Skocz do zawartości

Takie małe pytanie


IronAngel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

mam nadzieje, że swoje pytanie kieruję na właściwe forum.

Właśnie zacząłem kurs na prawo jazdy kat. A. Zrobiłem badania lekarskie i wyszło mi, że mam brak widzenia obuocznego. Muszę powtórzyć badania i uzyskać wynik pozytywny. W związku z tym mam pytanie czy jest to duże utrudnienie w czasie jazdy i stwarza niebezpieczeństwo na drodze. Chodzi mi o praktykę a nie teorie lekarskie. Sam trochę jeździłem motocyklem i nie przeszkadzało mi to. Posiadam kat. B i w tym przypadku ta wada nie jest przeszkodą do posiadania tej kategorii na okres bezterminowy.

Nie wiem czy już sobie na zawsze darować sobie to prawko kat.A czy jakoś próbować je zrobić? Bo strasznie mi szkoda,że nie mogę mieć :banghead: .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche dziwne myslenie, ze ponowne badanie poprawi twoj wzrok - nie uwarzasz ?

 

No to pytanie odpowie Ci jedynie okulista a z tego co sie orietuje ( moge sie mylic ) to takowego na forum nie mamy.

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź innego lekarza. :biggrin: Ja kilka tyg. temu robiłem badania do pracy w Ośrodku Medycyny Pracy. Podczas badania wzroku lekarka siedziała do mnie tyłem i pisała papiery i kazała czytać literki. A że na prawe oko kiepsko widzę to patrzyłem lewym. :biggrin: Stanowisko pracy serwisant jednośladów czyli mechanik czyli zdolności manualne są konieczne. Nawet nie zwróciła uwagi na moją niesprawną dłoń którą wkręcił mi napęd motocykla tok temu. :biggrin:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt .....ale chyba najgorzej by zrobił oszukując samego siebie .....bo lekarzowi to wisi zapewne :wink:

 

 

Ale on pisal wyzej, ze mu to nie przeszkadza w czasie jazdy, a na kat B ma bezterminowo.

 

Ja jak robilem badania wzroku (mam wade prawego oka) to w sumie tez moglem dac gosciowi kase i mialbym bezterminowo, a tak mam na 10 lat (madry Polak po szkodzie :evil: ).

Tym samym nie oznaczaloby to, ze przestane nosic soczewki czy okulary bo robie to dla siebie, a nie dla lekarza :flesje:

baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Formalnie ta wada dyskwalifikuje wszystkich kierowców, oprócz amatorskich B, więc motocykliści są zrównani z kierowcami zawodowymi.

Oczywiście można poszukać innego lekarza, który "przebada" i wypisze papierek w czasie poniżej minuty ;)

Ale w praktyce jazda na moto wg mnie wymaga wyższej sprawności, niż siedzenie na fotelu i kręcenie kółkiem. Głównie chodzi tu o własne bezpieczeństwo, więc proponowałbym przemyśleć temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem (w zależności od rozmiaru dysfunkcji) będziesz miał z prawidłową oceną odległości więc dwa razy pomyśl zanim zaczniesz wyprzedzać żebyś nie skończył na zderzaku tira;)

 

Też mam tę wadę. Nazwali to brakiem widzenia stereoskopowego. Wyszło na badaniu do technikum elektronicznego ("maszyny w ruchu" na skierowaniu - ?! - latająca lutownica...). Sprawdzali to jakimś dziwnym hologramem, czy czymś podobnym. Miałem zobaczyć tam zwierzaka.

 

 

Na badaniu na prawko nie sprawdzano tego. Mogę stwierdzić, że właściwie ta wada mi nie przeszkadza, bo przez swoje 21 lat życia nauczyłem się oceniać odległość jednym okiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam tę wadę[...]Mogę stwierdzić, że właściwie ta wada mi nie przeszkadza, bo przez swoje 21 lat życia nauczyłem się oceniać odległość jednym okiem.

No ale w Twoim i kolegi przypadku - literek sportowy nie zaszkodzi do szybkiego wyprzedzania.

Na wypadek jakbyście się jednak rąbneli w ocenie sytuacji. Wystarczy, że 1 raz się pomylicie i tragedia.

Ewentualnie - 600 sport.

 

IronAngel - widzę, że pod awatarem masz napisane miało być 900rr. Właśnie tego rodzaju moto mam na uwadze.

Czy to przez tę wadę na razie wstrzymałeś się ze sportem?

Edytowane przez hondzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie - 600 sport.

 

hondzia, czy mnie się wydawało, czy miałeś się trzymać z daleka od działu "szkoła jazdy", ze względu na swoje szkodliwe - dla nieświadomych twojej ignorancji potencjalnych czytelników - "mundrości"? więc daruj sobie z łaski swojej te "objawione" uwagi w kwestiach, o których nie masz nawet bladego pojęcia :icon_evil:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten "hondzia" to chyba jakis podstawiony puszkarz,który ma za zadanie siać chaos na forum motocyklistów,po przeczytaniu kilku jego postów zauważyłem że wielu forumowiczów po nim "jedzie" chciałem go bronic ale widze że tylko bym błazna z siebie zrobił.

 

Lepiej nie brac sobie jego tekstów do serca...dla własnego bezpieczeństwa :bigrazz:

 

Pasji nie zmienię, bo jak to zrobić, gdy słyszę w sercu sportowy motocykl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hondzia, czy mnie się wydawało, czy miałeś się trzymać z daleka od działu "szkoła jazdy", ze względu na swoje szkodliwe - dla nieświadomych twojej ignorancji potencjalnych czytelników - "mundrości"? więc daruj sobie z łaski swojej te "objawione" uwagi w kwestiach, o których nie masz nawet bladego pojęcia :icon_evil:

jsz

Swój popis z ks-riderem, enZo i YUBY'ym daliście w temacie: przeciwskręt dla początkujących. Ja waszych postów komentować nawet nie zamierzam. Kto w przeciwskręcie zastosuje sie do moich wskazówek nauczy sie i tyle. Przetestowałem i napisałem.

A co "mędrzec" ks-rider mówi - wali mnie to bo w praktyce zrobiłem i działa idealnie to co napisałem. A z fizyką się nie dyskutuje. Zreszta dla mnie ks-rider to troll internetowy i jak zauważyłeś w ogóle jego zaczepek nie komentuje.

 

A teraz do czego pijesz?

 

Może zaraz zaczniesz udowadniać mądre tezy że przy 100 km/h GS500 łatwiej wyprzedzić niż CBR 900RR?

Co jest w tym złego że kolegę wyżej o motor zapytałem?

 

Tak się składa, że jeżdżę i żadnej przykrej sytuacji nie miałem na swojej CBR1100 i to dobry motocykl. 900rr miałem też okazję dosiąść też fajny motor.

 

Więc twoja uwaga jest zupełnie bezpodstawna, zwłaszcza że to jest temat człowieka który o rady pyta. I ma pod avatarem wzmiankę o 900rr.

Edytowane przez hondzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...