Skocz do zawartości

Cagiva Gran Canyon 900i


jeszua
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie. rocznik mało istotny, i tak były produkowane raptem 3 lata. stan techniczny - oczywiście jak najlepszy, chętnie z wyposażeniem dodatkowym pod turystykę (np. fabryczne kuferki mile widziane)

 

gdyby ktoś ze znających silniki duców był uprzejmy, bardzo prosiłbym o sprawdzenie tego egzemplarza z olsztyna. sprzedawca zaczyna popadać w desperację, może się nada gdyby stan techniczny był dobry ;)

 

ewentualnie rozważę inne alternatywne propozycje; z tym iż wymagania mam raczej wąsko wytyczone. motocykl ma być do turystyki, z opcją zjechania na szutry; terenu sensu stricte nie przewiduję na chwilę obecną. vstromy odpadają, koła mają być na szprychach. tdm, multistrada tym bardziej - 17" z przodu odpada. mastodonty z niedostatkami mocy i nieygodnymi siodłami typu afryki i supertenery też nie, tym bardziej że czasami chciałbym się przejechać autostradą (niekoniecznie a4). jednocylindrówki nie chcę, zakres użytecznych obrotów i drgania wykluczają ten typ silnika

zostało mi coś jeszcze..?

jsz

 

ps. nie jestem jakoś bardzo napalony. po prostu na f800gs na razie mnie nie stać :icon_razz:

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że dobrze wiesz czego oczekujesz od motocykla.

Ja 3 lata temu miałem identyczne założenia. I wyszły mi dwa motocykle GS800 i KTM LC8 Adv.

Za LC8 przemówiła cena i o wiele lepsze zawieszenie.

Silnikowo porównywalnie, GS jest zwrotniejszy, LC8 stabilniejszy przy dużych prędkościach.

W terenie na kacie bedziesz mógł zrobić więcej niż ci się wydaje. Zawias to naprawde mocna strona tego moto.

Na autostradzie z kuframi i plecaczkiem utrzymuję 160-180 km/h. Poleci też 220 licznikowe. Ale do tego oryginalna szyba się nie nadaje.

 

No i jest jednak niezawodny, sprawdziłem to w Mongolii.

 

I całkiem przypadkowo mam taki do sprzedania :)

Dedykowane kufry aluminiowe, kanistry, nawigacja, i inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno szukałem dla siebie moto przyjmując podobne założenia , trochę wybór a trochę przypadek sprawiły że w moje ręce trafiła starsza wersja Triumpha Tigera.Na chwilę obecną jestem bardzo zadowolony.Uprzedzając ewentualne pytania lub sugestie : nie sprzedaję go i na razie nie mam zamiaru a piszę dlatego że jeszcze rok temu też nie brałem tej marki i modelu pod uwagę - a moim zdaniem warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

 

 

Hey

W dziale Cagiva byłeś obecny i wiesz, że tam parę osób pytało o Gran Canyon i nawet coś opisało o tej z Olsztyna.

Gość sprzedaje ja chyba już z rok bo się nastawił na jazdę pomiędzy jeziorami a to się na takie jazdy nie nadaje.

Sztuka była sensowna.

Ja zwątpiłem przed jej gabarytami :D.

 

A moc ? To ten człowiek telecast zrobił ją pod 100 koni, więc można z niej coś wydobyć.

A jeśli koniecznie chcesz Cagivę o takim wyglądzie to ... zainteresuj się Cagivą Navigator, buda ta sama tylko silnik od Suzuki. Ostatnio jakieś ogłoszenia Navigatorów widziałem.

No chyba, że chcesz GC z Ducati (ponad 60 koni) bo tańsza w zakupie :>.

 

Pozdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

zima idzie, trzeba pomyśleć czym jeździć na wiosnę: podbijam pytanie

 

co do tigerów: za ciężkie, za słabe zawieszenia

ktm jest w tej chwili po prostu dla mnie drogi: muszę zmienić furmankę, więc do motka nie dam rady za wiele dołożyć (od ceny rs-ki licząc). obawiam się też niechęci silnika do niskich obrotów, bo jeżdżę generalnie spokojnie

 

parę osób tutaj para się sprowadzaniem, może ktoś podjąłby się poszukania np. we włoszech czy niemczech?

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...