Skocz do zawartości

Jazda poslizgiem na sportach, po zakretach.Technika.


Arni
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Arni potrafisz to zrobic na XT na asfalcie? :icon_rolleyes: Kurde chetnie bym to zobaczyl :notworthy:

 

Nom. Samo wejscie w zakret z poslizgiem tak jak na filmie to robil, to bez probelmu na enduro sie robi. Nie potrafie tylko powerside'ów zeby tak gazem ciagnąc poslizg przez cały zakret, to wyższa szkoła jazdy, do tego wymaga juz typowego ogumienia jak w Supermoto z szerokimi laczami. Probowałem tylko na szosówkach zwykłych...niby sie tez da, ale zanim to w miare opanujesz to niejeden raz wylecisz razem z moto ;) Poza tym xt jest za ciezki troche na takie jazdy.

Edytowane przez Arni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom. Samo wejscie w zakret z poslizgiem tak jak na filmie to robil, to bez probelmu na enduro sie robi. Nie potrafie tylko powerside'ów zeby tak gazem ciagnąc poslizg przez cały zakret, to wyższa szkoła jazdy, do tego wymaga juz typowego ogumienia jak w Supermoto z szerokimi laczami. Probowałem tylko na szosówkach zwykłych...niby sie tez da, ale zanim to w miare opanujesz to niejeden raz wylecisz razem z moto ;) Poza tym xt jest za ciezki troche na takie jazdy.

 

Nie no wejsc w zakret slajdem to umiem, w sumie to zaden wyczyn. :wink: Mialem na mysli plynne przejscie gazem w powerslide i wyjscie z zakretu poslizgiem. Bede musial sprobowac :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz typowe sm, wiec na pewno bedzie Ci łatwiej połozyc moto w winklu niż mi na szosówkach zwykłych. Udawało mi sie tak kilka razy zrobic całkeim nieźle, ale ile razy połozyłem moto zanim zaczeło w ogole wychodzić to nie pamietam nawet.

 

Głownie problem polegał u mnie na tym ze po przejsciu w miare płynnym xt nie ma tego powera zeby potrafic obracać kólkiem bedąc w poslizgu i zdecydowanie na wąskie gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz typowe sm, wiec na pewno bedzie Ci łatwiej połozyc moto w winklu niż mi na szosówkach zwykłych. Udawało mi sie tak kilka razy zrobic całkeim nieźle, ale ile razy połozyłem moto zanim zaczeło w ogole wychodzić to nie pamietam nawet.

 

Głownie problem polegał u mnie na tym ze po przejsciu w miare płynnym xt nie ma tego powera zeby potrafic obracać kólkiem bedąc w poslizgu i zdecydowanie na wąskie gumy.

 

Stary, jak Tobie brakuje mocy na takie harce to u mnie tym bardziej jej zabraknie. Mam marne 40 konikow i 40 Nm :bigrazz: Wydaje mi sie, ze jedyna recepta na niedobor kucy w tej sytuacji to probowanie powerslajdow w jak najwiekszym pochyleniu. Jadac w ostrym zakrecie zuzywasz spory zapas przyczepnosci na sile dosrodkowa i wtedy mozna probowac zerwac przyczepnosc i utrzymac poslizg dysponujac nawet niewielka moca. Waskie gumy wg mnie moga byc zaleta bo zapewniaja mniejsza przyczepnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma drz wiecej koników? Masz wersje S czy E ?

Łatrwiej moze zerwać na nich przyczepnosc, ale nie pozwalają na bardzo głębokie złozenie a wiesz jak bardzo przy powerslidzie sie moto kładzie.

Wiekszośc razy wyglądało to tak, ze po tym przejsciu, odwieniecia gazu powodowało uslizg tyłu i za chwile moto traciło moc i tylne koło wracało na swoj pierwotny tor jazdy. Z kolei głębsze złozenie jak najbardzije pomagało, tylko ze zapas przyczepnosci na tych oponach spadał tak ze wystarczyła czasem proba kontry i opona przełamywała sie poza kant i gleba. Na szerokiej oponie jestem pewnien, ze wygladało by to na pewno inaczej, nie konczyła by sie tak szybko.

Wg danych moje moto ma 44 KM i 165kg (zważone)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowią ze cwiczenie czyni mistrza :) Technika jest znana, wiec pozostaje tylko jezdzic jezdzic i jeszcze raz jezdzic az przyniesie to efekty. Na gumie tez nie od razu zaczeło wychodzić.

 

A jak dobrze pojdzie to zaniedługo takie motywy supermoto mnie przstaną w ogole dotyczyć, bo prawdopodobnie bede zmieniał sprzęt.

 

PS. Jezdziłem na enduro drz w wersji E czyli tej najmocniejszej, to targało to bardzo konkretnie, coś koło 50 KM czy wiecej mają.To na supermoto musiało by chodzić juz nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowią ze cwiczenie czyni mistrza :) Technika jest znana, wiec pozostaje tylko jezdzic jezdzic i jeszcze raz jezdzic az przyniesie to efekty. Na gumie tez nie od razu zaczeło wychodzić.

 

Z taka mysla kupilem supermoto. Zeby sie jak najwiecej nauczyc. DRZ E faktycznie ma 50 koni ale mi zalezalo na bezproblemowym sprzecie i na homologacji :] A na co zmieniasz XT?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XT kupiłem z powodu zimy....chlapa, snieg wiec sport był juz lekko zbędny. Tak sie przekulałem nim bezawaryjnie, bo o to głownie mi chodziło az do teraz. Niestety charakter pracy jaki mam teraz (firma wymaga wyrzeczen na poczatku :/ ) ,pozwala mi jedynie na albo coniedzielne wypady w jakis niezaciezki teren, albo jak chce codziennie to jedynie pozno wieczorem po asfaltach. Z racji tego ,ze wieczorem chetnie bym sobie posmigał po drogach a nie oszukujmy sie, ale XT w obecnej konfiguracji nadaje sie to tego jak ****, wiec chce zmienić na coś bardziej szosowego. Mam tu na mysli jakieś starsze moto, coś pokroju cbr f2 itp. Wiekszosc czasu te moto i tak spedzic moze w garazu, czekajac az bede miał czas albo checi je z tamtad wyciągnąc, dlatego nie chce za duzo dokładac do tego interesu bo bedzie to taki zamrozony kapitał. No, wyspowiadałem sie :D

Edytowane przez Arni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Konkret świry. :buttrock: :buttrock: Podoba mnie się wchodzenie w zakręt na heblu tylnym, zdarzało mnie się to na kredensie kilka razy jak latałem w śniegu. Pełne gacie na 400kg sprzęcie miałem.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...