Skocz do zawartości

Lada niva


cykoria
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zamiar poważny mam - kupuję Nivę. Nigdy nie miałam terenówki. Kilka razy jechałam jako pasażer. Co powinnam sprawdzić przy zakupie. Na co zwrócić szczególną uwagę. Słabe strony tego autka... poza dziurą w baku oczywiście :icon_mrgreen: ??? Kto może coś podpowiedzieć niech powie.

Edytowane przez cykoria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym Ci coś doradzić to poszukaj coś innego.Np.Suzuki Jimny,Vitara.Ładę odradzam .

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym Ci coś doradzić to poszukaj coś innego.Np.Suzuki Jimny,Vitara.Ładę odradzam .

 

 

Łada w terenie jest nie do zakatowania. Terenówka z krwi i kości na początek idealna. Objeżdża niejednego japońca który ładnie wygląda i nic więcej. Jeśli chcesz auto by w ciężkim terenie dawało rade to jest właściwy adres. Jeśli do Lansu to niestety...

 

Ja nivy nie miałem. Mam kolegów co trybią w tym temacie i mówię to co słyszałem przy piwie czasami :-)

 

Faje podsumowanie plusów i minusów Nivy :

http://testy.mojeauto.pl/ocena/Lada_Niva/4179/

Edytowane przez thobeta

Speed Triple 2009r, Iż49 1956r, Jawa 350 Panelka + kosz Velorex 1969r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zakupu Nivy rozkminiałem juz pare lat temu. Niestety nic nie wyszło ale zapewniam Ciebie cykoria że jest to bardzo sprawne autko terenowe. Części są znacznie tańsze niz do japonii. Wiem bo miałem Samare :D

Jestem w posiadaniu egzemplarza pisma OFF-ROAD gdzie jest test porównawczy Nivy i Vitary. Wynika z niego że Niva jest świetnym pojazdem do Offa z wielkim potencjałem do rozbudowy. Wiele filmików na youtubie przekona Ciebie o mozliwościach tego autka. Niva w pewnym sensie była prekursorem gatunku. Ze swojej strony polecam jej zakup. Przy odrobinie szczęścia i pomocy życzliwych osób trafisz na świetny egzemplarz.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze Nivka nie ma RAMY , ma samonosne podwozie , ponoc nie nadaje sie do ostrego katowania czy skakania , sam sie zastanawiam nad czyms tanim w teren , ale majac wybor wolal bym zmotanego uaz -a lub gaz - a

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytalem na forum 4x4 ze kazdy uzyszkodnik nivki, odczuje predzej czy pozniej brak ramy :)

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy z tym ekstremalnym ofrołdem!? Ja chciałam tylko tanie autko, które wjedzie wszędzie. Wiem, że Niva to nie Japonia, ale jak mi się rozsypie japończyk to bankructwo murowane. Chwilowo zresztą obejdę się smaczkiem, bo tę sztukę co znalazłam, obejrzałam i przetestowałam :icon_mrgreen: to pojechała do kogoś innego - ja potrzebowałam przespać się z decyzją, a ktoś inny był bardziej raptowny :icon_twisted: . Za dużo myślenia też szkodzi... a może nie była mi pisana. Przynajmniej się przejechałam (pierwszy raz) takim czołgiem - super sprawa :icon_biggrin: . Szukam dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...