Skocz do zawartości

wypadek :/


D1GSXR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niestety miałem wypadek na k1 1000 cały przód do roboty, ja połamane blaszki w kręgosłupie i muszę nosić gorset 3 miesiące. Mam do was pytanie bo oczywiście dostałem od psów 300 zł mandatu :evil: i zabrali mi dowód rejestracyjny (tymczasowy). Moje pytanie do was czy jest jakiś termin zrobienia ponownego badania po to żebym odzyskał mój dowód, czy robię to kiedy mi się podoba? i jeszcze jedno czy będą jakieś problemy jeśli nie odbiorę stałego dowodu w wydziale komunikacji?

z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niestety miałem wypadek na k1 1000 cały przód do roboty, ja połamane blaszki w kręgosłupie i muszę nosić gorset 3 miesiące. Mam do was pytanie bo oczywiście dostałem od psów 300 zł mandatu :evil: i zabrali mi dowód rejestracyjny (tymczasowy). Moje pytanie do was czy jest jakiś termin zrobienia ponownego badania po to żebym odzyskał mój dowód, czy robię to kiedy mi się podoba? i jeszcze jedno czy będą jakieś problemy jeśli nie odbiorę stałego dowodu w wydziale komunikacji?

z góry dzięki za odpowiedzi.

 

Napraw spokojnie moto,podlecz się potem zrobisz przegląd.Potwierdzenie przeglądu jest ważne 1 miesiąc,w tym czasie trzeba iść do wydziału komunikacji po twardy dowód :bigrazz: pozdr :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki. jeszcze jedno pytanie. czy moge sie starac o jakies odszkodowanie? nie mialem Ubezpieczenia NW tylko samo OC

Myślę że tylko z ZUS za uszczerbek na zdrowiu,jeżeli to było w pracy,w drodze do pracy lub z pracy.Z ubezpieczenia OC nic nie dostaniesz.pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi kiedys policja zabrala dowodzik od LC4 za brak lusterka i chyba cos jeszcze...

dowod odebralem pol roku pozniej, tylko policjant mial jakis problem, bo po 3 miechach od zatrzymania jakis papierek odeslal do wojewodzkiej i trwalo kilka dni zanim go odzyskalem. ale terminu jako takiego nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ubezpieczenia OC nic nie dostaniesz.pozdr.

Ze swojego OC nie ale jeśli przyczyną wypadku była nap dziura w asfalcie lub plama oleju lub inne czynniki można się starać o odszkodowanie z OC sprawcy. Tyle, że jak rozumiem dostałeś mandat więc nikt tu inny nie zawinił?

 

mi kiedys policja zabrala dowodzik od LC4 za brak lusterka i chyba cos jeszcze...

.

Którego lusterka nie miałeś? Prawo wymaga tylko jedno lusterko i dokładnie określa, że ma to być lewe. Jeśli brakowało Ci prawego to na pewno było to coś jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i jeszcze jedno czy będą jakieś problemy jeśli nie odbiorę stałego dowodu w wydziale komunikacji?

z góry dzięki za odpowiedzi.

 

 

Ja nie odbieralem przez 10 miesiecy i jezdzilem z niewaznym tymczasowym dowodem.

Jak poszedlem odebrac w koncu twardy dowod to nikt nie robil problemow.

 

Tylko, ze jak tobie zabrali teraz tymczasowy to bez jego odzyskania (nawet jak juz bedzie niewazny) twardego dowodu niedostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jedziesz sobie sam i uderzysz w drzewo z własnej winy lub nieostrożności bez udziału osób trzecich,to twoje OC nie ma tutaj nic do rzeczy i nie dostaniesz złamanego grosza bo to ubezpieczenie nie obejmuje takiej opcji,chyba że masz NW - no ale Ty nie masz,koniec.

A nawet jesli w tym wypadku brał udział też ktos jeszcze ale Ty dostałeś mandat to sprawa jest raczej jasna...jesteś winny więc z OC tego drugiego uczestnika ruchu tez nic nie dostaniesz,to on bedzie sie domagał odszkodowania z twojego OC jeśli wyrządziłeś mu szkode.

 

 

A NW faktycznie kosztuje grosze,ale nie tylko 30 zł bo jest wiele opcji jak np w PZU za 306 zł na kwote 100.000 zł. To jest w razie uszczerbku 1000zł za 1%.

I Ja głupek jeden miałem sobie tą opcje wykupić,ale odłożyłem na pojutrze no i akurat w ten dzień miałem wypadek poważny ...a sporo bym dostał bo miałem połowe żeber połamanych,wstrząs mózgu,złamanie łopatki uszkodzony obojczyk,płuca,bark i kręgosłup...teraz to musztarda po obiedzie.

Edytowane przez colahondax11

Pasji nie zmienię, bo jak to zrobić, gdy słyszę w sercu sportowy motocykl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki jeszcze raz za odpowiedzi :icon_biggrin: :icon_biggrin:

ktoś tam pytał co było powodem wypadku, wiec mówie, ze moja nieuwaga :banghead: wracalem o 23 od kumpla a za mna jechal koles samochodem (tez byl u niego), przez bardzo ostrym zakretem na moment popatrzylem w lusterko gdy popatrzylem na droge to juz nie bylo zadnego ratunku :/ jechalem gora 80 km/h.... i rów

Edytowane przez D1GSXR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki jeszcze raz za odpowiedzi :icon_biggrin: :icon_biggrin:

ktoś tam pytał co było powodem wypadku, wiec mówie, ze moja nieuwaga :banghead: wracalem o 23 od kumpla a za mna jechal koles samochodem (tez byl u niego), przez bardzo ostrym zakretem na moment popatrzylem w lusterko gdy popatrzylem na droge to juz nie bylo zadnego ratunku :/ jechalem gora 80 km/h.... i rów

 

Jeżeli przyczyną wypadku był jednak stan drogi to zarządca drogi za to odpowiada... (i ma swoje OC na taką okoliczność)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...