Skocz do zawartości

Kursy doskonalenia jazdy


Krzysiek39
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze od niedawna mam prawo jazdy, zastanawiam sie powazniej nad zapisaniem sie na taki kurs, gdzie mogłbym dowiedziec sie cos wiecej o technice jazdy jak i o bezpieczenstwie. Uczestniczył ktoś w takim kursie? Duze sa efekty?

Niedługo bede kupował pierwsze moto, na ktorym przejezdze, a przynajmniej chciałbym, ze 3 sezony, planuje conajmniej pól litra i dlatego chciałbym obyc sie z czyms wiekszym niz na pj.

Moze jakies namiary na takie ośrodki, gdzie nauka odbywa sie na motocyklach szkoły? (Wrocław, Warszawa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Krzyśku

nie znam żadnych opinii na temat jakości kursu ale jest coś w Automobilklub Wrocławski

w piątym punkcie masz informacje o kursie doszkalającym dla motocyklistow

http://www.automobilklub.pl/mk/index.php?c...les=9&section=2

pzdr G.

Today is not your day,

and tomorrow is not looking good either ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Krzyśku

nie znam żadnych opinii na temat jakości kursu ale jest coś w Automobilklub Wrocławski

w piątym punkcie masz informacje o kursie doszkalającym dla motocyklistow

(...)

 

"W każdym kursie uczestniczy maksymalnie 10 motocyklistów na własnych pojazdach."

No i o tym mowię ;) , chodzi mi o taki kurs, gdzie jest mozliwosc wypozyczenia motocykla ze szkoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W każdym kursie uczestniczy maksymalnie 10 motocyklistów na własnych pojazdach."

No i o tym mowię ;) , chodzi mi o taki kurs, gdzie jest mozliwosc wypozyczenia motocykla ze szkoły.

Lekcje doskonalenia jazdy można mieć u Tomka Kulika na Bemowie w Warszawie (na jego motorach)

 

http://www.kulikowisko.pl/szkolenia.php#szosa

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne miejsce w Wawie to pro-motor.pl

 

Tyle, że, moim zdaniem, aby się doszkalać trzeba trochę pojeździć :)

 

Oczywiscie racja. Ale tak jak pisałem, nie planuje zmiany sprzetu co sezon, na coraz to większe, rzuce sie od razu na cos porzadnego i chodzi mi jedynie o zdobycie niezbednych podstaw, tak zebym mogl dojechac nowo kupionym moto do domu, a nie musiał prowadzić go obok siebie. :bigrazz:

 

Dzieki za linki, postaram sie im przyjrzec blizej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę doradzić to i owo za darmo. Wal na pirva jak chcesz.

 

Ty lepiej nikomu nic nie doradzaj, nieraz juz pokazales, ze niemasz nawet zielonego pojecia

 

Do autora tematu.

 

Doszkalanie na razie NIC Ci nie da. Nie bedziesz w stanie wykonac pewnych rzeczy, bo niemasz na tyle jeszcze praktyki. Doszkalanie ma sens conajmniej po jednym sezonie ktory przejezdziles.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pro-Motor ma do wyboru cała flotę motocykli i różnej maści instruktorów, więc jeśli z jakiś względów Warszawa jest Ci po drodze (a jest ?) to znajdzie się sposób żeby Ciebie podszkolić. Możesz zarejestrować się na forum Promotora i zapytać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Doszkalanie na razie NIC Ci nie da. Nie bedziesz w stanie wykonac pewnych rzeczy, bo niemasz na tyle jeszcze praktyki. Doszkalanie ma sens conajmniej po jednym sezonie ktory przejezdziles.

 

:crossy:

Nieprawda. Chyba nie masz jednak uprawnień instruktora, bo byś takich głupot nie opowiadał.

 

Doszkalanie zawsze ma sens, gdyż pozwala podnosić umiejętności i może zapobiegać ugruntowaniu złych nawyków. Czasem wyzbycie się złych rzeczy zajmuje więcej czasu niż nauczenie się nowych.

