Skocz do zawartości

Pytanko odnosnie EXC?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14x48 to najlepsze przełożenie dla kata 520, 525, 530. przetestowane

I o to ma chodziło :notworthy: .Korzystając z okazji,napiszę że tak oglądam,i pierwszy raz widzę w Enduraku,żeby Airbox był tak ''dziurawy''.Błoto,woda w Airboxie to w tym sprzęcie "zaden problem" :banghead: Tu chyba poszli troszkę na skróty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o to ma chodziło :notworthy: .Korzystając z okazji,napiszę że tak oglądam,i pierwszy raz widzę w Enduraku,żeby Airbox był tak ''dziurawy''.Błoto,woda w Airboxie to w tym sprzęcie "zaden problem" :banghead: Tu chyba poszli troszkę na skróty.

Airbox to rzeczywiście badziew w kacie z tych lat, składa się chyba z 4 czy 5 oddzielnych części a dostęp z boku wcale nie ułatwia wyjęcia filtra z moto bez zdejmowania plastików, nie jedna wiącha już przy tym poszła z mojej strony na konstruktorów :bigrazz:

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Airbox to rzeczywiście badziew w kacie z tych lat, składa się chyba z 4 czy 5 oddzielnych części a dostęp z boku wcale nie ułatwia wyjęcia filtra z moto bez zdejmowania plastików, nie jedna wiącha już przy tym poszła z mojej strony na konstruktorów :bigrazz:

 

O których latach produkcji mówisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do użytkowników EXC.Jaki naciąg łancucha powinien być,żeby nie grechotał w czasie jazdy,i nie zrobił krzywdy piascie.Pozatym zauważyłem że kręcąc tylnym kołem na stojaku,napęd'' grechoce ''chyba w okolicy małej zebatki.Czy ten typ tak ma?Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do użytkowników EXC.Jaki naciąg łancucha powinien być,żeby nie grechotał w czasie jazdy,i nie zrobił krzywdy piascie.Pozatym zauważyłem że kręcąc tylnym kołem na stojaku,napęd'' grechoce ''chyba w okolicy małej zebatki.Czy ten typ tak ma?Pzdr.

Wszystkie enduro/cross z którymi sie spotkałem "grzechoczą" w tym miejscu.

Edytowane przez Kamsel

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do użytkowników EXC.Jaki naciąg łancucha powinien być,żeby nie grechotał w czasie jazdy,i nie zrobił krzywdy piascie.Pozatym zauważyłem że kręcąc tylnym kołem na stojaku,napęd'' grechoce ''chyba w okolicy małej zebatki.Czy ten typ tak ma?Pzdr.

 

 

Stawiasz motocykl na stołku aby tylne koło swobodnie zwisało.

 

Łańcuch za ślizgiem - pod wahaczem powinien dochodzić do wahacza ( próbujesz go docisnąć ) na odległość około 15 mm. ( oczywiście gdy łańcuch na górze wahacza jest wyprostowany/napięty )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko.Czy oryginalny tłumik EXC 520 jest dosyc słyszalny :biggrin: ,czy kompletnie cichy tak że w czasie jazdy słychac silnik i nic pozatym(czyli kupa)?Pytam bo mam ''otwartego''Higashi,i jest on dla mnie jak i dla lesniczego :icon_eek: za głosny i robiący troche za dużo zamieszania.Pełen ogien :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Grzechocze rolka prowadząca łańcuch od spodu ślizgu...

W 520-tce oryginalny wydech naprawdę ładnie brzmi - dobrze tłumi na niskich obrotach, natomiast przy wysokich jest odpowiednio głośny. Można co prawda usunąć ze środka zakrzywioną rurkę, wtedy staje się głośniejszy, robi się większy przelot, ale to już sprawa osobistych doznań.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...