Skocz do zawartości

radio cb na motocykl


Rekomendowane odpowiedzi

Mam CB na motorku. Ręczniak+zestaw do kasku+krótka antena. Sprawdza się to, ale trzeba mieć możliwość obsługi regulacji głośności i squelch. Do 140 km/h w kasku szczękowym komunikacja jest OK.Radyjka PMR IMHO słabo nadaja sie do moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać dlaczego PMR słabo się nadają na motocykl?

 

Zastanawiam się właśnie nad kupnem cb lub PMR.

 

Czy są modele z regulacją głośności na pilota, albo z możliwością montażu blisko manetki?

 

A w ogóle to jaki model polecacie na moto?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki kupic i jak zainstalowac aby byl skuteczny wykrywacz "misiów z suszarka" i "karmnikow przydroznych " :)

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobierając radio do użytkowania na motorze chciałem słyszeć i być słyszalny dla dużej grupy użytkowników dróg. Dlatego wybrałem CB. Wybierając PMR komunikujesz się tylko z posiadaczem PMRa. Jeśli chodzi o jakość dźwięku to PMR jest lepszy, ale mnie nie o to chodziło. Niestety, głośność reguluję tylko na radiu. Na kierownicy mam tylko przycisk nadawania. Nie chciałem iść mocno w koszta, bowiem CB używam tylko poza miastem a 80% przebiegu robie w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

A coś takiego?:

(..)

Cieniutko u mnie z angielskim, mógłby ktoś przetłumaczyć?

Nie ma co tlumaczyc :D

To cos jest polaczeniem odbiornika GPS z baza danych w ktorej sa fotoradary. Jak sie zblizasz do takiego, to dostajesz stosowny komunikat. Mozesz dodawac nowe punkty z radarami (i np. czarne pukty).

To cos jest legalne, bo nie ma zadnego modulu aktywnie wykrywajacego przeciwnika ze tak to nazwe (jakby fotoradar mozna bylo wykryc nawiasem mowiac.. :()

 

Podsumowujac: badziew, lepiej juz kupic normalna nawigacje ktora tez ma taki wypas, i wiele innych.

 

PS. To cos ma niewiele wspolnego z CB, PMR etc. Zupelnie inna bajka.

Pozdrawiam, Jarek

Chwilowo ino K1200RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam CB na motorku. Ręczniak+zestaw do kasku+krótka antena. Sprawdza się to, ale trzeba mieć możliwość obsługi regulacji głośności i squelch. Do 140 km/h w kasku szczękowym komunikacja jest OK.Radyjka PMR IMHO słabo nadaja sie do moto.

Zakładając potrzebę komunikacji tylko w jedną stronę - długie oczy czyli nasłuch - dostęp do głośności i squelcha można zastąpić dłuższą anteną. Squelch na ok 70-80% zostawi tylko to co słychać wyraźnie i co jest przydatne (bo w zasięgu). Nie wiem tylko czy głośność pod kaskiem da się ustawić tak, żeby było OK przy np 140 i nie za głośno przy 50?

Mam ręczniaka w aucie i też go planuję używać na sprzęcie który mam od paru dni :) a obsługi jedną ręką radyjka w czasie jazdy w ogóle nie rozważam.

Wie kto czy zasilanie do tzw. car-kitu można bezpiecznie wyprowadzić prosto z akumulatora?

Yarp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie kto czy zasilanie do tzw. car-kitu można bezpiecznie wyprowadzić prosto z akumulatora?

To raczej oczywista sprawa:) Na przewodzie zasilającym powinieneś mieć przynajmniej jeden bezpiecznik. Ja u siebie w samochodzie mam 2- jeden we wtyczce od zapalniczki, a drugi między wtyczką a radiem, tak więc nikłe szanse, aby cokolwiek mogło się stać z odbiornikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam CB na motorku. Ręczniak+zestaw do kasku+krótka antena. Sprawdza się to, ale trzeba mieć możliwość obsługi regulacji głośności i squelch. Do 140 km/h w kasku szczękowym komunikacja jest OK.Radyjka PMR IMHO słabo nadaja sie do moto.

Możesz zdradzić szczegóły tzn. jakie radio, jak podłączone (czyli skąd bierzesz prąd - zasilanie własne radia czy akumulator motocyklowy), czy używasz jakiejś anteny zewnętrznej czy tylko radyjkowej?

 

Chodzi mi po głowie taki zestaw:

http://maycom.pl/pages/cb_radia.htm -> radio H-520 Plus

i dodatkowo

http://maycom.pl/pages/mikrofonosluchawki.htm -> Mikrofonosłuchawki dla paralotniarzy i motocyklistów

 

Tylko właśnie otwartymi pozostają pytania o zasilanie i ew. zewnętrzną antenę..

Edytowane przez Chmiell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używam CB na motocyklu.

zestaw który kupiłem to:

Alan 42

Antena

zestaw 1 (czyli głośniki i mikrofon) (link do OHS-500 - mój jest inny bo specjalny do integralnego kasku - mikrofon nie na drucie)

zestaw 2 - BHS-300 czyli kable i klawisz

 

radio zamocowane na kierownicy na uchwycie rowerowym do komórki (takie ucho..)

działa to w komplecie całkiem dobrze.

do 90 bez problemów, do 140 da się słuchać, powyżej nie.

jeśli chodzi o moje wymagania to zostały spełnione.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używam CB na motocyklu.

zestaw który kupiłem to:

Alan 42

Antena

zestaw 1 (czyli głośniki i mikrofon) (link do OHS-500 - mój jest inny bo specjalny do integralnego kasku - mikrofon nie na drucie)

zestaw 2 - BHS-300 czyli kable i klawisz

 

radio zamocowane na kierownicy na uchwycie rowerowym do komórki (takie ucho..)

działa to w komplecie całkiem dobrze.

do 90 bez problemów, do 140 da się słuchać, powyżej nie.

jeśli chodzi o moje wymagania to zostały spełnione.

 

thx za info i mam jeszcze kilka pytań uzupełniających:

 

Zasilanie bierzesz z radia czy z moto? i jak z zakłóceniami? aaaaa i czy "masowałeś" jakoś antenę?

 

I na koniec masz jakieś foty jak to wygląda na moto? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx za info i mam jeszcze kilka pytań uzupełniających:

 

Zasilanie bierzesz z radia czy z moto? i jak z zakłóceniami? aaaaa i czy "masowałeś" jakoś antenę?

 

I na koniec masz jakieś foty jak to wygląda na moto? :P

1.

zasilanie z motocykla. gniazdo 12V podpięte przez bezpiecznik. gniazdo wodoszczelne z gumową zaślepką.

fota

 

2.

zakłócenia jak to w radiu.. ale pokrętło regulacji mam pod ręką - więc czasem sobie pokręcę..

 

3.

antena jest specjalna nie wymagająca masowania.

fota 2

 

4.

zapraszam na wizję lokalną - tylko się umówmy wcześniej to zamontuje komplet.

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...