Skocz do zawartości

Motocykl na nasze drogi ...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam sie co dobrze by sie sprawowalo na naszych drogach a mianowicie chodzi mi przede wszystkim o koleiny.

Czy np africa twin czy vradero beda sie prowadzic w miare czy lepiej cos podobnego np do vfr czyli takie turystyczne ??

Na dziury to wiadomo ze enduro turystyczne sie nadaje najlepiej z tego co sie orientuje ale czy w koleinach nie bedzie bardziej rzucalo ??

O sportowych motocyklach nie wspominam bo wydaje mi sie ze na polskich drogach malo jest dla nich miejsca zeby bezpiecznie sie poruszac.

ZOstaly jeszcze choperki ale ze wzgledu na brak zainteresowania nimi z mojej strony mozna je pominac.

Mam nadzieje ze wyjasni sie troche i moze pomozemy komus w wyborze kolejnego motocykla ;]

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O sportowych motocyklach nie wspominam bo wydaje mi sie ze na polskich drogach malo jest dla nich miejsca zeby bezpiecznie sie poruszac.

 

Uważam, że mimo wszystko więcej dróg jest 'ok', a koleiny to po prostu występujące na nich co jakiś czas zjawisko - coś jak frezy. Bo tak piszesz jakbyśmy mieli jedną wielką koleinę w kraju ; ) Jak życie pokazuje - o dziwo - sportowym motocyklem można się całkiem sprawnie i bezpiecznie na tych naszych kiepskich drogach poruszać. Przecież u nas da radę latać (i lata się w praktyce) na wszystkim. Jak za bardzo rzuca - to może auto ? ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMvHO na koleiny najlepsze niezbyt szerokie opony, a pod tym względem nie masz na co narzekać. no i umiejętności, doświadczenie drogowe... motocykl sam nie jeździ

a motocykl może zaproponuję (hehe :icon_mrgreen: ) bmw r1100/1150/1200gs? telelever to naprawdę świetny wynalazek na takie warunki :cool:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie do jeżdżenia po drogach i nie tylko świetnie nadaje się Africa Twin, Transalp, Super Tenere, BMW GS, KTM Adventure LC8... te motocykle radzą sobie i na autostradzie i w piachu i w lesie i w błocie... bardziej uniwersalnych maszyn nie skonstruowano... Miałem już sporo motocykli ... i tak naprawdę złotego środka nie ma... ale wyżej wymienione są najbliżej tego pojęcia... Dają one maksimum wolności , swobody w wyborze trasy, warunków podróżowania... dają mnóstwo frajdy na asfalcie , szutrze , leśnych duktach... żadne inne motocykle tego nie potrafią... Obecnie mam Africę Twin z pierwszych lat produkcji, którą latam na codzień... wszędzie gdzie się da... a SV 650 na przyczepce jeździ ze mną na tor , gdzie ostro dostaje w palnik... i to jest możliwie najlepsze rozwiązanie, przy moim budżecie (bardzo skromnym) ... no jasne że przydał by się jeszcze jakieś supermoto i hard enduro i jakiś rasowy turystyk ... ale niestety jeszcze nie obrobiłem banku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie do jeżdżenia po drogach i nie tylko świetnie nadaje się Africa Twin, Transalp, Super Tenere, BMW GS, KTM Adventure LC8... te motocykle radzą sobie i na autostradzie i w piachu i w lesie i w błocie... bardziej uniwersalnych maszyn nie skonstruowano...

 

Na autostradzie to tylko BMW GS, KTM Adventure LC8 dają radę. Reszta dostaje zadyszki.

A w terenie najlepsze LC8, najgorsze BMW

Subiektywnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na autostradzie to tylko BMW GS, KTM Adventure LC8 dają radę. Reszta dostaje zadyszki.

A w terenie najlepsze LC8, najgorsze BMW

Subiektywnie.

 

 

Zależy od definicji terenu i określenia potrzeb. BMW GS jako ćwierćtonowy klamot istotnie nie jest optymalnym rozwiązaniem na błoto i piach. Ale na twardych polno=lesnych drogach daje sobie radę. Jest swietnym kompromisem szosowo-lekkoterenowym ;), bez przeginania w żadną stronę :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam sie co dobrze by sie sprawowalo na naszych drogach a mianowicie chodzi mi przede wszystkim o koleiny.

