Skocz do zawartości

Kombinezon JEDNOCZĘŚCIOWY czy DWUCZĘŚCIOWY?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja sobie kupilem jednoczesciowy niedawno. Po pierwsze, kombinezon jednoczesciowy nie lezy na tobie jak dwuczesciowy, jednoczesciowy jest lepiej dopasowany. Zakladanie tez nie jest dla mnie problemem, sam sobie radze. Gorzej bylo ze zdejmowaniem, ale tylko w upal. Goraco bywalo, ale do chodzenia znajdziesz wygodniejsze ciuchy. Z kupowaniem kombi jest jak z kupowaniem moto, kazdy Ci polecu CBR bo sie nie psuje i jest super praktyczna. W dwuczesciowym bede latal jak kupie sobie CBF :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie sezonu w jednoczęsciowym kombiaku nie wyobrażam. Ile wycieczek tyle postojów, spacerów, zawsze można kurtkę ściągnąć, zostawić, iść zwiedzać czy po prostu odpocząć w większym komforcie. Drogowy użytek jak dla mnie to tylko 2PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wszystkie wypowiedzi :notworthy: dzisiaj miałem jechać przymierzać ten kombinezon jednoczęściowy ale jednak dam sobie spokój. jeszcze raz dzięki, pozdrawiam :flesje:

Edytowane przez mariuszyzfr1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji, mam do sprzedania jednoczesciowy Alpinestars Octane Plus rozmiar 52 :bigrazz: Jak nowy, za 1500zl do negocjacji.

 

Nastepny jaki sobie kupie tez bedzie jednioczesciowy. Na wypady ''turystyczne'' juz mam upatrzona kurtke Icon'a i jeanso-podobne spodnie z ochraniaczami. Buty moga byc te same co do kombi.

Agrument, ze kombi 1czesciowy jest niepraktyczny bo mozna sobie gore odpiac (np na tych wszytskich zlotach na ktorych bylismy, hehe) zupelnie do mnie nie trafia. Nie uzywam moto zeby dojechac nim na starowke po ktorej bede sie wloczyl pol dnia w skorach. Wsiadam na nie, zeby sobie pojedzic. Niepraktyczny?? Hehe, jezdzenie motocyklem jest niepratyczne, cos za cos. Moim zdaniem do Sporta kombinezon 1czesciowy poprostu pasuje. Mimo, ze moj aktualny kombinezon jest na mnie troszke za maly, nigdy nie potrzebowalem pomocy przy zakladaniu, czy zdejomwaniu. Fatk wymaga to nieco wprawy, ale na ciele 1czesciowy lezy super. Jestem nieco niewymiarowy, mianowicie mam dosc dlugie nogi (113cm), co swoja droga jest odbierane przez kobiety jako zaleta u mezczyzny - potwierdzone przez naukowcow. Zanim kupilem ten mierzylem kilka 2czesciowych Arlen Ness'ow i Alpinestars'ow, zaden nie lezal lepiej i nie byl wygodniejszy niz 1czesciowy.

Jeden lubi ogorki, drugi ogrodnika corki :bigrazz: Kupujcie se co chcecie, ale nie odradzajcie innym 1czesciowgo kombinezonu, jesli takiego nie mieliscie.

Edytowane przez PiotrekRR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1częściówke, lata się naprawdę nieźle, nie miałem okazji jeszcze latać w nim w upał ale się sprawdza. do sklepu czy coś idzie rozpiąć połowę i zdjąc ale to niezbyt fajowo wygląda :D a do jazdy typowo po mieście to mam w codury kurtkę + spodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już sam nie wiem. Osobiście zgadzam się z Piotrkiem i ja też raczej nie traktuję sprzęta jako środek transportu, chodzenie po zlotach to też raczej nie dla mnie:) Poczekam do weekendu, jeżeli zdecyduję się kupić i po przymierzeniu okaże się dobry to napiszę w najbliższym czasie o wrażeniach z jazdy (o ile pogoda pozwoli :flesje: ) Pozdrawiam i dzięki za pomoc :flesje:

Edytowane przez mariuszyzfr1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to kwestia czy bedziesz smigal po torze czy nie. Jesli tak to 1czesciowy.

Najlepiej przymierz obydwa warianty i zobaczysz jak sie bedziesz w nich czul.

BMW F650GS - obecnie, na bezdroża; BMW K1200R Sport "Black Edition" - poległ w boju; BMW F800S - poszedł w dobre ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Do czego Ci jednoczesciowy kombinezon ? ? ?

 

Dwuczesciowy jest w zupelnosci wystarczajacy a co wazniejsze duzo praktyczneijszy.

 

Jednoczesciowy w o ile nie na tor to przerost formy nad trescia

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 1cz i go uwielbiam-bez różnicy czy lecisz 100/150/200/250 czy nawet więcej to wszystko leży idealnie i idealnie przylega do ciała-czuję się bezpiecznie. Zrzucam bez problemu górę i ciągnę aliena za sobą i jest ok. Nie widzę problemu... W 2cz. kombinezonach góra jest tak krótko skrojona że używanie jej oddzielnie (np do spodni w cieplejsze dni) praktycznie nie wchodzi w grę. Miałem 2cz. kombi i praktycznie przez cały czas jego użytkowania nie odpiąłem kurtki od spodni.

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...