Skocz do zawartości

odmowa przyjęcia mandatu


olorol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

cos w tym jest ;-) trzeba jezdzic z glowa. Tam gdzie mozna jechac szybciej jedz szybciej, ale pamietaj ze wszedzie moga stac misiaki w krzakach ;) Szczegolnie kiedy droga wydaje sie zbyt piekna. Zawsze jezdze bez CB radia i mimo to jeszcze nigdy nie dostalem mandatu, a uniknalem ich z 7 razy. Dzisiaj chociazby kolejny raz. (i nie mowie o tym ze jechalem przepisowo i nagle stala kontrola).

Nie moge zrozumiec dlaczego ludzie lapia mandaty z fotoradarow, jak wszystkie sa oznaczone wczesniej.. Nie patrza na znaki czy olewaja fotoradar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spojrzałeś na metrykę - to po pierwsze. Chłopak ma 19 lat

A po drugie - wygadał się, że ma prawko krócej, niż rok :wink:

Czyli przepisy pewnie pamięta, ale stosowanie ich to jak rozumiem inna bajka. Albo pech, że akurat trafia na ptrole. Tak czy inaczej - jeszua ma racje: nie zaszkodzi trochę przystopować i pamiętać o tych przepisach.

Spojrzałem na metrykę.dlatego pomyślalem że niepamieta.bo ze łamie umyślnie przepisy to go niepodejrzewam.pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wcześniej 4 pkt, ostatnio załapałem 14. Nie zauważyłem, że wyjechali za mną z uliczki, jakieś 2 km dalej podjechałem pod dom kolegi i lipa. Nawet nie zareagowałem, ze ze mną jadą, bo pewnie bym tego mandatu uniknął ;);)

 

P.S

Tak w ogóle to pecha mam na całej linii.

Rok od wydania prawka mija 18 września, a kursy w dwóch ośrodkach nie daleko mnie są 14 i 15, także dopiero październik chyba ;)

 

Nie ma już co teoretyzować, chciałem dowiedzieć sie jak to jest z odmową, bo wiadomo że chyba nikt nie chce robić od nowa kursu.

 

pozdrawiam

Edytowane przez olorol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Punkty nie otrzymuje się od sądu tylko od policji i to na dzień w którym wystąpiło wykroczenie a nie uprawomocnienie się wyroku.Odmowa przyjęcia mandatu nic nie daje (poza satysfakcją) .Przykład ...jeżeli na dzien 02.08.2009 miałeś 20 punktów a w 03.082009 popełniłeś wykroczenie i odmówiłeś przyjęcia mandatu i 6pkt karnych to tylko kwestia czasu(sąd grodzki dziala z około 3 miesięcznym opóźnieniem ) dostaniesz powiadomienie od swojego urzędu iz utraciłeś uprawnienia z dniem 03.082009.Oczywiście przez te trzy miesiące prawo jazdy jest zupełnie legalne .Autopsja .Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał dobrze mówi: wpisanie punktów następuje z datą ich otrzymania, ale wpisywane są do rejestru dopiero jak się wyrok uprawomocni - czyli wtedy z datą wsteczną

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie chce robić od nowa kursu... trudno się z tym nie zgodzić, ale jestem prawie pewien że nie będziesz robił żadnego kursu po stracie prawa jazdy.

Po prostu idziesz na egzamin teoretyczny, później na praktyczny - zdajesz bez problemu. W ciągu miesiąca od ostatniego mandatu masz PJ z powrotem (albo nawet krócej).

 

Największy problem jest, że trzeba każdą kategorie robić na nowo,

Mając samo "kat A" to niema problemu, ale jakby ktoś miał 3, 4 bądź więcej kategorii to już jest spory problem.

 

Taka opcja powinna chyba Ciebie mniej kosztować niż "kursy doszkalające" które dają -6 punktów, bądź walka w sądzie grodzkim.

