Skocz do zawartości

honda cbr 600 f4 a cbr 600 f4i


Gość Baza
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

plusy:mniejsze zuzycie paliwka,mniej szkodliwych emisji w spalinach,wtrysku nie trzeba praktycznie serwisowac,nic sie nie przestawia,no i moc i rozklad mocy jest bardziej optymalny dla danych obrotow

 

minusy:nie postrzelasz z tlumikow(a co za tym idzie paru sasiadow bedzie na motonitow przyjazniejszym okiem spogladac)

 

 

to takie spostrzezenia nie mechanika,ale spytaj kogos kto sie naprawde zna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

??????????????????????????????????????????????????

 

zacznijmy moze od tego jaki model chcesz kupic ????????????????????????????????????????

 

czy wersje stara F4 99-00 czy wersje ostatnia czyli F4 i 01-

 

jesli chodzi od modele to sa dwa rozne motocykle !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

najpierw powiedz na jaki model jestes zdecydowany bo tak samo jak z wygladu to i z mechaniki sie roznia !!!!!

 

jesli chodzi o spalanie to wersja modelu F4 i czyli na wtryskach pali o okolo 1 L wiecej ;) ;) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

interesuje mnie opinia osób, które miały okazję porównać obydwa modele Hondy. Wiem o tym ze jedna jest na wtryskach, a druga na gaźnikach, o spalaniu również lecz intersuje mnie głównie różnica w prowadzeniu, zachowaniu się podczas jazdy. Czy te dwa modele prowadzi sie podobnie czy jednak nastapiła jakaś znacząca rożnica? Mówią, że starsza F4 ma bardziej turystyczną owiewką ale czy pozycja jest wygodniejsza czy taka sama?

z góry dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycja na moto pomiedzy F4 99/00 a '01+ nie zmienila sie wcale. Co do owiewki - akcesoryjna szyba turystyczna powinna zalatwic sprawe mniejszej "turystycznosci" F4i, ktorej ja podczas swej niedlugiej przejazdzki nie zauwazylem.

 

Pozdrawiam

Internetowy sklep komputerowy http://mirwit.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mialem gaźnikową F4 i wtryskowego Sporta. Moze to byl moj wymysl ale sportem jezdzilo mi sie duzo przyjemniej. Prowadzenie i hamulce poprawiono znacznie, nie mowiac juz o tym ze w Sporcie byly roznice w skrzyni, w sprzegle itp; ale Ty chyba myslisz o zwykle F4i a nie o Sporcie.

Odzież, części i akcesoria do motocykli, skuterów i ATV

Wszystkie marki w jednym miejscu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja właśnie bardzej myślę o typowej F4i a nie Sport ze względów turystycznych w dwie osoby. Ale chyba nie ma wielkich różnic (poza zadupkiem) miezy F4i a F4i Sport, jesli chodzi o zawieszenie czy hamulce.

Zalmen3 właśnie o to mi chodziło czy pozycja jest ta sama - dzieki za info. Generalnie chyba wiele tam nie poprawili między tymi modelami.

Tak wogole trudno w obecnej chwili dostać coś porządnego gdzie model będzie dobrze utrzymany w oryginale i do tego jakas cena adekwatna do rocznika i wartości motocykla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna istotna roznica pomiedzy gaznikiem a wtryskiem. Gaznik duzo lepszy w dolnym zakrecie obrotow, pali mniej, ale reakcje na gaz ma sporo mniejsza niz wtrysk a to jest najwaznniejsze.

Odzież, części i akcesoria do motocykli, skuterów i ATV

Wszystkie marki w jednym miejscu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...