Skocz do zawartości

ducati monster opinie


Gość banita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Sprzęt buja się super że łapy urywa. Miałem okazję się pyrnąć na tym i jest super, ale raczej na miasto i winkle

i nie w trase, byle nie w 2 osoby, bo ta z tyłu zjeżdża na kierowce,

To jest motor dla takich co to lubią i Ty sam musisz wiedzieć jaki styl jazdy i gdzie będzies jeździł!!

Pozdrawiam KT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Calkowicie zgadzam sie z przedmowca.

Jak to ladnie okresla Ducati jest to model awangardowy.

W modelach sprzed 2001/2 odczuwalem dyskomfort z ciezko

pracujacym sprzeglem. Ale to w zasadzie mozna przezyc.

Ogolnie sprzet jest niesamowity, desmo rozrzad, suche sprzeglo.

To cos innego (w pozytywnym znaczeniu) niz ......

RJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć!!!! Jestem użytkownikiem Ducati 998 i podobnie jak wielu moich znajomych (użytkowników Ducati 998, Monster itd) jesteśmy fanatykami tych motocyklli. Jeżeli chodzi o eksploatacje nie moge powiedzieć złego słowa poczynając od połykania paliwa poprzez serwisowanie. Motocykle Ducati wymagają większej troski jeżeli chodzi o serwis (patrz regularne serwisowanie, smarowanie, przeglądy wg. gwarancji itd), ale wynagradzają to niesamowitymi wrażeniami :twisted: . Prawdą jest że serwis Ducati jest dość kłopotliwy jeżeli chodzi o chwilowy brak jakiś części w serwisie (Włosi długo realizują zamówienia; około 2/3 tygodni), ale mnie takie problemy nie spotkały. Do lamusa wsadź historie o awaryjności Ducati; są to wielutne bzdury i pozwól że pozostawie je bez komentarza. Awrje zdarzają się tak jak wszędzie i uznajmy to jako siłę wyższą.

Napewno ważną sprawą jest żeby kupić motocykl zadbany / serwisowany u autroyzowanego dealera (no chyba że kupujesz nowy), ponieważ tak jak pisałem wyżej Duca wymaga pieszczenia 8). W tym roku zrobiłem 10 000 km i oprócz wymiany opony po powrocie z Chorwacji nie robiłem nic....

Kupisz i pokochasz bo Ducati ma coś więcej niż duszę :twisted:

Gorąco polecam i pozdrawiam.

Duca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!Jak napisałem wcześniej o 600 ss jestem fanem Duc-ów . Monster 900 ma podobne dane regulacyjne jak 600.Wiadomo że trzeba przy nich trochę więcej skakać , ale taki ich urok (mi to w niczym nie przeszkadza).Starsze Ducati miały problemy z regulatorami napięcia -zbyt duże ładowanie doprowadzało do wygotowania się elektolitu , który ściekal na wahacz:-( .Myślę że w nowszych typach nie ma już takiego problemu , a i tak można sobie z czym takim poradzić.Co jakiś czas trzeba czyścić wszystkie złączki elektryczne i dbać , dbać ,dbać...o Duc-a!!. Na koniec jeszcze trochę danych:Moc na tylnym kole-71,2 KM przy 7250 obr/min Moment-7,5KG*M/6750 obr. V.Max-197km/h Przyspieszenie0-400m. -11,97sek. Spalanie średn.16 km/litrze. Masa własna-201kg . Cześć!Janek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jak do tej pory moje doswiadczenie w jezdzie na motorze nie jest oszalamiajace - tyle co w szkole jazdy (na MZ 125) i prawo jazdy kat. A. no i zastanawiam sie czy owe cudo nie byloby zbyt mocne jak na pierwsze moto. Instruktor (ktory sie poniekad zna) powiedzial ze ten dukat jescze w granicach ale koledzy mowia ze to o wiele za duzo i to bylaby pewna smierc a jezeli nawet nei to rozp******* moto w pierwszych dniach. w sumie pojemnosc ponad 600 ale to nie scigacz i nie ten sama moc, moment obr. co np yamaha r6 z ta sama pojemnoscia no ale 60 KM ducatiego to i tak sporo.

