Skocz do zawartości

Opony po raz setny...


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

szukam laczków do Triumph Speed Triple 1050..

 

80% to miasto i wioski, 20% to "turystyka" wypady weekendowe po 300-500km.

 

Cenowo chciałbym się zmieścić w 600-700 zł (komplet) (DOT nie musi być najnowszy)

 

Ostatnio jeździłem na dunlop sportmax qualifier, na suchym było ok, na mokrym tragedia. Na tor nie potrzebuję, przodu nie zamykam :tongue:

Edytowane przez k o b 22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo będę szykował się do wymiany kompletu opon w F650. Użytkowanie to jakieś 30% asfalt (i to głównie suchy) oraz 70% szutry / piaski / lekkie błoto, bez szaleństw typu topienie połowy motocykla. Rozmiar to 130/80 R17 i 100/90 R19.

Aktualnie mam Metzeler Tourance, zjeżdżam już drugi komplet, nie mam co narzekać ale poza asfaltem mogły by być trochę lepsze (za to bardzo dobrze się trzymają na mokrym asfalcie).

Ostatnio gadałem z innymi posiadaczami enduro i zeszliśmy na temat opon. Kilku z nich twierdziło, że niepotrzebnie tyle chcę wydać na Tourance jak są opony tańsze i dużo lepsze. Padły typy: Heidenau K60, Mitas E07 i jeszcze Mitas E09 ale nie wiem czy te ostatnie nie będą zbyt "hardkorowe" na asfalt.

Doradzi ktoś któreś z ww. opon? A może coś zupełnie innego? Poczytałem opinie na innych forach, często są to opinie sprzed 6 - 7 lat a może coś się zmieniło w konstrukcji tych gum? Dodam, że interesują mnie nowe opony z DOT nie starszym niż 2015.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki,

przeglądnąłem alledrogo i wygląda to tak:

Z8 2013, 650 zł komplet

Z8 2016/2013 - 780 zł komplet

 

M3 Sportec 2013/2012 - 550 zł komplet

M3 Sportec 2015 - 720 zł komplet

 

Patrzyłem jeszcze na:

Michelin Pilot Power - 2015 - 770 zł

Michelin Pilot Power 2CT ( 830 zł -2014r oraz 880 zł 2016r)

 

JEszcze widziałem Pilot Road 4, ale te są już za 1k - 125 zł zwrotu.

 

Waham się więc pomiędzy Z8/Z3/Pilot Power 2CT.

 

Z racji mojej jazdy, nie chciałbym, żeby zbyt szybko opona nie zrobiła się kwadratowa, tj. żeby nie wytarł się za szybko środek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz jeździł głównie emerycko, to kup Z8.

 

Yuby

 

Nie wiem czy jezdze emerycko ale nawet jak dobrze odkrecisz to trzymaja, przod byl zamkniety

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie prośba o poradę.Z powodu kapcia byłem zmuszony do rn12 kupić angel st na tył z przodu mam d212pro.

Co robić? ściągać kupić coś innego?Jeżdżę tylko po drodze ale wiadomo lata się tam gdzie są zakręty.Nie chciał bym pojechać na tyłku.

W sumie na allegro 190/50/17 w dobrej cenie jest rosso corsa.Czy ta angel jest sensowna?poradźcie coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś namiary gdzie można kupic w dobrej cenie Z8? Mogą być z 2013 - 2014 roku.

 

Wg. oznaczeń metzelera, opony powinny być w specyfikacji przód M, a tył M lub O lub C...

 

Jedyny sprzedający na allegro podaje, że z 2013 roku ma "F", niestety nie wyjaśnił czy to jest stary model czy co? Trochę dziwne skoro opona była modyfikowana w 2012 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję od lat w mynetmoto.com . Dostawa w 72h, nie ma tematu opon sprzed 2-3 lat ! , płatność PayPalem .

Polecam

Zamawiasz to do Polski? Jaki jest realny czas dostawy uwzględniając weekendy?

 

Pozdr.

F.

Edytowane przez filipr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...