Zapraszam na doszkalanie na Bemowie lub wyjazdowo - szczegóły do ustalenia na priv.

Były szkolenia na Kaszubach, pod Zielona Górą, nie ma przeszkód by zorganizować szkolenie wekendowe w dowolnym regionie.

Tomek

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Chyba nie masz jednak uprawnień instruktora, bo byś takich głupot nie opowiadał.

 

Masz racje, nie mam uprawnien instruktora, moj " tytul zawodowy " to Fahrlehrer. :icon_mrgreen: Lehrer - kumasz ? ? ?

 

Nie bede wdawal sie w dyskusje z Toba ile warte sa Twoje uprawnienia :icon_mrgreen: ( jezeli szkolisz z tylnej kanapy ) To Twoja osobista metoda.

 

Pozatym, kto daje Ci prawo do stwierdzenia, ze opowiadam glupoty ? ? ? Na Twoim miejscu bylbym moze troche bardziej powsciagliwy, moglo by sie moze okazac, ze to co Ty wykladasz na doszkalaniu, inni wykladaja juz na podstawowych zajeciach. ( To zreszta widac po Twoich filmikach ktore sa zamieszczone w internetowych portalach ).

 

Doszkalanie zawsze ma sens,

 

Taaaaak, dla szkolacego napewno ( finansowo ). Dwa, to mozna by dluuuuugo dyskutowac nad tym czy ma ono sens i w jakim momencie motocyklowej ewolucji. Aby doszkolic trzeba najpierw nabrac nieco praktyki aby modz pewne elementy wykonac / wiedziec o czym wogole jest mowa.

 

Przykald z zycia. Przyjezdza kolo na nowym GIXER'ze i przy pierwszym cwiczeniu z hamowaniem wyklada sie na pysk bo nie jest w stanie wykonac tego o czym mozi prowadzacy doszkalanie. ( 4 dni wczesniej zdal egzamin kat. A ).

 

gdyż pozwala podnosić umiejętności

 

Owszem, pytanie tylko o relacje ceny do umiejetnosci jakie wyniesie z tego " doszkalania ". Prawodawca wydaje uprawnienia i zalozenie jest takie, ze dana osoba ma sama nabrac praktyki.

 

może zapobiegać ugruntowaniu złych nawyków.

 

To po wyjsciu z Twojej szkoly kursant ma juz zle nywyki - no sorry t mnie rozczarowales !

 

Czasem wyzbycie się złych rzeczy zajmuje więcej czasu niż nauczenie się nowych.

 

Z tym sie zgadzam, ale nad tym pracuje sam jezdzacy.

 

Tomek,

 

moze niech wreszcie dojdzie do Ciebie fakt, ze niemasz monopolu na super wyszkolenie kursanta i nie tylko Twoja metoda /metody sa te najlepsze i te nieomylne. W mysl niemieckiego przyslowia

 

" alle kochen mit Wasser " - wszyscy gotuja na wodzie / uzywajac wody.

 

z powazaniem

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ks ty tak naprawdę, czy tylko udajesz głupiego?

Piszesz głupoty, starasz się być złośliwy, ale ci nie wychodzi, nadinterpretujesz.

Prawda jest taka, że w przeciwieństwie do Tomka Kulika autorytetem jesteś ŻADNYM.

Dużo gadasz (piszesz) a nic sensownego z tego nie wynika - kumasz? :icon_mrgreen:

KAPD Klub Anonimowych Piratów Drogowych
"Człowiek zbyt poważny jest strasznie śmieszny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja polece to , prawdopodobnie cos zorganizuja w europie , a zapodaje bo podobno w pl juz ludzie niewiedza co z pieniedzmi robic, a paru instruktorow znam i wiem co robia :icon_twisted:

http://www.schwantzschool.com/index.cfm/p/...-indy-school-09

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...