Skocz do zawartości

Spowodowanie obrażeń ciała pasażera w wypadku


_SB_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem już po przesłuchaniu. Prokurator ma ponoć wysłać do sądu wniosek o warunkowe uchylenie kary. Warunek jest taki - jeśli przez 2 lata od wyroku nie spowoduję wypadku, to jestem czysty. Jeśli spowoduję, to będą najprawdopodobniej dwa wyroki w zawiasach (z warunku i nowy). Teraz tylko pozostaje mi czekać na wyrok, mam nadzieję że nie dadzą mi jakiejś konkretnej grzywny (wypytywali mnie kogo mam na utrzymaniu, zarobki, etc.)

 

Wypadek to jest takie zdarzenie drogowe, w którym uszkadza się fizycznie kogoś (poza kierującym). Czyli od teraz przestaję jeździć z pasażerem i nie powoduję żadnych kolizji i nie rozjeżdżam staruszek na pasach. :buttrock: . Oczywiście mowa o wersji optymistycznej... :bigrazz:

 

 

I teraz PYTANIE:

Ponieważ jestem sprawcą wypadku posiadającym ubezpieczenie OC, a pasażer jest poszkodowanym, czy odszkodowanie dla pasażera należy się z mojego OC, NNW, czy z obydwu? Ktoś wie, przerabiał już to?

Edytowane przez _SB_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli chcecie mi pwoeiedziec ze jak bede mial glebe z pasarzerem to moze mnie pozwac?? przecież to jest absurd ;/ sam sie zdecydowal wsiasc ;/ z samochodem jest tak samo ??

 

 

Ty jesteś kierowcą. Biorąc pasażerów automatycznie na Ciebie spada odpowiedzialność za ich bezpieczeństwo.

 

Dlatego ja nie wożę byle kogo. Tym bardziej pasażerów pod wpływem czegokolwiek. A zanim wezmę trzeźwego pasażera to 2 razy pomyślę czy warto.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już Ci minie okres próby, bo tak to się nazywa, to zadbaj o to, żeby Ci wykreślili tą przypadłość z Krajowego Rejestru Karnego.

Z tego co pamiętam, wykreślają po pół roku od minięcia okresu próby.

A znam ten ból z autopsji, bo miałem taki przypadek. Później potrzebne mi było zaświadczenie o niekaralności i poszedłem i się zdziwiłem....Formalnie skazany nie jesteś, ale i tak masz nababrane w kartotece.

Całe szczęście trafiłem na młodą fajną laskę za okienkiem i mi powiedziała co i jak. Zaktualizowali dane i mogłem pobrać "czyste" zaświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jestem sprawcą wypadku posiadającym ubezpieczenie OC, a pasażer jest poszkodowanym, czy odszkodowanie dla pasażera należy się z mojego OC, NNW, czy z obydwu? Ktoś wie, przerabiał już to?

Z obydwu

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wobec Ciebie zostanie wniesiony do Sądu przez Prokuratora wniosek o warunowe umorzenie postępowania. Reszta jest tak jak piszesz. Nie będziesz karany. Nie będziesz widniał w kartotece skazanych Krajowego Rejestru Karnego. A przez następne (przewaznie 2 lata) uważaj. Jesli spowodujesz wypadek będzie prowadzona sprawa i ta teraz umorzona zostanie róniweż przywrócona. Możesz zostać też obciążony kosztami i może zostać zasądzony obowiązek zapłaty na rzecz jakiejś instytucji (przeważnie fundacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jakie te polskie sądy szybkie :biggrin:

16. grudnia miałem rozprawę.

Wyroku na piśmie nie mam (nie powinni przysłać?) ale z tego co pamiętam to:

 

- rok okresu próbnego (we wniosku prokuratora było półtora roku), w którym kara jest umorzona (warunkowo?). W każdym razie sędzia twierdził że wpisu o karalności ma w ogóle nie być. W tym czasie nie mogę spowodować żadnego wypadku (czyli nikogo uszkodzić poza mną z mojej winy).

- 1000 PLN na Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu im. Falkiewicza (tak nawiasem mówiąc, pracuje tam przepiękna położna),

- koszty procesowe - dzisiaj przyszedł rachunek na 190 PLN.

 

W zasadzie to jeszcze zobaczyłbym ten wyrok na piśmie i sprawa mniej więcej zamknięta (jeszcze kuzyn musi pościągać z mojego ubezpieczenia).

 

Kuzyn już gipsu nie nosi, ale jeszcze ta ręka nieruchawa jakaś - w sumie dosyć konkretnie rozkwasił. W sezonie ma kupić Bandita, mam nadzieję że do tego czasu wydobrzeje. :crossy:

 

Pozostaje mieć nadzieję, że teraz zimą żaden pieszy mi się nie wpierdzieli pod motocykl bo z umorzenia nici. Kurde niektórzy ludzie chyba nie mają pojęcia, że na tym błocie śniegowym i lodzie mam drogę hamowania plus nieskończoność. :icon_rolleyes:

 

 

:flesje:

Edytowane przez _SB_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje mieć nadzieję, że teraz zimą żaden pieszy mi się nie wpierdzieli pod motocykl bo z umorzenia nici. Kurde niektórzy ludzie chyba nie mają pojęcia, że na tym błocie śniegowym i lodzie mam drogę hamowania plus nieskończoność. :icon_rolleyes:

Odpuść jeżdżenie, tym bardziej jeśli drogi nie są czarne. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że łatwo wtedy wpasować w samochód przed sobą przy hamowaniu, a po soli motocykl strasznie żre rdza.

 

pzdr, Adam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już Ci minie okres próby, bo tak to się nazywa, to zadbaj o to, żeby Ci wykreślili tą przypadłość z Krajowego Rejestru Karnego.

Z tego co pamiętam, wykreślają po pół roku od minięcia okresu próby.

A znam ten ból z autopsji, bo miałem taki przypadek. Później potrzebne mi było zaświadczenie o niekaralności i poszedłem i się zdziwiłem....Formalnie skazany nie jesteś, ale i tak masz nababrane w kartotece.

Całe szczęście trafiłem na młodą fajną laskę za okienkiem i mi powiedziała co i jak. Zaktualizowali dane i mogłem pobrać "czyste" zaświadczenie.

 

Nie można "zadbać" o wykreślenie - zatarcie skazania w przypadku skazania na karę z warunkowym zawieszeniem jej wykonania odbywa się automatycznie (z mocy prawa) z upływem okresu próby + 6 miesięcy, w którym to czasie sąd ma jeszcze możliwość podjęcia postępowania w przedmiocie odwieszenia kary.

http://forum.prawnikow.pl/Zatarcie-skazania-t191.html

 

Jakie te polskie sądy szybkie

16. grudnia miałem rozprawę.

Wyroku na piśmie nie mam (nie powinni przysłać?) ale z tego co pamiętam to:

 

 

Sąd sam z urzędu nie przysyła odpisu wyroku. Chcesz mieć go na piśmie dla siebie w domu - wystąp o wydanie odpisu wyroku.

http://www.portal.prawnikow.pl/component/d...isu-wyroku.html

 

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...