Skocz do zawartości

Jazda skuterem 50ccm z prędkością powyżej 45kmh


emzeta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam takie pytanie jakie są konsekwencje tego iż pojadę skuterem o pojemności nie przekraczającej 50ccm czyli motorower ale który przekracza 45kmh czyli ma zdjęte blokady, ale posiadam prawo jazdy kat.A. Np jadę autostrada skuterem 80kmh i zatrzymuje mnie kontrola drogowa ale posiadam prawo jazdy kat.A. Czy jazda motorowerem powyżej 45kmh jest złamaniem przepisów pomimo tego że mam prawo jazdy kat.A?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanie jakie są konsekwencje tego iż pojadę skuterem o pojemności nie przekraczającej 50ccm czyli motorower ale który przekracza 45kmh czyli ma zdjęte blokady, ale posiadam prawo jazdy kat.A. Np jadę autostrada skuterem 80kmh i zatrzymuje mnie kontrola drogowa ale posiadam prawo jazdy kat.A. Czy jazda motorowerem powyżej 45kmh jest złamaniem przepisów pomimo tego że mam prawo jazdy kat.A?

 

Najprawdopodobniej wg dowodu rejestracyjnego skuter, o którym piszesz nie może poruszać się po autostradach - grozi Ci więc odholowanie.

Na normalnej drodze praktycznie nic Ci nie grozi. Teoretycznie moga skierować pojazd na badania techniczne ale musiałbyś zdrowo nagrabić.

 

Paragrafy poda Ci ktoś inny - moje informacje są ze świeżego przygotowywania żony do egzaminu, więc mogą być nieścisłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motorower nie ma prawa jeździć po autostradzie

a przy upierdliwym stróżu prawa: odebranie dowodu rejestracyjnego i skierowanie pojazdu na badania techniczne

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dość ciekawe, bo w sumie czy policja może przyczepić się do modyfikacji w pojeździe zwiększających jego moc? Przypuszczam, że jakaś ustawa określa w jakich okolicznościach przy wprowadzeniu zmian konstrukcyjnych trzeba ubiegać się o zaświadczenie ze stacji diagnostycznej/rzeczoznawcy, ale czy faktycznie powinno takie zaświadczenie być w każdej sytuacji gdy coś zmieniamy w motorze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dość ciekawe, bo w sumie czy policja może przyczepić się do modyfikacji w pojeździe zwiększających jego moc?

 

w tym przypadku tak, ponieważ następuje zmiana typu pojazdu, z czym wiążą się dodatkowe obowiązki: w tym inne uprawnienia do prowadzenia, ubezpieczenie, obowiązek przeglądów

 

wracając do upartych dociekań autora: nadal może grozić odebranie dowodu, ponieważ o ile kierowca posiada uprawnienia na motocykl, to pojazd którym jedzie nie jest motorowerem

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W PL moze i sie nie doczepia. Pozostaje jednak kwestia " oszikania " towarzystwa ubezpieczeiowego. Z tego co wiem to w PL ubezpieczenie motocykla jest drozsze niz motoroweru - w niemczech na odwrot :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym przypadku tak, ponieważ następuje zmiana typu pojazdu, z czym wiążą się dodatkowe obowiązki: w tym inne uprawnienia do prowadzenia, ubezpieczenie, obowiązek przeglądów

 

wracając do upartych dociekań autora: nadal może grozić odebranie dowodu, ponieważ o ile kierowca posiada uprawnienia na motocykl, to pojazd którym jedzie nie jest motorowerem

jsz

 

 

Tzn. chyba mogą zatrzymać dowód i skierować pojazd do stacji diagnostycznej na badania (hamownia), bo przecież dany pojazd może rozwinąć prędkość wyższą niż podawana przez producenta w wyniku różnych okoliczności (np. jazda z górki, z pełnym żaglem, etc. ;) ). Wiem, że to filozofowanie, ale snujemy sobie tu przypuszczenia co by było gdyby...? Idąc tropem Twoich wyjaśnień Jeszua, jeżeli modyfikacje nie prowadzą do zmiany typu pojazdu (podniesienie mocy w aucie, motorze) i nie wiążą się z dodatkowymi wymogami uprawnień (prawo jazdy innej kategorii) to policja nie ma podstaw do przyczepienia się (jeśli normy spalin i hałasu są zachowane, bo do tego można się przyczepić i w niemodyfikowanym pojeździe)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanie jakie są konsekwencje tego iż pojadę skuterem o pojemności nie przekraczającej 50ccm czyli motorower ale który przekracza 45kmh czyli ma zdjęte blokady, ale posiadam prawo jazdy kat.A. Np jadę autostrada skuterem 80kmh i zatrzymuje mnie kontrola drogowa ale posiadam prawo jazdy kat.A. Czy jazda motorowerem powyżej 45kmh jest złamaniem przepisów pomimo tego że mam prawo jazdy kat.A?

powiem tak;taka jazda jest niebezpieczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OC na motorower jest droższe niż na motocykl?

Dziwny kraj...

 

 

Dlaczego dziwny ? Jezeli wezmie sie pod uwage wyszkolenie, wiek i doswiadczenie kierujacego ( a raczej jego brak ) z regoly motorowerem, to osobiscie uwazam, ze jest to sprawiedliwe. Motorowerzysci powoduja wiecej zagrozen i wypadkow od motocyklistow.

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogą to podciągnać pod jakieś fałszowanie dokumentów albo coś?

 

odpowiedź. wyszukiwarka nie gryzie, a na dodatek temat jest przyklejony...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...