Skocz do zawartości

radio cb na motocykl


Rekomendowane odpowiedzi

no nic, dokonałem zakupu :D

mam nadzieję iż będzie to dobry zakup, w przeciwnym wypadku

odsprzedam dla brata :D xD

 

aaa zapomniałem a jakaą antene polecacie do tego aby zasięg był lepszy?

chodzi mi o taką aby mozna było zamontowac do uchwytu dla pasażera na stałe

Edytowane przez ilcaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowieku!!

właśnie wszyscy rozsądnie myślący proponują abyś dał sobie spokój z cb na motongu!

do auta ok- kup sobie ale niekoniecznie ręczniaka!

 

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

człowieku!!

właśnie wszyscy rozsądnie myślący proponują abyś dał sobie spokój z cb na motongu!

do auta ok- kup sobie ale niekoniecznie ręczniaka!

 

...a skad Ty wiesz co mysla wszyscy rozsadnie myslacy? Ilcaster pytal o dzialanie Alan'a 42, a nie o to czy montowanie CB na motocyklu inni uznaja za dobry pomysl.

 

Jezeli kogos to interesuje i chce to dlaczego negowac zamontowanie na motocyklu jakiegokolwiek srodka lacznosci? Pomijajac aspekty informacji drogowych, uzywanie CB, PMR lub innych pasm np. podczas jazdy w grupie moze byc bardzo przydatne. Warunkiem powinno byc tylko poprawne dzialanie urzadzen oraz zamontowanie calego ustrojstwa w taki sposob, aby nie przeszkadzalo, nie rozpraszalo i bylo funkcjonalne. Mozna tak zrobic i mozna z powodzeniem uzywac lacznosci na motocyklu, rowniez z uzyciem Alana 42.

 

Ale pewnie dla niezainteresowanych lub niemajacych bladego pojecia o lacznosci radiowej bedzie to tylko wiesniacki gadzet do pojazdu :lapad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do anteny to jak już musisz to kup jakiegoś helikala, nie za długi i nie rzuca się tak w oczy, ja mam sirio jakieś tylko nie pamiętam modelu (nie DV). Ale najlepiej popróbuj najpierw na oryginalnej antence a dopiero potem kombinuj, ręczniaki są trochę za czułe do dłuższych anten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a skad Ty wiesz co mysla wszyscy rozsadnie myslacy? Ilcaster pytal o dzialanie Alan'a 42, a nie o to czy montowanie CB na motocyklu inni uznaja za dobry pomysl.

 

Jezeli kogos to interesuje i chce to dlaczego negowac zamontowanie na motocyklu jakiegokolwiek srodka lacznosci? Pomijajac aspekty informacji drogowych, uzywanie CB, PMR lub innych pasm np. podczas jazdy w grupie moze byc bardzo przydatne. Warunkiem powinno byc tylko poprawne dzialanie urzadzen oraz zamontowanie calego ustrojstwa w taki sposob, aby nie przeszkadzalo, nie rozpraszalo i bylo funkcjonalne. Mozna tak zrobic i mozna z powodzeniem uzywac lacznosci na motocyklu, rowniez z uzyciem Alana 42.

 

Ale pewnie dla niezainteresowanych lub niemajacych bladego pojecia o lacznosci radiowej bedzie to tylko wiesniacki gadzet do pojazdu :lapad:

:clap:

kolejny temat w którym ktoś pyta o konkrety a zostaje wyśmiany przez ludzi nie mających nic do powiedzenia w temacie. Dajcie sobie na wstrzymanie z Waszym ego. Na pewno nie pomagacie w ten sposób. To tak jak bym polewał z tych co zakładają ksenony do moto a 99% śmigają w dzień i w mieście, zakładają ryczące tłumiki etc. A co mnie to obchodzi, niech sobie latają, każdy wie czego mu trzeba. Dajcie sobie na wstrzymanie...

 

 

Ja i moja żona używamy takich do komunikacji pomiędzy motocyklami. Podczas tegorocznych wakacji, również dwoje naszych znajomych wyposażyłem w takowe - w sumie we czwórkę mieliśmy łączność ze sobą...

Używaliśmy ich z oryginalnymi antenami i na zasięg nie narzekaliśmy. Niestety dużą niedogodnością są zakłócenia gdy zasilasz to z moto - przy pracy na akumulatorach problem praktycznie nie występuje. Akumulatorów spokojnie wystarcza na prawie dwa dni gadania.

