Skocz do zawartości

Mercedes W202


DZIADU
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

sprzedaj e39 i kup e39 turing bo jak kupisz merca po bmw to sie sromotnie zawiedziesz pod każdym względem,zaczynając od marnego prowadzenia(słabe wyważenie) a kończąc na awaryjności dosłownie wszystkiego, 2.3 kompressor pali jak smok i mimo takiej mocy, nie jedzie

 

Z powyższych wypowiedzi oraz jakichś tam internetowych informacji wnioskuję, iż uzasadnione jest ludowe porzekadło : kopciuch to szmelcedes a benzyna BMW ;)

 

nie wiem po jakich forach chodzisz ale jak narazie to żaden silnik merca nie dorównuje 3.0 d bmw :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

530d jest zajebista, ale sorry, nie kupię Turinga, E-39 funkcją kombi jest stylistycznie upośledzona a Merca traktowałbym jako woła roboczego. Fakt faktem, do tej pory w 528 wkurza mnie tylko spalanie jakie osiągam dzięki korkom. Poza tym lubię jeździć tą furą :) Chociaż jak słucham/czytam kumpli czy znajomych, że 2.0 różnych marek kotłują im 12-14 litrów i mają 12 sekund do 100km/h to na prawdę nie mam na co narzekać...

Tylko głupiec ma na wszystko gotową odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.3 Kompresor lata tu taki w budzie CLK 230.Od własciciela wiem, że probemów niet, aczkolwiek bardzo paliwozerny jak na swoją moc.Więcej konkretów nie znam bo osobiscie stycznosciu nie miałem. Jedynie co do clk to duzo lepiej sprawdza sie 320, ale w C-klasie chyba takich nie było.

 

Byly coupe C z tym serduchem...

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obilo mi sie o uszy czy 230 czy 180 czy 200 kompressor to i tak siedzi tam jednostka dwulitrowa. Jest kilka wersji mocy tego 200 kompressor, jest 163HP, 198 bodajze i jeszcze jeden.

Moj znajomy smiga W203 wlasnie z jednostka 163konie. Jezdzi to juz calkiem wzglednie i pali tez przyzwoicie. Ma to na gazie i wyobrazcie sobie, ze potrafi zmiescic sie w 10 litrach LPG(!) przy w miare dynamiczmnej jezdzie. Inna sprawa, ze jak pojedzie sie po warszawie krecic, to kolo 12...

Na pohybel wszystkim zdradliwym sukom!

 

dmnz.jpg <== kliknij i polub :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obilo mi sie o uszy czy 230 czy 180 czy 200 kompressor to i tak siedzi tam jednostka dwulitrowa.

Ja jezdzilem kiedys CLK 230 Kompressor i miał 2,3 litra i chyba 193 kunie. Ale jakiś takie zamulone-żadnych emocji ten samochód nie generował. Przynajmniej u kierowcy, bo na przechodzących siksach chyba jednak tak :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jezdzilem kiedys CLK 230 Kompressor i miał 2,3 litra i chyba 193 kunie. Ale jakiś takie zamulone-żadnych emocji ten samochód nie generował. Przynajmniej u kierowcy, bo na przechodzących siksach chyba jednak tak :icon_mrgreen:

hm, tak se teraz mysle, ze to chyba jednak bylo tylko ze 180 i 200 kompressor, ze maja motor 2.0.

A blacharski rod byl i bedzie...dzieki bogu:D

Na pohybel wszystkim zdradliwym sukom!

 

dmnz.jpg <== kliknij i polub :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

530d jest zajebista, ale sorry, nie kupię Turinga, E-39 funkcją kombi jest stylistycznie upośledzona a Merca traktowałbym jako woła roboczego. Fakt faktem, do tej pory w 528 wkurza mnie tylko spalanie jakie osiągam dzięki korkom. Poza tym lubię jeździć tą furą :) Chociaż jak słucham/czytam kumpli czy znajomych, że 2.0 różnych marek kotłują im 12-14 litrów i mają 12 sekund do 100km/h to na prawdę nie mam na co narzekać...

prawda jest taka że w bmw palą cylindry a nie pojemność, pozatym jeżeli to ma być wół roboczy to wygląd nie powinien mieć znaczenia, wyobraź sobie sytuacje jak kupisz cdi i zapakujesz go po brzegi to nagle okaże sie że nie ma czym wyprzedzać na trasie, samochód ma jechać a nie przyprawiać o ból głowy,

ps. 2.8 z pojedyńczym vanosem czy podwójnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie popadajmy w skrajności, jeśli stawiałbym tylko na niezawodność i pakowność, mając w dupie inne względy, to pewnie kupiłbym VW T4 ;)

528 z pojedynczym vanosem, dual o ile dobrze pamiętam był chyba dopiero od 99r.

Tylko głupiec ma na wszystko gotową odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedaj e39 i kup e39 turing bo jak kupisz merca po bmw to sie sromotnie zawiedziesz pod każdym względem,zaczynając od marnego prowadzenia(słabe wyważenie) a kończąc na awaryjności dosłownie wszystkiego, 2.3 kompressor pali jak smok i mimo takiej mocy, nie jedzie

nie wiem po jakich forach chodzisz ale jak narazie to żaden silnik merca nie dorównuje 3.0 d bmw :bigrazz:

 

Mozna by podyskutowac, zwlaszcza jezeli chodzi o wytrzymalosc silnikow i o spalanie :icon_mrgreen:

 

230 kompresor bym sobie totalnie odposcil, smigalem takowym w SLK i oscykowal w granicach 15 / 100 km tak jak podali juz wczesniej poprzednicy.

 

Dziadu, jezeli ma to byc wol roboczy to pozostaje jedna jedyna wlasciwa kwestia. Albo zwykly 200 D albo 250 D. Tego modelu raczej nie zajezdzisz przy w miare normalnej jezdzie.

 

Jezeli smigasz tez po trasach i chcesz miec to " lepsze " przyspieszenie to zostanie ono w przypadku roznicy miedzy 200 D okupione roznica az jednego litra ( przy lekkim obciazeniu ). Moja ciotka w W-wie kupila W 202 200 CDI ( 125 KM ) w pkresie 3 lat zaniedbala silnik wycieraczek - stac ja bylo na nowy wiec dylematu nie bylo.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze cos z volvo 850/v70 ?? duuze kombi z mocnym silnikiem T-5(211KM) lub 2.5TDI(140) ?

Ja jezdze volvo 850, co prawda trafil mi sie z najslabszym motorem - 2.0 10V, niecale 130 koni, ale jako wół roboczy (robie remont calej chalupy) spisuje sie rewelacyjnie:).

 

Na pohybel wszystkim zdradliwym sukom!

 

dmnz.jpg <== kliknij i polub :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta E-39 to szalu nie bedzie jesli chodzi o finanse :wink: Pamietaj kryzys jest ludziska pieniedzy nie maja...

:icon_mrgreen:

 

 

Wiem, że szału nie będzie, strasznie staniały te samochody.

 

Tylko głupiec ma na wszystko gotową odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...