Skocz do zawartości

Kurtka 2 warstwowa vs 3 warstwowa


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Retbike wg. mnie odpada, Macny prawdopodobnie nie uda się przymierzyć w Warszawie, poza tym zwyczajnie mi się nie podobają :| Podobnie Hein Gericke, gdzie to przymierzyć? U nas to albo Retbike albo Modeka a jak nie to jedź do Niemiec.

 

A co do BF/Akito to mam mieszane uczucia, kumpel ma taką z odwrotnie wszytą membraną.

Edytowane przez MaroImage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest Modeka ze swoim Challangerem

Mimo iż mam kurtkę trójwarstwową (rzeczoną Modekę Challenger) dopiero niecały miesiąc, już wiem, że był to dobry wybór. Zdążyłem załapać się jeszcze na parę ciepłych/gorących (ale nie upalnych) dni i po wypięciu membrany jeździło się naprawdę przyjemnie. Nawiewy wentylacyjne też dają radę. Teraz odbyłem traskę przy chłodniejszej temperaturze i też jest OK, jeśli ma się wpięte wszystkie warstwy. Jedynie w ulewnym deszczu nie dane mi było jeszcze przetestować nowego nabytku.

A design to kwestia gustu. Mi tam się Challenger podoba najbardziej, dlatego dziwię się, że jest najtańszym modelem z trójwarstwówek Modeki.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cale lato bez membrany ani podpinki - jak jest goraco to i tak sie plynie, ale hardcore'u nie ma. Minimalny deszcz wytrzyma, ale to maly opad i nie dluzej niz 5-10 min.

 

Jak zimniej lub dlusza trasa (i oczywiscie w deszczu) - membrana (jak jechalem przez 3h w ulewie to wymiekla. Ale ogolonie swietnie chroni przed wiatrem (niestety Modeka Melville przewiewa na piersiach) i woda.

 

Przy temp. w okolicy 5st - podpinka.

 

Oczywiscie im wiecej warstw na sobie tym ciasniej i mniej wygodnie.

Ale zawsze dobrze miec mozliwosc zapodawania roznych kombinacji.

 

Zapomnialbym dodac ze membrany sa na tyle cienkie ze zwiniete nie zajmuja duzo miejsca w bagazu, a w dalsza podroz lepiej miec je ze soba na wypadek deszczu.

BMW F650GS - obecnie, na bezdroża; BMW K1200R Sport "Black Edition" - poległ w boju; BMW F800S - poszedł w dobre ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałby się jakiś spis trójwarstwowych kurtek dostępnych u nas :) Abstrahując od spisu to ma ktoś może katalog Helda w wersji PDF? Podejrzewam, że w katalogu informacje będą lepiej sformułowane niż na stronie Helda. Dzisiaj się dowiedziałem, że model Taigami ma membranę zintegrowaną z podpinką i jest to razem wypinane.

 

PS. Jeżeli są tutaj użytkownicy wyżej wymienionych kurtek Helda (lub podobnych modeli) to gorąco zapraszam do opisywania!

Edytowane przez MaroImage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zeszłym roku Macna w Warszawie była do przymierzenia... bodajże w salonie Kawasaki przy Prymasa Tysiąclecia

zawsze pozostaje jeszcze InterMotors

 

Przydałby się jakiś spis trójwarstwowych kurtek dostępnych u nas :) Abstrahując od spisu to ma ktoś może katalog Helda w wersji PDF? Podejrzewam, że w katalogu informacje będą lepiej sformułowane niż na stronie Helda. Dzisiaj się dowiedziałem, że model Taigami ma membranę zintegrowaną z podpinką i jest to razem wypinane.

 

 

tutaj znajdziesz trochę info

CZ 175 '1961 -> Honda VT600c '1999 -> BMW F650GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...