Skocz do zawartości

radio cb na motocykl


Rekomendowane odpowiedzi

Tradycyjne CB kupisz za około 300-400zł<średniej marki i jakosci> do tego antena z 80 zł<mała>. ale jest problem jak ''gruche'' i głosniczek przełożyć do kasku... pozatym szumi zaj***cie czasmi nieda sie wytrzmac wiec pokrętła regulacyjne musiałbys miec bardzo blisko ręki żeby zniwelować ten fant.

<Jeździlem z Ojcem na TIRze>

Moim zdaniem niewarto ale jestm młody i moge sie mylić :mrgreen:

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez nie trzeba wkladac glosniczow itp do kasku. CB uzywac tylko podczas postoju, wtedy nie bedzie zadnego problemu z szumami, jakimis glosniczkami w kasku. Po prostu montujesz cb tam gdzie masz miejsce. Jak chcesz sie spytac o droge to sie zatrzymujesz i nawijasz, jelsi wszystko bedzie ok to manetka do oporu i jazdaaa. Chyba ze masz jakiegos wymiatacza, to uwazam ze cb nie potrzebne, gdyz jak juz widzisz policje to albo stawiasz na kolo, albo wczesniej podwijasz tablice i masz sprawe z "misiaczkami" zalatwiona. Jesli masz zamiar uzywac CB do spraw innych, typu jak dojechac tu i tam, to lepiej miec CB. A i jeszcze jedno dobre CB (ALAN 100Plus) kupisz juz od 200-250zł , a antenke krotka od 50 zł. Wiec teraz sobie sam musisz odpowiedziec na pytanie czy warto cb czy tez nie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie radio w motocyklu, MP3 i inne gadżety to porażka ... no, ale nie wszyscy rozkoszyją się rykiem V2 na pustych kominach :) .

CB w motocyklach lub interkom do komunikacji między kilkoma motocyklami jeszcze ujdzie - jakaś pomoc, ostrzeżenia itp /chociaż w podróży nigdy nie myślę o gadaniu z kumplami - po prostu 'pure ride'/ -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
nie znam sie na tym wiec zapytam..

 

nie mozna miec CB radia przez krotkofalowke - zasieg km 22 (czyli pewnie z 15 km)? jest tam 19 kanal smile.gif

 

sluchwaki do ucha i funkcja VOX i git..

 

jest taka mozliwosc?

 

Ja tez mialem taki sam problem bo chcialem kupic CB do samochodu,ale wolalem krotkofalowke. Pytalem goscai fanatyka CB,powiedzial,ze nie ma takiej mozliwosci. Dzialaja na innych czestotliwosciach. Byc moze sie mylil.Sprawdz na jakich czestotliwosciach nadaja twoje krotkofalowki.Nie spotkalem jeszcze takich co maja 20km zasieg.

Bogaci są fajni i w miarę uczciwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze bardzo. Działające normalnie radio CB. Takie coś możesz wozić z sobą i na postoju czy nawet podczas jazdy przez słuchawki rozmawiać. (Tyle ze odbiera gorzej niż normalne, wiadomo.) Ale jest dobre :biggrin: pozdr.

http://www.allegro.pl/item116334926_116334926.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze bardzo. Działające normalnie radio CB. Takie coś możesz wozić z sobą i na postoju czy nawet podczas jazdy przez słuchawki rozmawiać. (Tyle ze odbiera gorzej niż normalne, wiadomo.) Ale jest dobre :biggrin: pozdr.

http://www.allegro.pl/item116334926_116334926.html

 

 

dzieki mati :biggrin: tego szukalem. masz u mnie browara

 

 

ale sa tego ceny duuze.. ponad 400zl

 

mati ta krotkofalowka co dales mi link.. ty to sprzedajesz?? kupil bym jedna.

bo widze ze byly na sprzedaz 2 a tylko jedna ktos kupil

Edytowane przez sonix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie przerost formy nad treścią...

Witam! całkowicie się zgadzam czy któryś z Was używał jakiś cza radia, uważam że nadaje się ono tylko do samochodu .Używałem go x lat i moje zdanie jest że nie nadaje się ono do motoru chyba że do do Golda :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam alana 38 i niestety stwierdzam ze takie radyjko poreczne sie nie sprawdza, robi sie troszke lepiej jak zarzucisz antene 50cm ale to juz chyba traci sens na moto.Ja cos tam slysze ale zeby kogas zapytac to bez szans.Moze w nowszych modelach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...