Ostatnio nabylem od kumpla WSKe zeby sie conieco wprawic :biggrin: no ale jazda na wsce i na dukacie chyba nie a zbyt wiele wspolnego. Pozatym jest problem bo boje sie kupic cokolwiek uzywanego bo z moim doswiadczeniem trudno mi bedzie rozpoznac czy motor nie zaliczyl kilku gleb i czy nie jest doszczetnie zeksploatowany do tego dochodzi jeszcze fakt ze trudno w polsce o czesci do ducatich.

Z Drugeij strony nowe ducati to wydatek niemaly wiec szkoda by bylo gdyby glebnal z poczatku kilka razy. Nie chcialbym tez kupowac niczego pomiedzy Wska a dukatem bo to tez wydatek kilku tys. Ponadto slyszalem ze wycofali z produkcji 620 i zastapiono je monsterami 695. Aha dodam ze inne moto niz monster nie wchodzilby w gre bo zakochalem sie w nim od kiedy 2 lata temu uslyszalem go na ulicy :banghead:. Co robic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, przepiękna maszyna - naprawdę szkoda by ją było poobijać, nie mówiąc już o właścicielu. Przed ewentualnym zakupem warto trochę poczytać o tym sprzęcie. Ma np. dosyć znaczne wymagania serwisowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to tylko 60KM, tyle co Yamaha XJ600 Diversion, o ktorej mowia ze w ogole nudny sprzet, bez duszy, etc. Wiem ze Ducati to v-twin i inaczej to troche wyglada niz w rzedowce ale wydaje mi sie ze na pierwsze moto bedzie w sam raz

Edytowane przez Lime82

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po WSK to tylko ducati(chyba robią to w tej samej fabryce :icon_mrgreen: . a tak na serio to uważam, że akurat te 60KM jest jeszcze do zaakceptowania na początek. co prawda ja mam tylko 50KM w hondzie i pare razy otarłem się o jesionke ale co tam ->raz się żyje :icon_exclaim: :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie wydaje mi się troche dziwne. Przecież to od Ciebie zależy co wybierzesz, jeśli nie chcesz żadnej innej 600 niż Monster to go bierz. Jakbym miał odpowiednie fundusze to też kupiłbym dukata. Przecież nie chodzi o to czy poobijasz motor ale o to czy będziesz miał frajde z jazdy, a jeśli tylko potwór Cie kręci to masz odpowiedź. Mój znajomek po WSK kupił CBR 954, już jest po dwóch sezonach i żyje :] Jeśli masz troche oleju w głowie to dasz rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie wydaje mi się troche dziwne. Przecież to od Ciebie zależy co wybierzesz, jeśli nie chcesz żadnej innej 600 niż Monster to go bierz. Jakbym miał odpowiednie fundusze to też kupiłbym dukata. Przecież nie chodzi o to czy poobijasz motor ale o to czy będziesz miał frajde z jazdy, a jeśli tylko potwór Cie kręci to masz odpowiedź. Mój znajomek po WSK kupił CBR 954, już jest po dwóch sezonach i żyje :] Jeśli masz troche oleju w głowie to dasz rade.

 

Pewnie jest mistrzem prostej.

 

adramelech użyj wyszukiwarki, temtatów co na pierwsze moto było mnóstwo. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

tak tak wiem ze google i 'szukaj' ale przecież trzeba o czyms pisac bo forum by padlo... :D

juz przeszukalem wydaje mi sie wszysto... ale wszedzie pisze co innego... poczawszy od 4.5 do 7/100km

Pytanie to skierowane jest raczej do posiadzczy Monstera 620... ktorzy moga napisac ile pali ta bestia w miesicie i w trasie... z gory dzieki ;]

 

hmm.. prosilbym jeszcze spalanie monstera 750... czy jest duza roznica w mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...