Skocz do zawartości

Pierwszy raz ...


Fafnicki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Przejdę do sedna sprawy...Mianowicie nie umiem jeździć na motocyklu i chciałbym się nauczyć.

Niestety nie stać mnie na kurs a na samochód jeszcze 2lata.

Wiem gdzie jest sprzęgło,gas,hamulce.Więc siadam na motocykl i co dalej ?

Proszę o wyrozumiałość i z góry dziękuje :wink:

Edytowane przez Fafnicki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Przejdę do sedna sprawy...Mianowicie nie umiem jeździć na motocyklu i chciałbym się nauczyć.

Niestety nie stać mnie na kurs a na samochód jeszcze 2lata.

Wiem gdzie jest sprzęgło,gas,hamulce.Więc siadam na motocykl i co dalej ?

Proszę o wyrozumiałość i z góry dziękuje :wink:

 

Idż na pw.z Hońdzią,on Ci wszystko wytłumaczy :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z netu to się tylko hondzia nauczył jeździć. Albo ktoś w realu nauczy cię jeździć albo próbuj sam i będzie pewno bolało. Oczywiście policzyłeś sobie że bezpieczny kask to około 300-400zł + reszta ubioru to co najmniej kolejne 500zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruuubą kurtkę zakupiłem dzisiaj w lumpexie (trzeba kombinować), co do kasku nie jestem pewien.

Znalazłem podobny do tego niżej

 

http://www.moto.allegro.pl/item714266427_kask.html

 

Twoja głowa, twoja sprawa ale ten kask zabezpieczy cię co najwyżej przed opadami deszczu a jak się wywalisz na polnej drodze w grubej kurtce bez ochraniaczy to dowiesz się jak trudno podetrzeć się ręką w gipsie:) Jest duża szansa oczywiście że nic ci się nie stanie ale mi by było szkoda zdrowia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

I co sie napier**cie?

Ja zaczynalem na Jawce 50ccm, bez kasku, w jeansach, podkoszulku na placyku szkolnym. Pokazali mi gdzie biegi, gdzie sprzeglo i wszystko. I zyje, choc zaliczylem tam pierwszego (i jedynego) high-side'a ;) - zablokowalem tyl przy 40km/h na mokrym asfalcie, postawilo mnie bokiem i wysadzilo z siodla :P. Dowiedzialem sie tez, jak to jest zablokowac przod w winklu...

Na kursie pare lat pozniej dzieki temu nie tracilem czasu na nauke totalnych podstaw.

Zapomnial wol jak cieleciem byl?

Chlopak sie chce dowiedziec podstaw teoretycznych, a przez kilkanascie postow sami madrale - tylko kup to i tamto, czekaj x lat i podobne brednie... To Wy sobie moze odstawcie dzis sprzeta i wyciagnijcie na wiosne 2011?

 

Do autora...

Jak wiesz, gdzie gaz, hamulce, sprzeglo to juz pol sukcesu. Jeszcz opanuj biegi. Jeden w dol - jedynka, potem w gore po jednym biegu - 2, 3, 4 - ile biegow sprzet ma. Redukcja w dol tak samo co jeden bieg.

 

Zanim ruszysz na jakim placyku, opanuj w sobie odruch gwaltownego zatrzymania - wbij sobie do glowy - lewa reka, prawa noga - wciskasz sprzeglo, naciskasz tylny hebel. Przy predkosciach na placu powinno wystarczyc bez przdniego hebla. A jak jeszcze zapamietasz, zeby odpuscic gaz, to juz rewelacja, ale najwazniejsze jest sprzeglo - jak zapamietasz, ze masz je wcisnac w momencie utraty kontroli, wtedy Cie maszyna nie poniesie w plot. Sam pamietam, jak na poczatku nie mialem tego odruchu i motorek ciagnal, a ja nogami sie zapieralem o asfalt, nim wdupilem do rowu ;).

Jak opanujesz ten odruch to.

Wciskasz sprzeglo, trzymasz, lewa noga wrzucasz jedynke - raz w dol, dodajesz LEKKO gazu, powoli puszczasz sprzeglo. I jedziesz. Opanuj reakcje sprzeta na gaz turlajac sie powoli na jedynce, a gdy sie oswoisz i pozakrecasz troche, poruszasz i pozatrzymujesz sie, to mozesz pomyslec o drugim biegu. Jak juz sie kulasz na jedynce, wciskasz sprzeglo, przymykasz gaz, lewa noga dzwignia biegow w gore, wolno znowu zasprzeglasz z lekkim gazem.

Na poczatek wystarczy :].

Ale kask sobie jakis spraw. Chociazby Tornado :P.

 

Pzdr

 

PS

Ale na drogi nie wyjezdzaj bez uprawnien...

Edytowane przez zbyhu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...