Skocz do zawartości

wypadek :/


D1GSXR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No expertow to zawsze milo posluchac !

 

Co Wy wypisujecie o tym, ze nie dostanie odszkodowania ? W jakim celu sa placone skladk ubezpieczeniowe ? Myslicie, ze tylko na wypadek blachy czy plastiku ? ( O szkle nie wspomne ).

 

Problem bedzie raczej w udowodnieniu uszczerbku na zdrowiu ktory jest w tej chwili i pytanie czy bedzie on jeszcze po rekonwalescencji. Dopiero po zakonczeniu leczenia mozesz wystapic o odszkodowanie za stale / nieodwracalne uszczerbki na zdrowiu.

 

To rowniez idzie z obowiazkowego ubezpiedzcenia pojazdu - po to sie placi te skladki.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No expertow to zawsze milo posluchac !

 

Co Wy wypisujecie o tym, ze nie dostanie odszkodowania ? W jakim celu sa placone skladk ubezpieczeniowe ? Myslicie, ze tylko na wypadek blachy czy plastiku ? ( O szkle nie wspomne ).

 

Problem bedzie raczej w udowodnieniu uszczerbku na zdrowiu ktory jest w tej chwili i pytanie czy bedzie on jeszcze po rekonwalescencji. Dopiero po zakonczeniu leczenia mozesz wystapic o odszkodowanie za stale / nieodwracalne uszczerbki na zdrowiu.

 

To rowniez idzie z obowiazkowego ubezpiedzcenia pojazdu - po to sie placi te skladki.

 

:crossy:

 

Ks- może podeprzesz tezę jakąś wykładnią prawną :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No expertow to zawsze milo posluchac !

 

Co Wy wypisujecie o tym, ze nie dostanie odszkodowania ? W jakim celu sa placone skladk ubezpieczeniowe ? Myslicie, ze tylko na wypadek blachy czy plastiku ? ( O szkle nie wspomne ).

 

Problem bedzie raczej w udowodnieniu uszczerbku na zdrowiu ktory jest w tej chwili i pytanie czy bedzie on jeszcze po rekonwalescencji. Dopiero po zakonczeniu leczenia mozesz wystapic o odszkodowanie za stale / nieodwracalne uszczerbki na zdrowiu.

 

To rowniez idzie z obowiazkowego ubezpiedzcenia pojazdu - po to sie placi te skladki.

 

:crossy:

 

 

Często udzielasz poprawnych i rozsądnych rad,tym razem jednak sie mylisz,wiem co mówie bo akurat chodze po sądach przez ostatni rok i walcze o odszkodowania,pytałem o porady i pomoc kilku prawników i tych odzyskiwaczy odszkodowań również poznałem. Oczywiście niczego mu tam wyżej nie nakazywałem tylko podpowiadałem co powinien zrobic a jak zacznie chodzić i sie pytać to sam sie dowie jak działać :crossy:

Pasji nie zmienię, bo jak to zrobić, gdy słyszę w sercu sportowy motocykl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba macie racje, krotko wczesniej czytalem inny temat ( wypadek na lewoskrecie - standard ) i to chyba pomieszalo mi....

 

sorry, w tym przypadku macie racje.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:icon_rolleyes: a ja mysle ze zus juz dawno nie placi odszkodowan za wypadki w drodze do/z pracy :cool:

 

pozdr

Nie wiem jak jest z ZUSem, ale każdy pracodawca ma obowiązek ubezpieczyc pracownika od nieszczęśliwych wypadków w pracy i w drodze do/z pracy. Płaci w takim przypadku ubezpieczyciel za uszczerbek na zdrowiu /procent uszczerbku na zdrowiu określa komisja lekarska na którą poszkodowany powinien byc skierowany/ ja również płacone jest odszkodowanie za długotrwały pobyt w szpitalu /powyżej iluś dniu, ale nie pamiętam ilu/, trzeba tylko upewnic się, na jakim oddziale bo nie za wszystkie płacą /np. psychiatryczny/, to trzeba sprawdzic w polisie, tam są wyszczególnione informacje na ten temat.

Co do ZUSu, to jest płatnikiem zdaje się wtedy, kiedy pracownik przebywa na długotrwałym zwolnieniu lekarskim w domu.

Piszę z własnych obserwacji więc jeśli ktoś chce miec pewne informacje poparte przepisami prawa musi sam to sprawdzic, bo jest w tym wszystkm sporo szczegółowych kruczków, które mają na celu ograniczanie świadczeń i eliminowanie tzw. naciągaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z ZUSem, ale każdy pracodawca ma obowiązek ubezpieczyc pracownika od nieszczęśliwych wypadków w pracy i w drodze do/z pracy.

 

Nie ma takiego obowiązku.

 

Płaci w takim przypadku ubezpieczyciel za uszczerbek na zdrowiu /procent uszczerbku na zdrowiu określa komisja lekarska na którą poszkodowany powinien byc skierowany/ ja również płacone jest odszkodowanie za długotrwały pobyt w szpitalu /powyżej iluś dniu, ale nie pamiętam ilu/, trzeba tylko upewnic się, na jakim oddziale bo nie za wszystkie płacą /np. psychiatryczny/, to trzeba sprawdzic w polisie, tam są wyszczególnione informacje na ten temat.

 

Powysze dot. dobrowolnych dodatkowych ubezpieczeń.

 

Co do ZUSu, to jest płatnikiem zdaje się wtedy, kiedy pracownik przebywa na długotrwałym zwolnieniu lekarskim w domu.

 

Tu piszesz o zasiłku chorobowym - pracodawca wypłaca wynagr. chorobowe do 33 dni, a potem wypłatę przejmuje ZUS i wypłaca zasiłek chorobowy (wszystko na podstawie ZUS ZLA).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. To są dobrowolne ubezpieczenia grupowe, ale większośc pracodawców korzysta z tych ubezpieczeń.

 

Taaaaa, potrącając to z Twojej pensji. Fajne korzystanie. Wiem, bo jeszcze ostatni semestr pracuję na uczelni państwowej i tam jest takie zajefajne ubezpieczenie grupowe. Opłaca się jedynie mieć szkodę 100%, ale to znowu się z kasy nie skorzysta, hehe. Nie płacę i nie mam takich problemów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby pocieszyć autora tematu , to powiem , że z NW wypłacane są tak marne pieniądze ,że nawet na nowe ubranie , by ci nie starczyło.

Wszystko zależy od wysokości składki . Jesli wykupisz NW za 30zł. to odszkodowanie będzie uzaleznione od procentu uszczerbku, ale kwota nie przekroczy max 2000/3000zł i to pod warunkiem powaznej kontuzji.

Mam doświadczenie z wypłaty odszkodowania z tytułu NW za wypadek mojego syna na terenie szkoły. Zaproponowano mi 250zł. Odmówiłem i od tego czasu nie płacę NW. Poinformowano mnie że , aby mieć wypłatę w wyższej kwocie trzeba adekwatnie zapłacić wyższą składkę , czyli powiedzmy tak za 300zł.

Co do naprawy motocykla , to nie dostaniesz ani grosza z tytułu własnego OC. Jesli nie miałeś AC , to sprawa jest przesądzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie wysokość nnw jest uzależniona od składki, ale które ubezpieczenie nie jest?? może 300zł to przesada ale za 100 zł rocznie można się już porządnie ubezpieczyć nnw.

PS: Swojego dzieciaka w tym roku ubezpieczyłem dodatkowo w link4 nnw przy okazji oplacania składki za oc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...