 

(Najlepiej jakby ktoś kto lepiej przepisy zna niż ja potwierdził to i napisał że nie piszę bzdur :) )

 

P.S. Na 95% jestem pewien tego co wyżej napisałem, ale nie jestem aż tak bardzo pewien czy sytuacja tyczy się Ciebie (osoby która jest w okresie 1 roku od zrobienia PJ)

 

Edytowane przez inco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkty nie otrzymuje się od sądu tylko od policji i to na dzień w którym wystąpiło wykroczenie a nie uprawomocnienie się wyroku.Odmowa przyjęcia mandatu nic nie daje (poza satysfakcją) .Przykład ...jeżeli na dzien 02.08.2009 miałeś 20 punktów a w 03.082009 popełniłeś wykroczenie i odmówiłeś przyjęcia mandatu i 6pkt karnych to tylko kwestia czasu(sąd grodzki dziala z około 3 miesięcznym opóźnieniem ) dostaniesz powiadomienie od swojego urzędu iz utraciłeś uprawnienia z dniem 03.082009.Oczywiście przez te trzy miesiące prawo jazdy jest zupełnie legalne .Autopsja .Pzdr.

W zeszłym roku zostałem pojmany przez panów policjantów na wielokrotnym przekroczeniu prędkości. W momencie pojmania miałem na koncie 24 pkt, panowie zaproponowali mi dodatkowe 18 pkt. Odmówiłem. Sprawa poszła do sądu grodzkiego, gdzie zostałem uznany winnym pojedynczego przekroczenia prędkości, przy czym wyrok uprawomocnił się jeden dzień po tym, jak skasowało mi się 20 pkt. I co ? I nic !! Może to był przypadek, ale jednak :flesje: prawko nie zostało odebrane

Edytowane przez aker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku zostałem pojmany przez panów policjantów na wielokrotnym przekroczeniu prędkości. W momencie pojmania miałem na koncie 24 pkt, panowie zaproponowali mi dodatkowe 18 pkt. Odmówiłem. Sprawa poszła do sądu grodzkiego, gdzie zostałem uznany winnym pojedynczego przekroczenia prędkości, przy czym wyrok uprawomocnił się jeden dzień po tym, jak skasowało mi się 20 pkt. I co ? I nic !! Może to był przypadek, ale jednak :flesje: prawko nie zostało odebrane

wniosek jest taki;prawo w polsce jest niedoskonale.miejmy nadzieje ze wreszcie prawo bedzie znaczylo prawo i bedzie egzekwowne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aker to tylko pogratulować ,mnie brakowało 8 dni :flesje: Punkty samoczynnie kasuje komputer (komenda wojewódzka) i codziennie robi wydruki kierowców którzy przekroczyli 24 pkt a potem to juz tylko droga służbowa powiadomnienie urzędu i kierowcy o tym iż uprawnienia zostały mu cofnięte.W Twoim przypadku dzień wcześniej komputre po prostu wyjebał ci z bazy danych punkty karne a dzien póżniej magik wprowadził ci te "zaległe" Mialeś po prostu szczęście :bigrazz:

Pisałem to kiedys ale napisze ponownie gdyby każdy kierowca czy to samochodu czy też motocykla odmawiał przyjęcia mandatu i sprawy kierowane były do sądu grodzkiego to po pewnym czasie sądy grodzkie byłyby niewydolne a wyroki zapadałyby po około roku :biggrin: i cały misterny plan poszedłby w pizdu.Koszty niewielkie około 120zł kosztów sądowych ,koszty ponownego zrobienia prawka biorąc pod uwage ewentualne "poprawki'' i chociaż po dwie godziny jazd(samochód i motocykl) to około 800 zł.Największym absurde jest to że jak za piewrszym razem zaliczysz egzamin teoretyczny a oblejesz praktyczny to teorie zdajesz od nowa :biggrin: .Za drugim razem masz już 3 miesiące(chyba nie jestem do końca pewien ) by zdać egzamin praktyczny .Paranoja,oczywiście za wszystko płaci "pacjent" :smile:

Miałem wątpliwą przyjemnośc przechodzic przez to . ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...