Skocz do zawartości

Triumph Rocket III Roadster MY 2010


Cender
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Triumph wprowadza na rynek nową wersję Rocket'a - Roadster.

 

RIII Roadster będzie dostępny w 2 kolorach - czarny metallic lub mat. Zasilany będzię zmodyfikowanym silnikiem o poj. 2294 cm3 - moc zwiększono do 146KM, moment natomiast wzrósł do niebagatelnych 224Nm.

 

Wyposażony będzie standardowo w ABS, nową kanapę, podnóżki cofnięto o 10cm i obniżono o 2cm, dodano zegarek, wskaźnik poziomu paliwa i zapiętego biegu, poprawiono także ergonomię oraz zmieniono tylne zawieszenie - jest teraz 20% bardziej miękkie niż w standardowym RIII.

 

Ze względu na zwiększoną moc & moment zmieniono sprzęgło oraz wał kardana.

 

Lagi, półki, chłodnica oraz sprężyny tylnego zawieszenia są czarne dzięki czemu Roadster ma bardziej "bandycki" wygląd. Nowy jest także wydech - 3-in-2 zamiast dotychczasowego 3-in-3

 

No i na koniec najlepszy news - cena Roadstera w UK to 10 949 Ł czyli dokładnie tyle ile nowy Thunderbird z ABS. Jeśli ceny w PL bedą liczone podobnie oznacza to że RIII Roadster powinien kosztowac ok 55-56k PLN.

 

Filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=CvjOZV7i3lY

 

Fotki & więcej info:

http://www.triumph.co.uk/usa/News_12128.aspx

 

http://www.triumph.co.uk/uk/News_New%20Roc...20Roadster.aspx

Edytowane przez Cender
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

No i na koniec najlepszy news - cena Roadstera w UK to 10 949 Ł czyli dokładnie tyle ile nowy Thunderbird z ABS. Jeśli ceny w PL bedą liczone podobnie oznacza to że RIII Roadster powinien kosztowac ok 55-56k PLN.

 

 

Na to bym nie liczył.W Polsce ceny są z kosmosu.Np.nowy HD Road King w Londynie kosztuje 11300 Ł a u nas od 88 do 92 tyś.pln.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Dzisiejsza cena to 55, ale podobno mają ją podnieść. Jak narazie ciągle na swojego czekam. Dzisiaj jeździłem testówką. Coś niesamowitego. Jest potężny i budzi respekt, :notworthy: ale jak go tylko zestawisz ze stopki i ruszysz, to sama przyjemność. :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza cena to 55, ale podobno mają ją podnieść...

Funt leci w dół... 11kŁ po dzisiejszym kursie daje mniej więcej równo 55k PLN. Jeśli podniosą cenę, nie pozostanie nic innego jak kupować od dealera w UK...

Roadster to moje najdziksze marzenie. Motocykl spełniający wszystkie wymogi. Moc, osiągi, wygląd... słowem wszystko.

Boję się tylko że przy swoich 172 cm wzrostu mogę mieć niejakie problemy z opanowaniem tego monstrum. Szczególnie przy "prakingowych manewrach".

Edytowane przez Semai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boję się tylko że przy swoich 172 cm wzrostu mogę mieć niejakie problemy z opanowaniem tego monstrum. Szczególnie przy "prakingowych manewrach".

 

a co ma wzrost do manewrowania armaturą, która ma siodło niżej niż Twój obecny gs? problematyczna może być masa, przy pochyleniu, próbie cofnięcia "na podeszwach" pod górkę, itp. poza tym rocketem manewruje się łatwiej, niż moją kanapą - sprawdzone

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ma wzrost do manewrowania armaturą, która ma siodło niżej niż Twój obecny gs? problematyczna może być masa, przy pochyleniu, próbie cofnięcia "na podeszwach" pod górkę...

Dokładnie o tym pisałem.

 

Wyższy motocyklista = dłuższe nogi = lepsze zaparcie i podtrzymanie tych 364 kg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o tym pisałem.

 

Wyższy motocyklista = dłuższe nogi = lepsze zaparcie i podtrzymanie tych 364 kg

 

Twoje obawy są uzasadnione. GS 500 waży połowe tego co Rocket i ma węższą kanapę. Na Rokecie trzeba te nogi rozszerzyć. Musisz koniecznie sam na nim zasiąść i zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje obawy są uzasadnione. GS 500 waży połowe tego co Rocket i ma węższą kanapę. Na Rokecie trzeba te nogi rozszerzyć. Musisz koniecznie sam na nim zasiąść i zobaczyć.

Nie taki diabel straszny.Mozna sobie poradzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...GS 500 waży połowe tego co Rocket i ma węższą kanapę...

:-) Po GSie jeszcze nie czas na Rocketa... w tym sezonie planuję najpierw coś pośredniego, może dużego bandita, może starego V-Maxa... jeszcze się obaczy... po GSie sądzę że rocketowi mógłbym mimo wszystko nie uradzić... niemniej oczywista, zanim sie kupi, trzeba się będzie przymierzyć, przejechać...

 

Jak nie uradzę masie RRoadstera to zastanowię się poważnie nad nowym V-Maxem, też mi się podoba... choć to nie Rocket ewidentnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

MAM GO!!! :buttrock: BRAK MI SŁÓW!!!

 

 

A jednak parę słów by się przydało. Cholernie podoba mi się ten sprzęt i jak go zobaczyłem zacząłem się mocno zastanawiać. Moje obawy są jednak takie, że chyba nie do końca charakter sprzęta mi odpowiada:)

Chyba udam się na jakieś jazdy testowe:)

Z czego się przesiadłeś tak z ciekawości? No i opisz wrażenia.

 

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak parę słów by się przydało. Cholernie podoba mi się ten sprzęt i jak go zobaczyłem zacząłem się mocno zastanawiać. Moje obawy są jednak takie, że chyba nie do końca charakter sprzęta mi odpowiada:)

Chyba udam się na jakieś jazdy testowe:)

Z czego się przesiadłeś tak z ciekawości? No i opisz wrażenia.

Pozdr.

F.

 

Jeździłem Intruderm M800. Przesiadka spora - prawda? Pozycja na nim jest zupełnie inna. Podnóżki przesuneli do tyłu, więc charakter też się zmienił na bardziej sportowy (jeśli można tak to określić).

Wrażenia z jazdy? Przejechałem dopiero kilkanaście kilometrów (ciągle pada). SUPER MOC I JESZCZE LEPSZA ELASTYCZNOŚĆ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...