Skocz do zawartości

Nowy przepis


Rekomendowane odpowiedzi

rozróżnić posiadania od używania [...]

 

To poprosze od Ciebie specjalisty-polonisty o jednoznaczne wyjasnienie tego pojecia :buttrock: :crossy:

 

co oznacza tajemnicze sformulowanie "odpowiadających właściwym warunkom technicznym".

 

To tez mozesz nam, malo wiedzacym motocyklistom, wyjasnic :buttrock:

Edytowane przez majkelpl

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkel, daj sobie spokój, bo straszne bzdury pleciesz... definicje słownikowe znajdziesz tutaj: http://sjp.pwn.pl/. kwestia używania hełmu ochronnego jest jednoznaczna, gdyby miał być używany jako nocnik albo chromowany ozdobnik nazywałby się "nieco" inaczej

a właściwe warunki techniczne są określone w innych (właściwych) dokumentach; z resztą homologacja stanowi tylko poświadczenie zgodności z nimi (a np. naklejka czy wszywka zaświadcza o posiadaniu homologacji)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:crossy:

...a ja jestem pseudo, bo też uważam, że przepis jest w cipkę dobry :cool:

 

To juz Twoj problem, jak sie czujesz czy jak to odbierasz, a w cipke to jest z regoly wszystko dobre :biggrin:

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się podoba jak punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia.

Jazda na światłach jest be, ale obowiązek pełnego oszpejowania się w ciuszki motocyklowe na etapie kursu/egzaminu, kiedy jeszcze nie wiadomo jak się nasza przygoda motocyklowa potoczy, jest ok. Co kraj to obyczaj.

 

Mamy również tezę, że jeżeli co 4-ty kierowca jeździ bez świateł to po co ten przepis. A jeżeli co 3-ci nie używa kierunkowskazów to może przepis o sygnalizowaniu wywalić? Jeżeli co drugi gada przez telefon w trakcie jazdy a co 10-ty po pijaku to również waro by skorygować PoRD.

 

Jak ktoś chce jeździć w t-shirt'cie i klapkach to jego wybór bo dotyczy tylko tego co się z gościem stanie jak się wyglebi. Bo tu, w przeciwieństwie do jazdy na światłach, sprawa dotyczy tylko i wyłącznie własnego bezpieczeństwa kolesia. Za to światła dają szanse na dostrzeżenie NAS (bo że jakiś typiarz z wioski jeździ bez świateł - jego sprawa). Jak komuś nie zależy na daniu szansy innym na wcześniejsze dostrzeżenie/nie wyjechanie/nie zajechanie, to oczywiście zawsze może podpisać się pod różnymi petycjami znoszącymi ten przepis.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Za to światła dają szanse na dostrzeżenie NAS (bo że jakiś typiarz z wioski jeździ bez świateł - jego sprawa). Jak komuś nie zależy na daniu szansy innym na wcześniejsze dostrzeżenie/nie wyjechanie/nie zajechanie, to oczywiście zawsze może podpisać się pod różnymi petycjami znoszącymi ten przepis.

 

male pytanko, mowisz o katamaranach czy o jednosladach, bo dla mnie jest miedzy nimi kolosalna roznica. Czyli daj szanse aby motocyklista zostal zobaczony, on w przeciwienstwie do puchy nie ma strefy zgniotu.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poprosze od Ciebie specjalisty-polonisty o jednoznaczne wyjasnienie tego pojecia :buttrock: :crossy:

 

To tez mozesz nam, malo wiedzacym motocyklistom, wyjasnic :buttrock:

To proste. Jako facet masz fiuta, ale zachowujesz się tak jakbyś go nigdy nie używał :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proste. Jako facet masz fiuta, ale zachowujesz się tak jakbyś go nigdy nie używał :icon_mrgreen:

 

Pytanie tylko do czego, bo jak pewnie sam wiesz, mozna go uzywac do kilku rzeczy :icon_mrgreen:

W temacie o mniejszosciach seksualnych, jeden z panow napisal ze wlasnego chu*a nie wklada byle gdzie .... choc mozna i sie to robi :buttrock:

Wiec ja sobie smigam w bandance na glowie a kask wisi zaczepiony przy motocyklu :crossy:

Jest uzywany ? Jest :icon_mrgreen:

 

pytanie brzmi;czy mozna jezdzic bez swiatel? odpowiedz;można

 

Chyba jednak wiekszosc kierowcow sie do tego stosuje :icon_mrgreen:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec ja sobie smigam w bandance na glowie a kask wisi zaczepiony przy motocyklu :crossy:

Jest uzywany ? Jest :icon_mrgreen:

...i w ten sam sposób używaż rozumu...

Do czasu, kiedy skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że w kraju jest tylu idiotów. (by S. Lem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec ja sobie smigam w bandance na glowie a kask wisi zaczepiony przy motocyklu :crossy:

Jest uzywany ? Jest :icon_mrgreen:

Czyli wioząc swój Motocykl na lawecie też go używasz ..... ciekawe ..... to stąd te nabite km :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wioząc swój Motocykl na lawecie też go używasz .....

 

Mi w przeciwiestwie do niektorych, nie zabraklo benzyny :icon_mrgreen:

Nie woze na lawecie ....

 

...i w ten sam sposób używaż rozumu...

 

Ktos musi :icon_mrgreen:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mi w przeciwiestwie do niektorych, nie zabraklo benzyny :icon_mrgreen:

 

Zacznij jeżdzic ... wtedy wacha się zużywa ... * I zakładaj kask a nie szmatę na łeb ... bo jak przypierdolisz gdzieś (czego Ci nie życzę) , to wtedy dopiero będzie jazda na forum :biggrin:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...