Skocz do zawartości

Uszkodzenia silników. Fotki, opisy....


qurim
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

fotki peknietego w 2 miejscach karteru xtz750. powody:

 

- pekla sprezyna w koszu sprzeglowym

- poleciala pomiedzy zebatke kosza sprzeglowego a zebatke zdawcza

- panewki na wale wytrzymaly - puscil karter

 

silnik w mak i wymiana karteru oraz kosza. na zdawczej zostal niewielki odcisk ktory nieco hałasuje ale zdecydowalem nie 'regenerowac' tego zeby nie spieprzyc wału w doskonałej kondycji. foty:

 

http://img824.imageshack.us/gal.php?g=us1h.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qurim, ku*wa, przecież przed kolesiem trzeba ostrzegać.... Jak to możliwe że do niego ludzie wożą motocykle?

 

 

No ostrzegam kogo się da ale wszystkich w regionie nie dam rady. Niektórzy odbierają to jako "nagonkę" na konkurencję. :banghead:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1986 Kawasaki KLR 250 po remoncie głowicy. Zawór postanowił wyskoczyć z siedziska :)

Potem jeszcze wałek rozrządu pękł ale byłem tak wściekły, że nawet zdjęć nie zrobiłem :banghead:

 

http://img717.imageshack.us/gal.php?g=dsc00571bl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O w pytę. Niezła masakra.

 

Pamiętam jak kiedyś w WSK 125 urwał mi się zawór to też podobną masakrę zrobił. :biggrin:

 

Szkoda że nie robiłem fotek, ale reanimuję właśnie skuter Peugeot. Stał we F. kilka lat, ktoś to wziął za friko i przywiózł do PL, kto inny to ukradł, rozbił, spetował, zakatował i porzucił. A gość to odnalazł (albo policja) i przywiózł do mnie na reanimację. Jednym słowem o tym skuterze - śmieć. Totalny śmieć. Wyłamana stacyjka, poobijany itd. Silnik zarżnięty 2T. Silnik już zrobiłem, udało mi się dorwać korbę do tego nową.Łożyska na wale masakra a nowe tyle kosztowały że szok. Cylinder Nicasil...w `93 roczniku. :eek: Na szczęście zdrowy. Poskładałem to już trochę, nawet odpalił w zeszły piątek. :clap: A w silniku był taki syf że po rozłożeniu go nie mogłem domyć rąk przez pół dnia. Gość tyle wtopi za naprawę że się nakryje nogami. 4 cyfrowa sumka będzie na pewno. Więcej niż będzie wart po tym totalnym remoncie. :banghead:

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglądała zdewastowana przezemnie śruba od zębatki wału korbowego :D Nie chciała zejść i w końcu nie wiem jak ją ściągnąłem. Chyba zeszlifowałem na mniejszy wymiar tak coby siedziała mega ciasno w kluczu.

 

http://img195.imageshack.us/i/obraz086w.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się z tymi nakrętkami. Jakiś czas temu musiałem ciąć nakrętkę wariatora w skuterze bo nie chciała puścić. Żadne patenty nie pomagały. Brechy, przedłużki, nawet większy kompresor i lepszy udar pożyczyłem i też nic. W końcu w ruch poszła kątówka.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Klamka HAMULCA sklejona na poxipol!!! Autentycznie, nie dowierzałem o co chodzi, nacisnąłem mocno na hamulec- odłamała się, czy jeszcze jakiś komentarz jest potrzebny...

zdjcie0582m.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez baba_zanetti

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cztero odcinkowe objaśnienie co ludzie sobie myślą na temat naprawy motocykli :) Jakieś 10% wypowiedzi jest konstruktywne reszta to bełkot.

http://www.youtube.com/watch?v=P8GnwW2pEFY

Edytowane przez Shinigami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamka HAMULCA sklejona na poxipol!!! Autentycznie, nie dowierzałem o co chodzi, nacisnąłem mocno na hamulec- odłamała się, czy jeszcze jakiś komentarz jest potrzebny...

 

 

Niezłe. Co ludziom do łba przyjdzie. Albo do dupy, bo głową chyba nie myślą....

 

W serwisie w którym pracuję, gdy przyjeżdża motocykl na przegląd czy inne czynności, zwracamy uwagę na stan dźwigni i klamek. Wystarczy że końcówka tzw.kulka jest zarysowana lekko powoduje że właścicielowi sugerujemy wymianę. Nie z chęci zysku. Ze względu bezpieczeństwa. Przerysowana klamka może kryć w sobie pęknięcie lub inną niespodziankę. Mieliśmy przypadki że taka klamka pękała przy hamowaniu, chociaż nie było na niej innych śladów poza drobnymi ryskami na końcu. To jest amelinum, albo i gorszy stop czasami, majątku nie kosztuje a dupę ratuje.

 

 

 

W temacie uszkodzeń, niestety bez fotek narazie. Pacjent Yama XVS. Objawy - dzwięki w okolicy wyjścia wału napędowego. Diagnoza - urwana końcówka wałka wyjściowego ze skrzyni. Wałki występują tylko w kompletach bo przekładnią kątowa. Silnik tak skonstruowany że do wymiany trzeba cały rozebrać. Przy okazji czujnik i pierścień prędkościomierza oberwał, łożysko, uszczelniacz i takie tam "okoliczne" elementy. Komplet uszczelek na cały silnik i takie tam różne. Kwota naprawy zamyka się w okolicach 8k zł. Używane silniki trudno dorwać. Większość ma urwany wałek, dlatego zostały wyjęte z ramy i są na sprzedaż. :banghead:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Heeh. Drobne ryśnięcie, wyklepie się. :biggrin:

 

Znajomek zawsze twierdził że Ducati to FIAT na 2 kołach. I przerażał go zawsze jeż na magnesie korka spustowego oleju.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...