Skocz do zawartości

Zapali tylko jak zgasze go na ssaniu


levis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W moim motorku mam nastepujacy problem.

Rano pali bez problemu, daje ssanie na 3/4 ciach i odpala.

Problem wystepuje jak sie zagrzeje. Jak zgasze go normalnie, to nie moge go odpalic. Jak zgasze go na ssaniu. Wylacze silnik, wylacze ssanie, to zapala normalnie...

Na pych rowniez zapala bez problemu.

Motorek to Kawasaki ZZR400. Jedyne co przychodzi mi do glowy, to zbyt uboga mieszanka (trzeba wykrecic dysze pilotowe) i / lub zly luz zaworowy (stawiam, ze za maly, bo zawory nie stukaja...)

 

Z gory dzieki za sugestie. :-)

 

Bartek

 

PS

 

synchro wykonuje sie na cieplym silniku... Mam 4 gazniki (1 2 3 4) i 3 srubki (a b c).

 

Wyglada to tak 1-a-2-b-3-c-4 W jakiej kolejnosci mam odczytywac pomiary i ktore srubki regulowac jako pierwsze. Jakie mniej wiecej powinno byc wychylenie wakuometru ? :}

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przy odpalaniu przekręć manetkę o ok. 1/8 obrotu

 

 

Troche mnie to irytuje, bo w Koszalinie (moim miescie rodzinnym), moj tata ma GS500 o przebiegu 65tys km... Zapala od dotkniecia, na ssaniu, bez, z odkrecona manetka, lub bez. Jak sie chce - Cyk i pali, a ten dran nie chce mi zapalac dobrze.

 

Zaraz pojde zrobic synchro i zobacze czy beda jakies efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapalanie przy ssaniu pokazuje problemy z ilością paliwa. Zapalanie na pych (a nie z rozrusznika) mówi o jakości iskry...

 

Badaj te dwie sprawy. Najpierw szukałbym w układzie zapłonowym.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...