Skocz do zawartości

Dobra zakuwarka do łańcucha.


Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto wydać trochę kasy na dobrą zakuwarkę, wszyscy wiemy jak bardzo mocny jest dany łańcuch... za 160 PLN nie kupi się porządnego sprzętu. Łańcuch da sie zakuć za pomocą młotka i gwoździa, ale trzeba wiedzieć co się robi...

 

Sadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto wydać trochę kasy na dobrą zakuwarkę, wszyscy wiemy jak bardzo mocny jest dany łańcuch... za 160 PLN nie kupi się porządnego sprzętu. Łańcuch da sie zakuć za pomocą młotka i gwoździa, ale trzeba wiedzieć co się robi...

 

Sadek

 

Tak szczerze to wolałbym nie mieć w swoim sprzęcie łańcucha zakuwanego punktakiem i młotkiem :rolleyes: Bałbym się czymś takim zapie*dalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak te najtańsze ale z tą za 360 zł z larsona to ci nie wróże sukcesu. Uzywałem i jest do dupy , nie umozliwia zakuwania litych zapinek które sa normą w łańcuchach z wyzszej półki. Czyli wydajesz 360 zeta a potem i tak bierzesz większy i mniejszy młotek i bawisz sie w kowala.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to wolałbym nie mieć w swoim sprzęcie łańcucha zakuwanego punktakiem i młotkiem :rolleyes: Bałbym się czymś takim zapie*dalać.

No i tu sie mylisz. Spokojnie mozna wykonać dobre zakucie przy pomocy dwóch młotków i odpowiedniego punktaka. Zaciskanie moze powodowac deformacje całego bolca w zapince a nie tylko miejsca zakuwania.

 

Do zakuwania uzywałm lekko przerobionej rozkuwarki i punktaka z zaworu w odpowiedniej prowadnicy oraz dwóch młotków.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już dwa łańcuchy skułem za pomocą kowalstwa artystycznego, tak jak koledzy wyżej powiedzieli, punktak plus młotek.

jeden sprzęt to XS400 czyli przeciążenia niewielkie, drugi to b12, czyli już większe. i póki co wszystko jak należy, a to już ok. 1kkm nawinięte ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to wolałbym nie mieć w swoim sprzęcie łańcucha zakuwanego punktakiem i młotkiem :rolleyes: Bałbym się czymś takim zapie*dalać.

U mnie przy wymianie napędu wyszła potrzeba skracania łańcucha więc sobie zakułem punktakiem i młotkiem. Trzeba się nieźle namęczyć żeby to dobrze zrobić. Jeżdżę już tak sezon i wszystko jest jak należy tyle, że moje pół litra ma moc odkurzacza Zelmera. Na Twoim miejscu też bym nie ryzykował. Zakuwacz się jeszcze nie raz przyda.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki zestaw Lasera. Na razie zakułem tylko jeden łańcuch przy jego pomocy więc za dużo powiedzieć nie mogę ale sprawia wrażenie solidnego. W każdym razie za tą kasę na pewno się opłaca. Vector, jak kupisz na jukejowskim jebaju to wyjdzie Cię około 200zł, myślę że się opłaca.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy wymianie napędu wyszła potrzeba skracania łańcucha więc sobie zakułem punktakiem i młotkiem. Trzeba się nieźle namęczyć żeby to dobrze zrobić. Jeżdżę już tak sezon i wszystko jest jak należy tyle, że moje pół litra ma moc odkurzacza Zelmera. Na Twoim miejscu też bym nie ryzykował. Zakuwacz się jeszcze nie raz przyda.

 

Pozdro

 

Przemo, fakt, na pewno się nie zdecyduję na takie rozwiązanie. Pomimo, że może i nawet da się to zrobić dobrze. A co do zakuwarki właśnie dlatego chcę między innymi kupić - na przyszłość :wink:

 

Ja mam taki zestaw Lasera. Na razie zakułem tylko jeden łańcuch przy jego pomocy więc za dużo powiedzieć nie mogę ale sprawia wrażenie solidnego. W każdym razie za tą kasę na pewno się opłaca. Vector, jak kupisz na jukejowskim jebaju to wyjdzie Cię około 200zł, myślę że się opłaca.

 

To jest właśnie ta co w Larssonie sprzedają, ale już jej nigdzie nie mieli. Chyba to jest najlepsza opcja, pytałem w Lrs i mówili, że dobre to to.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...