Skocz do zawartości

Butki - ile?


Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakupu butów.

Jestem początkujący więc ,że tak powiem mam na co kase wydawać ;p

 

Z tym też związane jest moje pytanie -

Ile minimum musze wydać na dobre, sportowe , ładne butki o rozmiarze 47 ? ;-]

 

Mile widziane jakieś przykłady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jest sens, tylko pytanie ile sezonów w nich przejezdzisz ;)

Twoj numer moze byc jedynie w tych drozszych butach

ja zdecydowalem sie na sidi vertigo i nie zaluje ze wydalem na nie tysiaka

jestem z nich zadowolony :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ubiegłym roku też chciałem zakupić buty rozm. 47

 

Dzwoniłem do wielu sklepów co w internecie towar wystawiają. Okazało się, że owszem mogą mi najwyżej sprowadzić bo na miejscu brak.

 

Założyłem budżet na poziomie 500 zł

 

Zakończyło się kupnem butów Dainese D-23 za około 700. Wysokie, goretex, porządnie uszyte.

Zastanawiałem się nad czymś tanim ale jak sobie policzyłem, że będę ich używał powiedzmy 4-5 sezonów to cena nie wyszła aż tak wysoka. Owszem wydatek może na początku spory ale czasem warto zapłacić za coś co jest dobrze wykonane i wygodne.

 

I odradzam zakup przez net. Chyba, że jesteś na 100% przekonany co do rozmiaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja naiwny kupiłem te kalosze. Za taką cenę buty powinny wytrzymać chociaż sezon, a te nie dotrwają połowy. Noga w nich gotuje się nawet przy niskich temperaturach, więc zapomnij o wizycie gdziekolwiek gdzie trzeba zdjąć buty bo "gadające nogi" wyprowadzą każdego z równowagi. No chyba, że będziesz miał je nie dłużej niż 2 godziny dziennie. Wkładka w butach ( co tam wkładka, całe j*b...e wnętrze) wyłazi razem ze stopą a czasem potrafi tak ku...sko się podwinąć, że dopiero ponowne próby obucia stóp dają jakiś komfort. Dla jednych zaleta, a dla innych wada to wysokie podbicie. Niby but dopasowany a noga lata jak żyd po pustym sklepie. Mniejszych nie kupię bo bym musiał paluszki sobie uciąć. Materiał zewnętrzny z którego są wykonane nie tylko nie stał koło skóry, ale nawet nie leżał na półce ze skają. W trzy miesiące pojawiły się pęknięcia i buty nadają się tylko na śmietnik.

 

Jak mówi stare przysłowie Biednych ludzi nie stać na tanie rzeczy i tak wydam w tym sezonie kasę na buty (prawdziwe!!!!) i na kalosze za 370 zł ( nawet nie kalosze, bo trochę deszczu i masz dwa akwaria na podnóżkach.

Wiem że to nie takie proste(ach te wydatki), ale dołóż 300 zł i kup buty na motocykl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym co powiedzial YaroZS nie będe sie łasił na jakies tansze buciki,podobnie miałem kiedys ze sportowymi butami do kosza New Balance za 250 zł...po kilku dniach oderwana podeszwa i wielkie pęknięcia na zgięciu palców.Później kupiłem reeboki za 220zl i 5 lat śmigałem a one nadal dobrze wyglądały ale oddałem bratu bo sie znudziły z wyglądu. Jak będe kupował buty na motocykl też nie chce żeby były wieczne bo po 2-3 latach przydałaby sie zmiana. Trzeba sie troche orientować w butach bo możesz wyłożyć 500zl za jednosezonówki a dokładając 200zl zakupisz takie na 3 lata,rachunek jest prosty,kalkulator nie kłamie,w ogólnym rozrachunku zaoszczędzisz kupując droższe.

 

Zawsze można przymierzyć w sklepie a kupić w necie :biggrin:, ceny są tam jednak zazwyczaj dużo niższe.

 

 

Chetnie bym tak zrobił ale w moim miasteczku nie ma w sklepach butów, które uwidziałem w necie.

Pasji nie zmienię, bo jak to zrobić, gdy słyszę w sercu sportowy motocykl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem zbroję więc troszkę kaski mi wpadło - tak więc lekka zmiana

 

 

Dobre butki - na kilka sezonów - koniecznie rozmiar 47-48 - ~~700zl

 

Znajdą się jakieś ;-]?

 

 

Patrzyłem na te SIDI Vertigo - ale nówki po 8-9 paczek chodzą :-/ - czekać na okazje? (na allegro)?

 

 

 

a co myslicie np o tych

http://www.allegro.pl/item695695241_moto1_...mbrana_tcx.html

 

(polecane na innym forum)

Edytowane przez Gumish
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Goretexem polecam: http://www.fc-moto.com/?gclid=CNfwvMXCgpwCFcE63godQi2y-Q

 

Nie jezdze po torze i zaluje ze kupilem SMX-Plus a nie te...

BMW F650GS - obecnie, na bezdroża; BMW K1200R Sport "Black Edition" - poległ w boju; BMW F800S - poszedł w dobre ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź takie:

 

http://www.allegro.pl/item698550197_rainer...koniecznie.html

 

kolega kupił-mial wypadek dosyc powazny i uratowaly mu noge.Służą dzielnie dalej :lalag: Duzo ludzi kupuje,buty bodajze hiszpanskiej produkcji dopiero wchodza na nasz rynek.

 

Ja akurat sie nie wypowiem na ich temat gdyz sam kupilem w zeszle wakacjew SIDI VERTIGO za ca 550zl(NOWE) sciagniete z niemiec przez FC-MOTO :icon_razz:

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok generalnie doszedłem do 3 bucików z których myślę ,że jedne kupie :D

 

Mianowicie

 

SIDI Vertigo Air

http://www.allegro.pl/item702574460_cacko_..._gwarancja.html

 

RAINERS

http://www.allegro.pl/item698550197_rainer...koniecznie.html

 

 

TCX

http://www.allegro.pl/item695695241_moto1_...mbrana_tcx.html

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpiny Smx moge polecic, wzielem wersje bez gore bo byla tansza i zalezalo mi na dobrej wentylacji buta. Przymierzajac te same rozmiary SMX-a (nie plus) z gore i bez gore te z gore texem wydawaly sie ciasniejsze. Jechalem kilka km w deszczu i nie przemokly, wiadomo na dluzsza mete pewnie bylaby kaluza, ale trasek po 800 km nie robi sie codziennie.

Edytowane przez Przemek PbS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...