Trójka z nas, używała ich z zestawami PTT Albrechta i jakość dźwięku była naprawdę bardzo zadawalająca.

Z doświadczenia wiem, że radio musisz mieć pod ręką - a na pewno potencjometr SQUELCH :-)

 

Jak możesz to podaj dokładnie co trzeba kupić i ile to kosztuje - zestaw na 2 motocykle. Może się przydać.

 

Pozdro

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dalej uważam że cb na motocyklu to totalna pomyłka i pytanie do czego to ma służyć było w pełni uzasadnione

cb na bike'a zakładają najczęściej i tak precle, którzy zamulają - więc po co im wiadomości o patrolach policji?

nie wyobrażam sobie napierdalatora owiniętego kablami łączącymi cb z mikrofonem/słuchawkami i jeszcze przyciskiem do nadawania, dodatkowo obsługa samego radia :biggrin:

 

jeśli zaś chodzi o komunikację między motocyklami to są do tego celu dużo lepsze/wygodniejsze/mniej kłopotliwe urządzenia

ja w pracy często używam Cardo Scala Rider Q2 i takie rozwiązanie to bajka, możliwość spięcia z telefonem komórkowym lub nawigacją przez bluetooth, wbudowane radio fm itp

jakość rozmowy jest naprawdę dobra nawet przy prędkościach rzędu 130km/h

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do anteny to jak już musisz to kup jakiegoś helikala, nie za długi i nie rzuca się tak w oczy, ja mam sirio jakieś tylko nie pamiętam modelu (nie DV). Ale najlepiej popróbuj najpierw na oryginalnej antence a dopiero potem kombinuj, ręczniaki są trochę za czułe do dłuższych anten.

 

...nalezy rowniez wspomnniec o porzadnym polaczeniu masy anteny z masa motocykla, antena musi byc zamocowana do elementu metalowego polaczonego elektrycznie z rama [np. jakas blacha przykrecona do stelazy pod kufry] - umozliwia to poprawne jej dzialanie oraz dopasowanie do konkretnego radiotelefonu.

 

Po zainstalowaniu nalezy koniecznie(!) sprawdzic zestrojenie anteny, zrobia to za drobna oplata np. serwisy CB lub ktos znajomy posiadajacy reflektometr (w Lublinie chetnie pomoge). Niedopasowanie anteny do konkretnego radia moze w skrajnych przypadkach doprowadzic do jego uszkodzenia.

 

Co do zaklocen przy zasilaniu z instalacji motocykla... mozna w takim wypadku zastosowac filtr/filtry, ktore zazwyczaj calkowicie eliminuja problem [do kupienia w serwisach CB lub sklepach z elektronika samochodowa]. Przenosne radia CB sa dosc mocno pradozerne, wiec wygodniej byloby zasilac je wlasnie z motoinstalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja się nie zestroiła, 2.7 to szczyt tego co uzyskałem, masa pociągnięta od aku, końcówka mocy do tej pory cała - monologi góra po 30 sek.

 

Jakbym już miał używać ręczniaka to wolałbym zastosować dłuższą akcesoryjną, schowaną gdzieś w owiewkach niż "zewnętrzną".

 

W fajerze powyżej 7krpm żaden filtr nie dał rady przy inteku, a dodałem zewnętrzny przy samym radiu (skręcony na maxa skłelcz też nie pomógł), za dużo zakłócających garów :] W tti zakłócenia zniknęły dopiero po odizolowaniu odbiornika od masy motocykla (prawdopodobnie zakłócenia od zamkniętej pętli uziemienia "ground loop").

 

A TCB tak ustawione, że nie muszę kręcić gałkami - i tak na motocyklu można zrozumieć tylko tych mocniejszych nadawców więc ustawianie SQ na granicy mija się z celem. Zresztą bym nie pokręcił bo radio mam w schowku, tylko gruchę wywaliłem na zewnątrz żeby mieć dostęp do PTT.