Czy np africa twin czy vradero beda sie prowadzic w miare

Na Varadero praktycznie nie odczuwasz kolein. Także pofalowana "zdrapka" nie robi specjalnego wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że mimo wszystko więcej dróg jest 'ok', a koleiny to po prostu występujące na nich co jakiś czas zjawisko - coś jak frezy. Bo tak piszesz jakbyśmy mieli jedną wielką koleinę w kraju ; ) Jak życie pokazuje - o dziwo - sportowym motocyklem można się całkiem sprawnie i bezpiecznie na tych naszych kiepskich drogach poruszać. Przecież u nas da radę latać (i lata się w praktyce) na wszystkim. Jak za bardzo rzuca - to może auto ? ; )

Proszę Cię, większość dróg jest oki ciekawe gdzie i których? Przerażająca większość dróg jest beznadziejna, dziury, koleiny brak poboczy i chu.. wie co jeszcze. Dużo większość przyjemność z latania czerpie się jadą po ładnym równym i czystym asfalcie a nie trzymając się kurczowo kiery i podskakując jak rolnik na władymircu bo droki w Polsce są wporzo. Jak przez parę lat ta sytuacja się nie zmieni to nawet enduro nie pomoże. Ale rudy z kaszub nie wymawiając r obiecuje

sorki za OT

myślę że Afryka albo varadero będą najlepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pork

chyba wiekszosc Ci teraz na forum bedzie zazdroscic jak masz u siebie dobre drogi bo w moich okolicach to dobra nawieszchnia jest zjawiskiem wystepujacym kawalkami.....

 

Ogólnie dzieki za zainteresowanie sie tematem. Uwazam ze temat potrzebny zeby nakreslic niektórym na co sa narazeni przed kupnem motocykla bo kogo nie spotkam to na koleiny narzeka. Wiadomo ze wiekszosc Nas juz sie przyzwyczaila i nie robia one na nas zbyt duzego wrazenia ale mimo wszysko jak by sie pieknie motocyklem podrózowalo jak bysmy mieli ladne drogi... ( nie tylko rok po lataniu, ale caly czas)

Tym radosnym akcentem koncze pisac i lece do pracy ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że dobre - tylko, że 'ok' - czyli na tyle zdatne do użytku, że mimo pierdyliona wad, da się na nich sprawnie przemieszczać. Napisałem także, że bezpiecznie - może trochę na wyrost - bo fakt - dopóki się w coś nie wpadnie, idzie jakoś jechać ; ) Być może przyzwyczaiłem się po prostu do tego, co mamy w kraju, a powinienem oczekiwać więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuciłby jeszcze do listy - oczywiście - ;) Vstromy - 650 i 1000, na naszych dziurawych drogach dają radę bardzo dobrze, na autostradzie prawym pasem jeździć nie muszą, a i szutrami lata się całkiem nieźle... Oczywiście pamiętając, że to nie hard enduro i że ma 19" z przodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złotego środka nie ma... jesli moto będzie ciut lepsze na szosie, no to siłą rzeczy musi być ciut gorsze w terenie... Najbliżej tej definicji (złotego środka) moim zdaniem jest KTM LC8 ADventure... ale nie wielu ludzi w tym kraju stać na takie cacko... Viadro i DL 1000 owszem dobrze spisują się na szosie i na słabszych jakościowo drogach, ale wystarczy, że jest więcej piachu i błota i zabawa się kończy a zaczyna się walka... za to Africa , Transalp ,Super Tenere... sprzęty za rozsądne pieniądze no i nie tak szybkie jak litrowe współczesne enduro turystyki , ale na autostradzie dają radę ...oczywiście , że wolniej ale jesli komuś nie zależy na biciu rekordów prędkości ( bo od tego jest zzr1400 i Hajka) to i tak dojedzie do celu komfortowo, aczkolwiek ciut dłużej mu to zajmie niż na LC8 (a swoją drogą to ile my tych autostrad w naszym kraju mamy ? )... w innych kryteriach nie odstają od współczesnych litrówek...a w terenie nawet je przewyższają... a i są to konstrukcje na tyle proste, że właściciel nie musi bulić za serwis, bo wszystko można zrobić samemu...

Edytowane przez cabaniero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...