Skocz do zawartości

Brak kompresji w WR 400


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam nastepujacy problem po przejechaniu okolo 300 km po remoncie silnika tlok , nicasil wymiana uszczelniaczy i docieranie zaworow stracil kompresje ...

Rozebralem silnik wszystko wyglada OK na nicasilu nie ma przedmuchow wiec wymienilem tylko uszczelki na nowe zakrecilem cylinder i glowice nie zakladajac walkow rozrzadu tak ze zawory byly zamkniete przekrecilem walem i wyraznie slychac jak sycz , nie wiem czy tylko tak mi sie wydaje czy taka jest ale jstem prawie przekonany ze syczy tak jakby z gory silnika uciekalo do dolu na wal ;/

 

Prosze o jakas wskazówke juz naprawde rece mi opadl wsadzilem mase pieniedzy i mase pracy w ten motocykl a tu znowu jakas usterka :(

 

Czy jest mozliwosc ze np w martunmotocykle dobrali mi za luzny tlok i z czasem eksploatacji sie pierscienie starly czy jest to malo prawdopodobne ??

 

Dodam ze motocykl po remoncie silnika chodzil bardzo dobrze :(

Edytowane przez Mario_PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem ze powinien ale to ewidentnie świadczy na brak kompresji gdyz przedtem niemal niemozliwe bylo bez uzycia dekompresatora przelamanie startera na sam dol a teraz robie to z latwoscia bez jego uzycia :(

 

Tylko czym to moze byc spowodowane ...

 

Edytowane przez Mario_PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast rozbierac sam, powinienes wrocic do zakladu i zglosic reklamacje.

300 km to troche za malo na przebieg miedzy remontami.

Z drugiej strony przy zakladaniu glowicy czy przykrciles ja wlasciwym momentem ?

Czy jestes pewien ze uzycie tej samej uszczelki pod glowice nie spowodowalo przecieku powietrza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...