Skocz do zawartości

odmowa przyjęcia mandatu


olorol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Niestety, ale poziom punktów na moim koncie prawie dobił już końca, dlatego mam do Was pytanie.

 

Już któraś osoba z kolei powiedziała mi że przy odmowie przyjęcia mandatu punkty jakby "przepadaja".

-Odmowie, sprawa pójdzie do sądu...

Wiem że wtedy trzeba się liczyć z większymi kosztami no ale....

Policja ma prawo liczyć nam pkt, ale czy sąd też?

 

Ile jest w tym prawdy?:)

 

Pozdro

Edytowane przez olorol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że od sądu dostaniesz i jedno i drugie.odmowa przyjęcia mandatu spowoduje jedynie odwleczenie w czasie. Być może w tym czasie zejdą ci z konta jakieś punkty z zeszłego roku?

 

P.S. Ja jakieś trzy lata temu jeździłem przez 10 miesięcy z kompletem 24pkt. :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AFAIK dobrze Ci się wydaje. odmowa przyjęcia jedynie odwleka naliczenie kar w czasie

jsz

 

ps. nie ma się czym chwalić, "piraci drogowi" :P

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanie. Jak odmowa przyjęcia mandatu odwleka się? Tzn, jeżeli złapała mnie policja, a ja mam przykładowo 20 punktów. Oni chcą dać mi 8. Wiem, że jak przyjmę to stracę prawko. Odmawiam, idę do sądu i tam oczywiście przegrywam. Dostaję te 8 punktów, ale ze stanem, na który dzień? Na ten w którym złapała mnie policja czy na ten w którym zapadł wyrok w sądzie?

Przykładowo złapali mnie w lutym a wyrok zapadł w marcu, to punkty dostanę od lutego czy od marca?

Edytowane przez gonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AFAIK wpis jest dokonywany po uprawomocnieniu decyzji: w przypadku mandatu w dacie przyjęcia, w przypadku orzeczenia sądowego - po uprawomocnieniu się wyroku

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Niestety, ale poziom punktów na moim koncie prawie dobił już końca, dlatego mam do Was pytanie.

 

Już któraś osoba z kolei powiedziała mi że przy odmowie przyjęcia mandatu punkty jakby "przepadaja".

-Odmowie, sprawa pójdzie do sądu...

Wiem że wtedy trzeba się liczyć z większymi kosztami no ale....

Policja ma prawo liczyć nam pkt, ale czy sąd też?

 

Ile jest w tym prawdy?:)

 

Pozdro

to może lepiej żebyś jednak zdał egzamin od nowa.pozytek będzie taki że sobie przypomnisz przepisy /bo pewnie dawno ,dawno temu zdawałeś/ a i mo.ze kto.s prze.zyje spotkanie z tobą?oczywiscie nie zycze tego nikomu,ale przepisy się zmieniaja.pozdr.i mniej pkt.karnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może lepiej żebyś jednak zdał egzamin od nowa.pozytek będzie taki że sobie przypomnisz przepisy /bo pewnie dawno ,dawno temu zdawałeś/ a i mo.ze kto.s prze.zyje spotkanie z tobą?oczywiscie nie zycze tego nikomu,ale przepisy się zmieniaja.pozdr.i mniej pkt.karnych

Nie spojrzałeś na metrykę - to po pierwsze. Chłopak ma 19 lat

A po drugie - wygadał się, że ma prawko krócej, niż rok :wink:

Czyli przepisy pewnie pamięta, ale stosowanie ich to jak rozumiem inna bajka. Albo pech, że akurat trafia na ptrole. Tak czy inaczej - jeszua ma racje: nie zaszkodzi trochę przystopować i pamiętać o tych przepisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahaha dawno sie tak nie usmialem, dobry tekst :notworthy:

 

Nie no, sorki... dlaczego?

Jeśli nie przegina totalnie, to jakim musiałby być pechowcem, żeby w tak krótkim czasie zebrać komplet?? Przecież za przekroczenie o dychę policja nawet nie zatrzymuje...

Nie zaszkodziłoby trochę się do przepisów dostosować. Nie kosztuje nic: płacić za kurs i egzamin nie trzeba, prawko cały czas w kieszeni...

Wiadomo, że nikt nie jeździ idealnie zgodnie z przepisami. Ale ile przecież policjanci nie czają się za każdym rogiem.

 

Ale oczywiście lepiej tak: pocwaniakować, dopłacić, a może się skasują stare, zanim przybędzie nowych. Co z tego, że mandat i punkty ewidentnie należne (i przecież samodzielnie zapracowane)? Lepiej kręcić i oszukiwać. Byle z zyskiem dla siebie.

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...