcuchu 5 zakuwanych ręcznie ogniw to śliska sprawa w ogóle nie brana przeze mnie pod uwagę, ale chodzi mi o to, że 4 ogniwa mniej=130zł mniej... :banghead: ), więc druga opcja.. jeszcze bardziej paradoksalna i całkiem do przyjęcia:

-łańcuch ZVM2 120 ogniw--> 476zł :icon_eek: :icon_eek: (wszak skrócenie łańcucha o kilka ogniw w żaden sposób nie wpływa na jakość reszty więc opcja całkiem korzystna i rozsądna...)

 

więc pytam się dlaczego dużo dłuższy łańcuch, który przecież wystarczy skrócić(zostaje kilka ogniw, z których każde teoretycznie jest warte 5zł) kosztuje blisko 100zł taniej niż 108 ogniw?

Czyżby żerowano na popularności łańcucha 108 ogniwowego i nieuwadze klienta, który szuka wyłącznie dedykowanej do swojego motocykla długości?

 

Pytanie 2:

zakupiłem okazyjnie za parę złotych(ostatni egzemplarz na sklepie) zębatkę tylną ergalową włoskiej firmy Valter Moto... zębatka jest racingowa (nalepka na zębatce typu"only for competition use, not for road use" czy coś takiego..) dedykowana do RR. Rozglądałem się za tą firmą w internecie i wygląda na markę produkującą kity racingowe do moto, typu sety, zębatki, półki itp...

Czy warte jest to założenia? nie chciałbym, żeby się okazało, że zębatka sypnie się po 5 tys. km

Chociaż z tego co szukałem w temacie dobrej jakości zębatki alu wcale nie odbiegają znacznie trwałością od tradycyjnych stalowych...

 

z góry dzięki za odpowiedzi i poświęconą uwagę ;)

Edytowane przez Lysy5g1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...