Skocz do zawartości

Ruletka z silnikiem w DRZ


lionix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ej no...mam taki problem z DRZ 400 2k1 wersja S

 

Tzn. tak- jest jakaś ruletka z silnikiem. Tzn. raz odpala na rozruchajsie, a raz tylko na popych. Raz po odpaleniu kopci jak dwusów, a raz chodzi czyściutko. To że bierze olej to wiem :/ Ale co to jest? Tylko uszczelniacze zaworowe? Czy może aż tłok? :banghead: (koszt remontu z tłokiem to 1200 zł...)

 

Druga mega-dziwna sprawa- dzisiaj po odpaleniu (tym razem trafiłem, że odpalił na rozrusznik) puścił wielką chmurę dymu. No to od razu- jadę do domu. W domu zauważyłem, że na wahaczu (tuż pod filtrem powietrza) jest kałuża oleju ? :O Po wyjęciu filtra, dosłownie mogłem go wycisnąć, a olej silnikowy kapał jak z mokrej szmaty!! :buttrock:

Co mu jest? Jak to naprawić??

proszę o pomoc!

dzięki

Lionix

 

ps. sprężania nie mierzyłem, ale się przymierzam... :banghead:

 

@edit

 

aha, nie trzyma wolnych obrotów...podkrecone są na maxa

 

Edytowane przez lionix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem....sam tłok 800 zeta, do tego uszczelniacze, uszczelki i inne rupiecie i w sumie wyliczyłem 1200...nie liczę robociny, pewno drugie tyle.

 

A olej...był do 3/4 na bagnecie :/

 

Aha, a dlaczego może cofać olej do odmy?

 

 

Aaaaa...i mam jeszcze jedno pytanie- W DRZ jest regulacja zaworów płytkami, jak wiadomo. No i ostatnio regulowałem zawory, właściwie to nie ja, tylko mechanik. I teraz mam pytanie- czy w razie rozbiórki silnika, trzeba je jeszcze raz regulować? Czy tylko podłożyć blaszki tam gdzie były i wszystko fajnie? Oczywiście trzeba zwrócić uwagę na ustawienie rozrządu, ale to CHYBA nie problem?

 

Druga sprawa- tam jest łacuszek rozrządu zapinany? Jesli nie, to jak go zdjąć? Bo może przy odrobinie wysiłku to i samemu by się ten tłoczek zmieniło :P Tylko dokupić klucz dynamo i jazda :P

 

Trza było kupić EXC 300 2T ehhhhhh

 

Dzięki

Edytowane przez lionix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wali olejem w odme bo pierścionki przepuszczają

 

tłoczek ok 600 zł

 

u mechaniora w 1200zł powinieneś się zmieścić, chyba że sam zrobisz

 

 

jak zawory mają odpowiedni luz to nie możesz zamienić płytek, wszystko musi być zmontowane jak było

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wali olejem w odme bo pierścionki przepuszczają

 

tłoczek ok 600 zł

 

u mechaniora w 1200zł powinieneś się zmieścić, chyba że sam zrobisz

jak zawory mają odpowiedni luz to nie możesz zamienić płytek, wszystko musi być zmontowane jak było

 

 

No, o to mi chodzi. Czyli wkładam te płytki co mam teraz, i zawory OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sorry że Cie o to posądzam, ale czy na pewno umiesz mierzyć poziom oleju w moto z suchą miską olejową?

 

 

EEEE??? A o co chodzi? Silnik rozgrzany, i poziom był na 3/4 na miarce na dole bagnetu, więc co robię źle ?? :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bylo tylko podejrzenie, ale mierzysz dobrze.

Silnik do remontu ( tlokz pierscieniami i szlif cylindra ).

Lancucha rozrzadu nie rozpinasz - wyjmujesz walki / walek po odkreceniu napinacza. Ogolnie dosc prosta robota dla kogos kto wie co robi, dlatego radze oddac do serwisu.

Bardzo latwo narobic sobie klopotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, jezeli jest na nikasilu i ten nikasil jeszcze daje rade.

Ja nie wiem na czym jest, ale z mechaniki 2 suwow wiemy jak czesto nikasil rowniez szlag trafia i trzeba go odnawiac lub tulejowac cylinder.

Tak ze w zaleznosci od tego co jest i jakie ma luzy podejmiesz decyzje co zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, jak odpali to nic nie stuka/puka/huczy/stęka i jeździ bardzo dobrze, więc może wszystko ok...

 

aha, i cylinder do DRZ to koszt 2000 zł...za tyle widziałem :/

 

no chyba że wy macie jakieś swoje sklepy o których ja nic nie słyszałem :O

Edytowane przez lionix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...