Skocz do zawartości

Problemy porady techniczne


Rekomendowane odpowiedzi

hmm.. Wałek dedykowany do stckowej pojemności...

Z drugiej strony gażnik hsr45 któy jest dedykowany do dużo większych

pojemności...

 

Stawiam na stockowa pojemność z dobrym wałkiem i za dużym gaziorem...

 

Jestem za zdjęciem głowicy i pomiarem średnicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może znajdziesz coś ciekawego :icon_eek:

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No...dzisiaj zrobiłem pierwsza przejażdżkę :buttrock:

 

nie dużo bo z 5 km:(

 

Zaniepokoiło mnie iż skrzynka trochę ciężko chodzi. Jakby lekko ciągnął na sprzęgle. Praktycznie nie jest możliwe znalezienie "luzu" - albo wskakuje dwójka albo jedynka.

Ponoć jak się rozgrzeje dobrze skrzynia to powinno się wszystko poprawić i że tak jest w starszych modelach.... czy to prawda????

 

qurim - Ty masz starszego, jak to wygląda u Ciebie?????

 

 

3/8-16x1-1/4 - jak to przetłumaczyć???

Edytowane przez flstc1340
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło ciągnie przez gesty olej.Sprawdź kiedy był wymieniany.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No...dzisiaj zrobiłem pierwsza przejażdżkę :buttrock:

 

nie dużo bo z 5 km:(

 

Zaniepokoiło mnie iż skrzynka trochę ciężko chodzi. Jakby lekko ciągnął na sprzęgle. Praktycznie nie jest możliwe znalezienie "luzu" - albo wskakuje dwójka albo jedynka.

Ponoć jak się rozgrzeje dobrze skrzynia to powinno się wszystko poprawić i że tak jest w starszych modelach.... czy to prawda????

 

qurim - Ty masz starszego, jak to wygląda u Ciebie?????

3/8-16x1-1/4 - jak to przetłumaczyć???

 

Gesty olej w primary lub niewyregulowany skok sprzegla.

Niektorzy do primary stosuja fluid do automatycznych skrzyn biegow.

Sam nie probowalem ale mialoby to sens . W koncu automat to skrzynia wielotarczowa.

Sprobuj podregulowac ale nie na lince tylko na sprzegle. Pozniej dopiero na lince, Moze warto by bylo nasmarowc linke

 

3/8-16 srednica gwintu , standartowy amerykanski

1-1/4" dlugosc sruby w inch

THIS IN NOT ABOUT DRIVING ANYMORE

THIS IS A FUCKING FASHION SHOW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciąg pasa napędowego i łańcucha sprzęgłowego tez mają wpływ na zmianę biegów. W japońskich moto odkryłem że łańcuch napędowy gdy jest luźny to skrzynia pracuje kiepsko, biegi się kleją itp.

 

Poza tym problemy mogą być w powodu olejów w sprzęgle i skrzyni. U mnie pracuje tak samo na ciepło i zimno, nie zauważyłem różnicy.Czyli biegi spoko chodzą ale są trzaski przy zmianie. Ale płyny mam dość stare, na wiosnę dopiero będę zmieniał. Z dwójki na luz nie wrzucę, tylko z jedynki a jak jadę i chcę zapiąć luz to takie przechodzenie przez jedynkę jest bolesne dosyć, głośny trzask i ból w d.. . Regulacja linki sprzęgła może Ci pomoże. Mi Harlista kiedyś doradził żeby nie trzymać się książkowego luzu na dźwigni, pomieszałem trochę regulacją i lepiej było. :biggrin: Biegi mniej się kleiły i mniej trzasków przy zmianie było. Co prawda na sprzęgle też jest regulacja i tam powinno się zaglądać co jakiś czas, u siebie jeszcze nie zmieniałem nic tam, wkrótce dopiero zajrzę do sprzęgła.

 

 

A co do ATF w primary - mam zamiar właśnie to przetestować, może się pozbędę trzasków. Podobno pomaga czasami ten płyn.

 

I jeszcze jedno mi się przypomniało - jeśli masz za nisko ustawione wolne obroty to też będą problemy ze zmianą biegów, szczególnie zapinanie luzu. u mnie optymalnie jest ok.1000-1100RPM, poniżej tego się kleją a powyżej głośny trzask przy zapinaniu jedynki.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i części dotarły. Poduszka pod silnik Made in Taiwan :biggrin: i gumy do tłumików, na szczęści w USA robione.

 

Harlista - niezłą sygnaturkę masz pod postami. :biggrin: :clap:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim sporciaku skrzynia trzaska tylko przy wrzucaniu jedynki z luzu i to tylko na zimnym silniku, potem problem mija. A znalezienie luzu to czasem rzeczywiście problem zamiast patrzeć na drogę patrzę na zegary na zielone "N" :buttrock: albo dojeżdżam na sprzęgle ma jedynce i dopiero na światłach zmieniam na luzaka :banghead: Więc problemem może być też zimny olej.

There Are No Rules
XLH883 - XL883R - XL1200R - FXDL - KTM RC8 - XL1200X - FLHRSI&FXDBI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie zaleje wszystko olejami z RevTech`a (bo takie kupiłem w rozsądnych pieniądzach) i zobaczę jak wtedy będzie się to wszystko sprawowało.

Ale znów zima przyszła :evil:

 

A jak na te chwile to potrzebuje info nt. żarówek-kontrolek (olej, ładowanie itd...) to jakieś typowe????

Edytowane przez flstc1340
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku zalałem HD olejami RevTech.Różnicy nie stwierdziłem.Na ten sezon silnik jeszcze zalałem Rev Tech 20W50 syntetyk ,ale skrzynię i sprzęgło już Formuła + z HD.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żarówki HD nie wierz że są całkiem typowe. W kontrolkach może jeszcze ale np. w oświetleniu kufra w FLH mam taką żarówkę że gość w sklepie zrobił wielkie oczy i zapytał czy to 24V jest. :banghead: Duża "bańka" jakby zwykłe 21W ale...bez metalowej oprawki. Sam też takiej nie spotkałem wcześniej. Na Alle są takie ale chyba ze 30PLN za sztukę, a mam zamiar kiedyś upchać LED`y w kilku miejscach więc nie kupuję tej żarówki.

 

W kontrolkach z tego co pamiętam są zwykłe tzw. całoszklane, ale lepiej się upewnić niż kupować na chybił-trafił. Można dostać taki wzór w wersji LED co fajnie świeci. Ostatnio koledze w Yamaszce FJ1100 montowałem postójówki i kontrolki LED. Świecą wyraźnym, białym światłem.

 

Co do olejów - zeszłego sezonu wlałem na "chwilę" 10W40 i jak moto się dobrze nagrzało i dostało obrotów to zaczęło smarkać olejem spod cylindrów. A kilka tygodni wcześniej zmieniałem uszczelki pod garnkami.. :banghead: Mam cichą nadzieję że po zalaniu 50-tki w tym sezonie przestanie smarkać. A do primary będę lał ATF na próbę. Ludzie sobie chwalą więc muszę to zbadać.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do primary i do skrzyni można nalać normalny olej motocyklowy.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...