Skocz do zawartości

Sprzęgło Aprilia RX 125


karambol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hey,

posiadam Apke rx 125 z silnikiem rotax 123 i wlasnie koncze remont silnika (wymiana lozysk, korbowodu, tloka) i caly czas mam problem ze sruba od sprzegla. w serwisowce pisza zeby ja dokrecic na 80Nm tyle ze potrzebna jest specjalna blokada zeby je unieruchomic ktorego nie posiadam. Jest jakis inny sposob na blokade sprzegla? mozna probowac wsadzic cos miedzy tarcze ale wiaze sie to z ryzykiem ich pekniecia. w rotaxie 122 byly juz tylko zapinki... Przy odkrecaniu tez sie troche nameczylem i przy okazji urwalem jeden zaczep do sprezyny. na szczescie nowy kosz dostalem za 80zl...

 

Przy okazji pytanie o dozownik oleju, moto kupilem uzywane wiec z niego nie kozystalem tylko robilem mieszanke. Ostatnio troche czytalem o 2t i znalazlem ze jednak lepiej uzywac dozownika poniewaz dozuje olej ze wzgledu na obroty a nie, jak przy mieszance, przy odkrecaniu manety. Ktos mial problemy z dozownikiem? Niektorzy strasza ze jak nawali to sie moto zatrze i to prawda. Tylke ze mechanizm calej pompy oleju i dozownika jest dosc prosty wiec nie bardzo wierze ze moze sie zepsuc. Jak robic remont to kompletny wiec przy okazji sprawdzil bym pompe i przeszedl na dozownik.

 

pozdro

Edytowane przez karambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

między tryby włóż zwykłą podkładkę.

 

między tryby włóż zwykłą podkładkę.

Kolego, dozownik poskładaj do reklamówki i pie**olnij w krzaki jak najdalej możesz, w skuterkach sie to sprawdza ( choć nie zawsze, bo robiłem kilka dni temu skuterka który się zatarł wsłasnie przez awarie dozownika) ale w enduro to wystarczy że sie zagnie przewód czy cokolwiek i dziękuje.

PS- Odkręcenie manetki = większe obroty ;)

Edytowane przez rafael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

między tryby włóż zwykłą podkładkę.

 

niestety to nie czesc od korbowodu sie kreci tylko od skrzyni...

 

Kolego, dozownik poskładaj do reklamówki i pie**olnij w krzaki jak najdalej możesz, w skuterkach sie to sprawdza ( choć nie zawsze, bo robiłem kilka dni temu skuterka który się zatarł wsłasnie przez awarie dozownika) ale w enduro to wystarczy że sie zagnie przewód czy cokolwiek i dziękuje.

PS- Odkręcenie manetki = większe obroty ;)

 

no nie wiem, 2t przy duzych obrotach jak poscisz z manety to wcale nie zwalnia tylko wciaz ma duze obroty....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety to nie czesc od korbowodu sie kreci tylko od skrzyni...

no nie wiem, 2t przy duzych obrotach jak poscisz z manety to wcale nie zwalnia tylko wciaz ma duze obroty....

W takim razie skąd kosz sprzęgłowy ma napęd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie skąd kosz sprzęgłowy ma napęd?

 

kosz ma od walu ale sruba mocujaca przykrecana jest na jeden z walkow skrzyni biegow.

wlasnie chodzi o ten myk zeby zablokowac tarcze aby wszystko pozostalo bez ruchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

między tryby włóż zwykłą podkładkę.

Kolego, dozownik poskładaj do reklamówki i pie**olnij w krzaki jak najdalej możesz, w skuterkach sie to sprawdza ( choć nie zawsze, bo robiłem kilka dni temu skuterka który się zatarł wsłasnie przez awarie dozownika) ale w enduro to wystarczy że sie zagnie przewód czy cokolwiek i dziękuje.

PS- Odkręcenie manetki = większe obroty ;)

 

Staraj się takie porady zapisywać ale raczej nie umieszczaj ich na tym forum.

Radzisz koledze w prosty i dosadny sposób jak zniszczyć silnik?

Zastanów się co będzie się działo z łożyskami po włożeniu podkładki pomiędzy zęby ?

A co z tymi zębami w momencie mocnego kręcenia kluczem?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przykleję się do tematu gdyż potrzebuję szybkiej odpowiedzi.

Czy wał korbowy i cylinder od Aprili RS 125 (Rotax 122) będzie pasować do Aprili Tuareg 125 (Rotax 123). Chodzi o to, czy w tych silnikach występują znaczne różnice.

Pozdrawiam.

lubisztosuko.gif7,352 osób lubi to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dowiedziałem się od właściciela aukcji że wał nie pasuje.

Pozostanie poszukać dalej korbowodu (w Motor-land nie mają, ktoś wie gdzie dostanie tanio?) oraz dać cylinder do tulejowania w Motor-Tech.

lubisztosuko.gif7,352 osób lubi to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...