 

Ciekawe co ludzie mówili o Edisonie kiedy zaprezentował żarówkę :)

Edytowane przez WSR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dalej uważam że cb na motocyklu to totalna pomyłka i pytanie do czego to ma służyć było w pełni uzasadnione

cb na bike'a zakładają najczęściej i tak precle, którzy zamulają - więc po co im wiadomości o patrolach policji?

nie wyobrażam sobie napierdalatora owiniętego kablami łączącymi cb z mikrofonem/słuchawkami i jeszcze przyciskiem do nadawania, dodatkowo obsługa samego radia :biggrin:

 

jeśli zaś chodzi o komunikację między motocyklami to są do tego celu dużo lepsze/wygodniejsze/mniej kłopotliwe urządzenia

ja w pracy często używam Cardo Scala Rider Q2 i takie rozwiązanie to bajka, możliwość spięcia z telefonem komórkowym lub nawigacją przez bluetooth, wbudowane radio fm itp

jakość rozmowy jest naprawdę dobra nawet przy prędkościach rzędu 130km/h

 

...a ja nadal uwazam, ze nie masz bladego pojecia o CB i w ogole lacznosci radiowej. Tobie CB kojarzy sie wylacznie z patrolami policji, a nie masz pojecia co mozna robic z pasmem 27MHz, jakie ma to zalety i wady.

 

Druga sprawa jest taka, ze nie kazdy motocyklista musi byc napierdalatorem, a ci inni niekoniecznie zamulaja wlasnie dlatego, ze ruchy krepuja im kable od radiotelefonow.

 

Zgodze sie z Toba, ze Scala Rider oferuje dobra jakosc korespondencji i np. polaczenie z telefonem, ale system ma tez wielkie wady, np.: zasieg bezplatnej rozmowy do max kilkuset metrow, ograniczenie uzytkownikow, czy tez dosc wysoka cena. W tym aspekcie CB przewyzsza Scala Rider, wiec nie ma sie czym tak ekscytowac.

 

A w ogole to jaki sens jest w tym konkretnym watku prezentowac 'za' i 'przeciw' dla poszczegolnych systemow lacznosci? Kazdy z nich ma wady i zalety. Watek dotyczyc mial spostrzezen przy uzywaniu CB na motocyklu, a nie zasadnosci jego uzywania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalety to cb ma ale na motocyklu to raczej same wady

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry za edycję powyższego postu

 

...a w ogole uzywales kiedys wlasciwie i funkcjonalnie zainstalowanego CB na motocyklu?

 

nie - sama perspektywa montażu już powoduje u mnie mdłości :icon_razz:

 

 

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

...a w ogole uzywales kiedys wlasciwie i funkcjonalnie zainstalowanego CB na motocyklu?

 

 

nie - sama perspektywa montażu już powoduje u mnie mdłości :icon_razz:

 

 

:rolleyes: tym samym zastanawiam sie na jakiej podstawie opierales swoje nic niewnoszace wypowiedzi w tym temacie?

 

Moja się nie zestroiła, 2.7 to szczyt tego co uzyskałem, masa pociągnięta od aku, końcówka mocy do tej pory cała - monologi góra po 30 sek.[...]

 

SWR 2,7 na motocyklu to juz maly sukces ;) Znam takich, ktorzy notorycznie nadaja na czerwonym polu... kilka koncowek poszlo z dymem :bigrazz:

 

[...]Jakbym już miał używać ręczniaka to wolałbym zastosować dłuższą akcesoryjną, schowaną gdzieś w owiewkach niż "zewnętrzną".[...]

 

...zalezy od radia, akurat Alan 42 przyzwoicie pracuje z 'zewnetrznymi' antenami, a wtedy kazda fizycznie dluzsza antena bedzie lapiej chodzila.

 

[...]A TCB tak ustawione, że nie muszę kręcić gałkami - i tak na motocyklu można zrozumieć tylko tych mocniejszych nadawców więc ustawianie SQ na granicy mija się z celem. Zresztą bym nie pokręcił bo radio mam w schowku, tylko gruchę wywaliłem na zewnątrz żeby mieć dostęp do PTT.

[...]

 

A gdzie masz mikrofon? W kasku czy zwalniasz, aby przez gruche nadawac?

 

[...]

Ciekawe co ludzie mówili o Edisonie kiedy zaprezentował żarówkę :)

 

Edison tylko udoskonalil zarowke, wynalazł ją Joseph Wilson Swan :icon_idea:

 

Edytowane przez Robcio_LBN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...