Skocz do zawartości

Stuki i nie tylko w suzuki GS500E


Fazi_NB
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od wczoraj jestem posiadaczem Suzuki GS500E z 1997r. Ale niestety mam z nim kilka problemów:

 

1 Gdy próbuje odpalić silnik, światło niemal całkowicie gaśnie. Musze go nieraz kręcic nawet do 10sek. zanim odpali (akumulator ma ponoć nowy) lecz na pych odpala idealnie (przepcham go niecałe pol metra i odpala) Nieraz cos stuka w silniku podczas kręcenia (zwłaszcza na zimnym) a nieraz strzeli (tak jak w jawie ts350 gdy jest zle ustawiony zapłon)

 

2 Gdy silnik się rozgrzeje słychać z niego nierytmiczne stuki (z czasem przechodzą) W czasie tego stuku widać spadek o jakieś 100 obrotów na zegarach

 

3 Kilka razy gdy stałem trzymając sprzęgło do oporu i wbity bieg motor zgasł

 

Czy ktoś wie dlaczego tak się może dziać, i jak to naprawić?

Z góry dziękuje za odpowiedz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź sprawdz jakie ładowanie jest. Sprobuj załozyć dla próby dobry akumulator z innego moto i zobacz jak bedzie sie zachowywał. Strzela z gaźnika czasem jak krecisz? Sprawdz jakie są luzy na zaworach i czy gaźniki są poprawnie ustawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wydech oryginalny, a co do kecenia to chodziło mi o kręceniem rozrusznikiem.

Co do regulacji to przezemnie nic nie było regulowane. Mam ten motor zaledwie od wczoraj. Dopiero szukam danych jak ustawiac to wszystko.

Co do zaworów to wydaje mi się, że gdyby były zle wyregulowane to by pukało równomiernie i od samego początku a wraz z dodaniem gazu stukanie by się nasilało a nie zanikało.

Ladowanie jest idealne.

I jeszcze takie pytanie. Załańczając stacyjke automatycznie włańczają mi się światła, lecz moge ustawić aby światła włańczały sie dopiero po starcie silnika. wg was jak powinienem odpalać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do zaworów to wydaje mi się, że gdyby były zle wyregulowane to by pukało równomiernie i od samego początku a wraz z dodaniem gazu stukanie by się nasilało a nie zanikało.

 

 

I jeszcze takie pytanie. Załańczając stacyjke automatycznie włańczają mi się światła, lecz moge ustawić aby światła włańczały sie dopiero po starcie silnika. wg was jak powinienem odpalać?

 

Myslalem ze Ci strzela w gaznik czy cos w tym guscie. Luz zaworowy w GSie sie zmniejsza, dlatego nie slychac byloby stukania, a jedynie zawory moglyby sie podeprzec.

 

Swiatla lepiej zeby sie wlaczaly juz po zapaleniu - mniejsze obciazenie dla aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzela tylko podczas kręcenia rozrusznikiem

Stuka nierytmicznie, metalicznie i głośno podczas kręcenia rozrusznikiem oraz nierytmicznym, cichym (przypominającym urderzenie w plastikowe wiadro) w silniku podczas gdy silnik jest włączony i rozgrzany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzela tylko podczas kręcenia rozrusznikiem

Stuka nierytmicznie, metalicznie i głośno podczas kręcenia rozrusznikiem

U mnie pomogła wymiana akumulatora na nowy. Też na pych palił bez problemu. Najlepiej wyeliminować od razu to co najłatwiej sprawdzić :lalag:

A te puknięcia jak w wiadro to przypadkiem nie może być łancuszek rozrządu? Tak mi się coś kojarzy, jak szukałam po necie o moich stukach :)

Edytowane przez ajriszkofi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luz zaworowy w GSie sie zmniejsza, dlatego nie slychac byloby stukania, a jedynie zawory moglyby sie podeprzec.

w GSie na rozgrzanym silniku wlasnie slychac rozne dzwieki z rozrzadu... to prawie norma no i nie powinienes odpalac na swiatlach, skorzystaj z rad i sprawdz ladowanie, a przede wszystkim zapoznaj sie z motocyklem jak postepowac by latwo bylo go odpalic

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...