Skocz do zawartości

Nie odpala na zimno


lionix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem takiego tematu, i o dziwo nie znalazłem :eek:

 

Więc, co może być przyczyną tego, że motocykl nie odpala na zimno? Po nocy w garażu, rano już nihoho.... Kręcić sobie mogę do usranej śmierci (na ssaniu oczywiście) i nic.

 

Silnik po generalce

 

1 cylinder

czterosuw

 

Jak juz odpali na pych, to chodzi tak aby aby, jak już się rozgrzeje to chodzi super, nic nie przerywa, nie ma muła, ładnie się wkręca.

 

Druga sprawa, to to, że jak np. zatrzymuję się, wrzucam luz i puszczam gaz, to motor schodzi normalnie z obrotów, zatrzymuje się na pewnych obrotach, chodzi na nich z 2-3 sekundy, a dopiero po tym spada na niższe (?)

 

Świeca taka czarna trochę

Jak na rozgrzanym silniku włączę ssanie, to motor gaśnie.

 

Zrobiło się tak niedawno (w tamtym tygodniu odpalał OK)

Po rozgrzaniu pali na szczała.

 

 

Co jest?

Edytowane przez lionix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No świeca nowa, ale jak mówię- czarna, czyli co, mieszanka za bogata?

 

Wystarczy podregulować tą śrubką na dole gaźnika? (wkręcać czy wykręcać?)

 

Czy może bez rozbierania się nie obejdzie?

 

Gaźnik czyściłem przy okazji remontu 500 km temu.

Edytowane przez lionix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dołączam się do pytania żeby nie tworzyć nowego tematu. na zimnym odpalanie kilka minut (bez ssania, bo z ssaniem to w ogóle nie odpala), na ciepłym po włączeniu ssania gaśnie. wyciągnąłem filtr powietrza to samo, wyregulowałem luz zaworowy bo go nie było wcale i nic nie dało, świeca nowa. gaźnik czysty, nie regulowałem jeszcze nic (membrana ma maleńką dziurkę, nie wiem czy to ma wpływ na odpalanie) moto gn 250

Edytowane przez pootietang
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, na pewno to świeca?

Rano sprawdzę szczelinomierzem i zobaczymy...

 

a tak przed zaglądaniem w serwisówkę- ktoś wie jaka ma być przerwa :D

 

W razie co wkręcę starą (która była OK, ale zmieniłem bo myślałem że świeca, a się okazało że tłok, ehhh :( ) i zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, na pewno to świeca?

Rano sprawdzę szczelinomierzem i zobaczymy...

 

a tak przed zaglądaniem w serwisówkę- ktoś wie jaka ma być przerwa :D

 

W razie co wkręcę starą (która była OK, ale zmieniłem bo myślałem że świeca, a się okazało że tłok, ehhh :( ) i zobaczymy

 

 

Może być kilka przyczyn;słaba kompresja,lewe powietrze/było dużo na ten temat/niski lub za wysoki poziom paliwa/pływak,zaworek/duże luzy na zaworach,jeszce kilka innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No świeca nowa, ale jak mówię- czarna, czyli co, mieszanka za bogata?

 

Wystarczy podregulować tą śrubką na dole gaźnika? (wkręcać czy wykręcać?)

 

Czy może bez rozbierania się nie obejdzie?

 

Gaźnik czyściłem przy okazji remontu 500 km temu.

 

Albo oddaj do serwisu, albo jak chcesz sam to robic to sciagnij serwisowke i ustaw gaznika zgodnie z nia.

Przede wszystkim trzeba sprawdzic uklad ssania i ustawienie poziomu paliwa.

Czyszczenie gaznika to dosc skomplikowana sprawa, jak to robiles ???

Pootietang - dziura w membranie spowoduje nie wkrecanie sie silnika na obroty, gaznik trzeba oczyscic i wyregulowac zgodnie z serwisowka, walnieta membrane wymienic.

Sprawdzic trzeba rowniez mocowanie i stan krocca ssacego ktory moze byc owodem zlego schodzenia z obrotow.

To sprzet 1 cyl wiec synchro nie wchodzi w gre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh mam pobobny problem z yz 250 f z 2008 r . Jest tak , na zimno z rana na kopa neichce odpalic jak ją pche to zalapie i musze ja przegonić , jak sie rozgrzeje to juz pali na kopa i ma jeszcze wlasnei takie cos ze nieschodzi z obrotow , dopiero po czasie . Jak jade dodam gazu i normalnei sie zbiera , gdy dam polowe gazu i trzymam w jednym miejscu wystepuje taka dziwna dziura tzn chodzi jak dwosow tak jakby przerywal , ale jak odkrece manete to zbiera sie normalnie. Jak ja kupowalem koles mowil ze sa 3 zaw ssące do wymiany oddalem do mechanika i wymienia wlasnei zawory , jutor bede wiedzial czy motor żyje czy nie i mowil ze cos tam w gazniku bylo zapchane . Jak myslice to może byc przyczyna tylko zaworow ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...