Skocz do zawartości

Sportowy wydech vs sonda Lambda cbr 600 f4i


brt3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pragnieniem moim jest wymiana oryginalnego wydechu na nieco głośniejszy.Niestety mam Lambdę i rodza się w mojej głowie pytania np.czy motorek nie zgłupieje jak założę nowy,inny wydech?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np.czy motorek nie zgłupieje jak założę nowy,inny wydech?

 

Napewno nie zgłupieje!!

Sonda Lambda jest właśnie po to żeby dostrajać pracę silnika do zmiennych warunków przepływu gazów wylotowych. Więc jeśli zmienisz tłumik na jakiś inny, nie seryjny to sonda da sygnał do ECU że należy zmienić mieszankę w związku ze zmienioną ilością powietrza...

A co do modelu to sam zadecyduj jaki chcesz mieć. Wójek Google prawdę ci powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam bo była już o tym mowa w innym wątku i temat mnie zaciekawił. Brt3 twierdzi że w F4i sonda lambda jest w dolocie więc założenie przelotówki oznaczałoby usunięcie jej. Co w takiej sytuacji?

jak sonda lambda może być w dolocie??? rozumiem ze to przejęzyczenie. jeżeli w zakupionym przez nas wydechu nie ma sondy to zawsze można wkręcić/wspawać nową tulejke pod sonde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w F4i sonda lambda jest w dolocie więc założenie przelotówki oznaczałoby usunięcie jej. Co w takiej sytuacji?

Sonda mierzy ilość tlenu w spalinach i "powieszenie" jej w powietrzu totalnie rozstroi pracę silnika. Ostatnio w swoim R1100 zmieniałem wydech, też mam dobrodziejstwo w postaci sondy lambda. Załatwiłem to w ten sposób, że w łączniku między kolektorem a tłumikiem mam wspawany kruciec po nią. Jest nieco dalej niż w oryginale ale nie ma żadnych efektów ubocznych. Inną metodą przynajmniej dla mojego motocykla było by znalezienie sterownika silnika bez zaimplementowanej obsługi sondy bo były takie wersje, jest to jednak nieopłacalne finansowo.

Mam jeszcze pytanie - słowo "dolot" należy rozumieć jako dolot do tłumika bo w kolektorze ssącym jest dla typowej lambdy zdecydowanie za zimno :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie - słowo "dolot" należy rozumieć jako dolot do tłumika bo w kolektorze ssącym jest dla typowej lambdy zdecydowanie za zimno smile.gif ?

 

Kaszpir, chyba tak należy to zrozumieć. W pierwszej chwili pomyślałem też o kolektorze ssącym. Tylko co sonda Lambda miała by tam do roboty? Mierzyć zawartość tleu w powietrzu?. Koledzy trochę mało precyzyjnie się wyrazili.

 

pozdrawiam

ZbyszekM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolot czyli kolektor dolotowy, łącznik pomiędzy kolektorami wydechowymi a tłumikiem. Możliwe że nazwy mi się pomieszały. Fajnie by było gdyby się wypowiedzieli właściciele F4i z przelotówkami, na pewno takich nie brakuje.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sonda lambda może być w dolocie??? rozumiem ze to przejęzyczenie. jeżeli w zakupionym przez nas wydechu nie ma sondy to zawsze można wkręcić/wspawać nową tulejke pod sonde

To wtedy ciężko będzie mówić o układzie przelotowym :). A może jednak lambda nie jest w rurze łączącej tylko gdzieś w kolektorach wydechowych, bo trochę bez sensu ją tam umieszczać.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sonda lambda (jeżeli jest jedna) może być tylko w miejscu gdzie płyną gazy ze wszystkich cylindrów. sonda nie tłumi przepływu w takim stopniu aby to w jakikolwiek sposób odczuć. jeżeli była fabrycznie to oznacza że był też katalizator, jej usuniecie mechaniczne bez usuwania ze sterownika spowoduje przejście tego w tryb awaryjny co oznacza gorsze osiągi oraz większe zużycie paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...