Skocz do zawartości

Bariery linowe - a co z motocyklistami??


enZo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://prowerk.pl/pl,22,drogowe_bariery_linowe.html

 

http://www.wimed.pl/products/index/pol/166

 

 

Czy ktoś widział gdzieś coś takiego w Europie ??? Bo ja póki co tylko w Polsce i coraz więcej tego, ale patrząc na ZALETY :banghead: wcale się nie dziwie:

 

prosty i bardzo szybki montaż w terenie,

· niski koszt zakupu i instalacji,

· niskie koszty naprawy i utrzymania.

 

-jednak najważniejsza jest cena, bariery linowe szczególnie na pas rozdziału, są znaczenie tańsze od obecnie stosowanych np. SP-07 lub SP-10 :banghead:

 

K...wa w jakim kraju my żyjemy. A co z bezpieczeństwem, chyba jednak wolę się odbić od zwykłej bariery niż przecisnąć się przez liny lub zawinąć na słupku.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje te liny to tylko ciecie koszto i wrzie co ludzi... ale nasz kraj jak widac mysli tylko o tym jak wcisnac sobie pieniadze do kieszeni a ze ktos przy tym zginie... ciekaw jestem ile osob jezdzi z tych co zakceptowaly ten sposob dzielenia pasow jedzi na Moto. Widac ze pewni zaden... albo mysla ze beda ludziej wolniej jezdzic... tylko ze nie na wszystko ma wplyw predkosc...

Romet Z 125 ----> Suzuki SV 650 S K1 -----> Honda VTR 1000 F 97 :D

https://www.facebook.com/WozniakLukaszFotonotek

 

Fotografia Motoryzacyjna i nie tylko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

K...wa w jakim kraju my żyjemy. A co z bezpieczeństwem, chyba jednak wolę się odbić od zwykłej bariery niż przecisnąć się przez liny lub zawinąć na słupku.

 

Pozdro

 

EnZo obawiam się,że zamiast przecisnąć przez te liny one mogły by Cię pociąć jak nożyczki :icon_eek: Tak mi się wydaje skoro one są stalowe....to przy pewnej prędkości mogą chyba działać jak żyłka zaciśnięta na palcu? :icon_evil:

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EnZo obawiam się,że zamiast przecisnąć przez te liny one mogły by Cię pociąć jak nożyczki :icon_eek: Tak mi się wydaje skoro one są stalowe....to przy pewnej prędkości mogą chyba działać jak żyłka zaciśnięta na palcu? :icon_evil:

 

Pisząc przecisnąć właśnie o to mi chodziło że się przecisnę ale w plastrach :banghead: zadziałą jak maszynka do krojenia jajek, czym nie zaczepisz ręka, noga itd na bank odcięte będzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje że takie liny są OK. Lina jest dość gruba, słupki rzadko rozstawione i w ogóle cała konstrukjca jakaś "rzadka" się wydaje w porównaniu do zwykłych barierek. Zwykłe barierki są tłoczone z blachy która działa jak ostrze, gdzieś na forum jest aktualny temat jak gość się wysypał i stracił ramię uderzając o barierkę. Od takiej liny można chyba się odbić bo jest elastyczna w jakimś stopniu, konstrukcja jest rzadsza czyli można też przelecieć pod linami, czasem to dobrze a czasem źle. :biggrin: A same słupki jakieś mocniejsze niż wytłoczka z blachy, prędzej połamie kończyny zamiast obcinać tak jak cienka blacha.

Ale to tylko takie moje spostrzeżenie, musiałbym najpierw się wyspać na obu konstrukcjach żeby stwierdzić która jest lepsza. :biggrin:

 

Ps. A co z motocyklistami? - A chój z nimi. Taka pewnie jest odpowiedź osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na polskich drogach. :banghead:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie sa takie ekonomiczne. Drut kolczasty jest tańszy i bezpieczniejszy.

Gładka stalowa lina może przeciąć motocykliste na kilka kawałków, które wylądują na przeciwległym pasie. Na drucie kolczastym odcięte kawałki wisiałyby aż do czasu zebrania ich przez koronera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak gurim - tylko, że słupki powinny być zaokrąglone i powinny się łamać gdy motocyklista w nie uderzy.

Podejrzewam, że motocyklista uderza na innym poziomie w słupek niż puszka - niżej - i powinien taki słupek wtedy się łamać odpowiednio. Poza tym siła innych słupków spełniłaby rolę - bo jak ich jest tyle to siłą rzeczy puszkę utrzymają. Samochód nie uderza w bandę a leci po bandzie - wektor siły i tak działa bardziej do przodu niż w bok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiałbym najpierw się wyspać na obu konstrukcjach żeby stwierdzić która jest lepsza. :biggrin:

 

Ps. A co z motocyklistami? - A chój z nimi. Taka pewnie jest odpowiedź osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na polskich drogach. :banghead:

 

Qurim wysyp się i opowiedz wrażenia :cool:

 

Tak poważnie to nikomu nie życzę wysypać się na barierki czy takie"Tarzanoliany" :flesje:

 

P.S

A co z motocyklistami??A kto to sa Ci motocyklisci? :icon_eek:

 

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie motorower bo widzę że motoru nie masz. Ten problem cię nie będzie tyczył :biggrin:

Poza tym kto nie zapier**** 200 km/h nie ląduje na linach.

 

 

dobrze miszczu :notworthy: posłucham rady doświadczonego kolegi z XXa co MOTOROWERU jeszcze nie opanował :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z motocyklistami? Jakimi motocyklistami? Skąd w ogóle motocykliści?

- A nie wiem, Oni zawsze pojawiają się znikąd. :biggrin:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy gadacie, stalowa linka nie przetnie człowieka, NIHOOIA!

Ale o czym Wy w ogóle...?

To nie problem w linie ale w słupku. Motocyklista poleci pod linąjak będzie szlifował. Rozwali się na słupku. A jak z góry jakoś na liny wpadnie to i tak to lepiej niż na stalową barierkę bo nóg sobie nie poharata. Lina zawsze znacząco zamortyzuje uderzenie. Ale siniak i tak będzie :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy gadacie, stalowa linka nie przetnie człowieka, NIHOOIA!

 

Linka? Lineczka? Widziałeś rozmiar tych lin? Jaki mają przekrój? Na oko to przekrój słupa na których wiszą znaki drogowe, fakt że na znaku też można stracić kończynę ale lina jest chyba elastyczniejsza. Można np. się odbić od niej i wrócić na swój pas, np. pod koła ciężarówki. Równie zajebista opcja jak zostać posiekanym przez blachę. :biggrin:

 

U Nas w Bydzi niedawno był podobny wypadek tylko że na mieście, gość uderzył czołowo w konserwę, wyrzuciło go na przeciwległy pas a tam przejechała go ciężarówka czy coś, która oczywiście się nie zatrzymała i pojechała dalej. Gość niestety nie przeżył. :banghead:

 

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy gadacie, stalowa linka nie przetnie człowieka, NIHOOIA!

 

Kiedyś zainspirowany filmem "Tango i Cash" chicałem zjechać po takiej lince z dachu jednego budynku na drugi. Pierwsze kilka metrów liny biegł nad dachem a nie pomiędzy budynkami, więc najpierw spróbowałem w bezpiecznym miejscu. Gruby skórzany pas (nie żadna mielonka klejona butaprenem), złożony na pół został przecięty na odcinku 1,5 - 2 metry.

 

Wiem że niektórzy mają grubą skórę ale chyba nie aż tak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...